Įkraunama...
Įkraunama...

Pomidorai 2013

QUOTE(Saulužė @ 2013 06 24, 20:21)
Na, ar gali jau būt maro požymiai? Tam rusiškam video augintojai tikina, kad maras gali būt ti rugpjųtį, rugsėjį, jei anksčiau tai kitos ligos atseit  g.gif
Mano lapai kažkaip pamargina, pagelsta dėmėm ir į rudą pereina, vaidenas maras, išskabiau kiek reikėjo  unsure.gif Net tarpuose augusias kelias paprikas kelias ištrenkiau, nes vaisių galuose radau juoda... ne ruda, kaip tam video, bet pilka-juoda...

schmoll.gif tikrai maras nelaukia rugpjūčio...susidarius palinkioms sąlygoms , gali ir daug anksčiau atsirasti...bet tos dėmės tai gal dėmėtligė...jų irgi yra skirtingų , kiek suprantu , nes irgi skirtingi grybai jas sukelia...nežinau , tik kaip juos atskirti ...

o dėl paprikų , mano kaimynės tokios irgi darosi...abi apžiūrėjom , bet nesugalvojom kas ten yra...niekada nesigilinau į paprikų ligas , nes jos kažkaip neserga pas mane g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo diuni: 24 birželio 2013 - 20:35
QUOTE(Spanguole @ 2013 06 24, 20:07)
Sveiki,
gal pas ka yra atliekamu balkoniniu pomidoru daigu, mielai nupirkciau (Vilniuje). Ieskau tu mazuju, t.y. 'Vilma' ar panasiai...
Zinau, kad gerokai per velai, bet tik dabar mintis tokia kilo  doh.gif
Gal patarsit, kur galeciau gauti nusipirkti?

Prasom rasyt i AZ, aciu.  4u.gif

Manau Kalvarijų turguje dar rastumėt 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(diuni @ 2013 06 24, 20:27)
schmoll.gif tikrai maras nelaukia rugpjūčio...susidarius palinkioms sąlygoms , gali ir daug anksčiau atsirasti...bet tos dėmės tai gal dėmėtligė...jų irgi yra skirtingų , kiek suprantu , nes irgi skirtingi grybai jas sukelia...nežinau , tik kaip juos atskirti ...

o dėl paprikų , mano kaimynės tokios irgi darosi...abi apžiūrėjom , bet nesugalvojom kas ten yra...niekada nesigilinau į paprikų ligas , nes jos kažkaip neserga pas mane g.gif

Maro jau atsirado pajūry ant bulvių, tai greit užsineš ant pomidorų. Marą atskirti nuo sausligės labai paprasta. Maro dėmės būna tarp gyslų, apribotos, aštriais kampais. Sausligės dėmės būna koncentrinės, kaip vandens ratilai. Sausligė nėra tokia pavojinga kaip maras, išskinant lapus su ja gyventi galima. Visos kitos lapų ligos- vieni juokai , lyginant su maru.
Papildyta:
Be reikalo paprikas rovėt. Pajuodavimai galėjo būti nuo saulės nudegimų, vandens ar kalcio trūkumo. Jos neserga maru.
Atsakyti
visi mano citrinuku pomidoru galiukai pajuodo doh.gif ko ten truksta- kalio ar kalcio?
------------
nu bet tai: kai buvau sviezia darzininke naujoke ir kol pomidoru niekuom netresiau, kol laisciau kasdien po slanga tiesiai is grezinio, o i siltnami uzeidavau tik vaisiu nusirinkt- augo man jie ir bujojo. karuciais pomidorus veziau. o dabar toks vaizdas kuo daugiau apie juos tupineju- tuo daugiau man jie kaprizinasi. kuo daugiau ligu suzinau- tuo labiau serga. tik suzinau ka nors naujo- tuoj ir prisisaukiu savo pomidorams doh.gif
Atsakyti
Sveikos,
Gal galite patarti dėl balkoninių pomidorų - ar juos genite? Nes labai išsikerojo...
Atsakyti
O man priminkit, jei lieka vaisiuje žalia dalis prie kotuko, tai ko trūksta blush2.gif ? Ir kuom tręšti?
Keista net, kad taip daros g.gif Atrodo ir tręšti tie pomidorai, bet vistiek jiems per mažai doh.gif
Atsakyti
QUOTE(1tulpe1 @ 2013 06 25, 08:48)
Sveikos,
Gal galite patarti dėl balkoninių pomidorų - ar juos genite? Nes labai išsikerojo...

Balkoniniu nereikia geneti,kuo daugiau sakeliu , tuo daugiau pomidoriuku lotuliukas.gif ,manau toki tiksla ir turit 4u.gif
Atsakyti
Net neisivaizduoju ka jus randate siltnamiuose po savaites, nes pas mane po savaitgalio viskas pavirto i dziungles lotuliukas.gif pomidorai patyso po koki 20 cm , pazastis iskyniau kokiu 8-10 cm ilgio biggrin.gif
Ir dar prinokusiu raudonzandziu radau wub.gif
Atsakyti
Aš irgi neįsivaizduoju, kaip Jūs susitvarkot su pomidorais- želia neįtikėtinu tempu, nespėju skabyt, per 4dienas šiltnamis pavirsta į neįžengiamas džiungles biggrin.gif šįkart drąstiškai apgenėjau lapus- neskaičiavau kiek galima, kiek ne, nes pomidorai salotas labiau priminė..
Atsakyti
Yra veislių, kurios prie kotelių žalia, tad kuo betręštumėt-neparaudonuos. Pasitikrinkit, gal ir Jūsiškiai tokie..
Vilma, nepasakyčiau, kad labai maži balkone. Mane jie sunervino ir didžiąją jų dalį nukirpau net su užmegztais vaisiais. Ilgam lovelyje augo 6. Sviro, griuvo. Dabar šviesos gauna kiti vazonai, kitos kultūros. Vienų pom daigiukų davė kaimynė, va tie tai kompaktiški, maži, vaisių daug. O čia tai karklai..nesąmonė tokie balkone. Bent jau pas mane.
Atsakyti
Kad mano turbūt visi žali lieka prie kotuko. Čia jau tikrai ne veislių ypatybės ir ne saulės nudeginimai, kaip kažkur rašo. Trūksta kažkokio velnio tai tikrai.
Atsakyti
QUOTE(Regila @ 2013 06 25, 10:23)

Vilma, nepasakyčiau, kad labai maži balkone. Mane jie sunervino ir didžiąją jų dalį nukirpau net su užmegztais vaisiais. Ilgam lovelyje augo 6. Sviro, griuvo. Dabar šviesos gauna kiti vazonai, kitos kultūros. Vienų pom daigiukų davė kaimynė, va tie tai kompaktiški, maži, vaisių daug. O čia tai karklai..nesąmonė tokie balkone. Bent jau pas mane.


pas mane gan normaliai dėl ūgio g.gif Na lapai jų kiek ilgoki ir lenda "į vaizdą", bet su peiliuku patrumpinu, apmažinu lapų ir viskas super smile.gif Tik va nors vienam lovelyje trise auga, derėjimas visų labai skirtingas g.gif
Atsakyti