Įkraunama...
Įkraunama...

Gimdymas namuose

QUOTE(Neverk @ mama,2013 12 31, 11:04)
Iš karto klaviatūra biggrin.gif

Tiksliai!

Dabar suprantu kam Santariškių gimdykloje planšetės doh.gif lotuliukas.gif
Tik svarbu galvos nenusėdėt prieš tai kol kompas pasikraus biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Rasma @ 2013 12 30, 20:29)
Po gimdymo vaiko nesutiko paguldyt taip, kad galvytė būtų kairėje, t.y. paduot prie kairės krūties, kad pirmąkart pamaitint..
Sako, gali kairiarankis po to būti doh.gif  lotuliukas.gif Aš likau ir be amo, ir be žado. Todėl taip ir norėjau paimt, kad jėgų daug nebuvo, esu kairiarankė ir ta ranka mano stipresnė vaikiukui nulaikyt po gimdymo...nedavė kitaip vaiko, ėmiau ir ant dešinės rankos, ką darysi. Užtat abu "normalūs". Mane turbūt sovietmečiu kairiu (.) pirmąsyk pamaitino doh.gif  lotuliukas.gif
Nei juoktis, nei verkt, kai gimdant su tokiais pareiškimais susiduri...


Pralinksminot su tom pusėm thumbup.gif
O su mano vaikais buvo taip: pirmasis kai gimė, padėjo ant krūtinės ir iš karto pamaitinai iš kairiosios krūties - nu dešiniarankis jis pas mus visiškas.
O štai jaunėlis buvo šiek tiek atskirtas, o kai prinešė jį pagaliau, gavo dešine krūtį, nes tiesiog gulėjau tada ant to šono. Ir ką - jis kairiarankis pas mane rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(Rasma @ 2013 12 31, 12:23)
Tiksliai!

Dabar suprantu kam Santariškių gimdykloje planšetės doh.gif  lotuliukas.gif
Tik svarbu galvos nenusėdėt prieš tai kol kompas pasikraus biggrin.gif

pagulėjus vaikai galvotesni būna?..
Aš, jaučiu, kaip tik norėčiau ant prietaringos moterytės užtaikyt - nors gimdyt smagiau smile.gif
Atsakyti

QUOTE(Rasma @ 2013 12 31, 11:59)
Genetika mielieji, genetika..


drinks_cheers.gif Mano vyras kairiarankis, tą dukra iš jo pasiėmė.

Atsakyti
merginos, kaip jus atsimenat prie kurios kruties vaikus dėjot?
Atsakyti
QUOTE(Natuke @ 2013 12 31, 21:20)
merginos, kaip jus atsimenat prie kurios kruties vaikus dėjot?

Puikiai atsimenu, nes visus instinktyviai glaudžiau prie kairės smile.gif
Ir visi dešiniarankiai hihihi.gif
Atsakyti
QUOTE(Natuke @ 2013 12 31, 20:20)
merginos, kaip jus atsimenat prie kurios kruties vaikus dėjot?

Aš atsimenu, nes man lengviau imt vaiką ant kairės rankos (ir visus daugiau maitinau kaire krūtimi nei dešiniąja). Ir nešioju pagrinde ant kairės rankos.
O jau kai gimdykloj neleido paimt kaip nori, tai išvis įsirėžė gerai atmintin biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Natuke @ 2013 12 31, 19:20)
merginos, kaip jus atsimenat prie kurios kruties vaikus dėjot?

pamenu ir aš labai puikiai... abu prie kairės.. Gal kad esu dešiniarankė ir galėčiau likusia laisva dešine apklostyti, paglostyti, nežinau net. Dukra dešiniarankė. Sūnus dar nelabai aišku, bet lygtais kairiarankis.

Bet net jei ir tikėčiau šiais kvailais prietarais, na nematau jokio baisumo vaikui būti kairiarankiu. Kažin ar tai man būtų svabu.
Atsakyti
baisiausia tai, kad šitaip akušėrės, išsilavinusios moteryškes kalba blink.gif
aš kairę nuo dešinės atskiriu tik truputi pagalvojus, gal dėl to neįsiminiau smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Rasma @ 2013 12 31, 10:59)
Genetika mielieji, genetika..net įtariamasis genas jau įvardintas smile.gif


Taigi aišku smile.gif Bet žaidžiant smagiau gyventi.. Į medį belsti ir pan. Ne kokios ten šiurpės apie placentos valgymą doh.gif

QUOTE(Selva @ 2013 12 31, 21:39)
Bet net jei ir tikėčiau šiais kvailais prietarais, na nematau jokio baisumo vaikui būti kairiarankiu. Kažin ar tai man būtų svabu.


Tyrimai rodo, kad kairiarankiai dažniau susižeidžia, nes daug įrankių skirta dešiniarankiams wink.gif (yra ir specialių būtent kairiarankiams, bet ne ant kiekvieno kampo). Kai kur tai žinoma, nemažas pliusas. Pvz. tenise gali varžovą išmušti iš pusiausvyros stipresne kaire smile.gif
Papildyta:
QUOTE(Natuke @ 2013 12 31, 22:01)
baisiausia tai, kad šitaip akušėrės, išsilavinusios moteryškes kalba  blink.gif
aš kairę nuo dešinės atskiriu tik truputi pagalvojus, gal dėl to neįsiminiau smile.gif


O man tokie momentai jas priartina prie jų probobučių - tų kaimo pribuvėjų. Žavus archaiškumas
Papildyta:
"Ant smūgio" radau, ką apie kairiarankius:

Beveik penktadalis mūsų planetos gyventojų – kairiarankiai arba linkę į kairiarankystę. Vadinasi, galima teigti, kad apie pusę milijono Lietuvos gyventojų yra kairiarankiai. Gal ir tu? Nebijok, kairiarankystė – ne liga, o tik dar vienas motulės gamtos pokštas. Vieni kairiarankystę paveldi iš tėvų ar senelių kaip odos arba akių spalvą(genetinė kairiarankystė), kiti kairiarankiais tampa, kai už dešiniąją organizmo pusę atsakingo kairiojo smegenų pusrutulio veikla dėl kokių nors priežasčių sutrinka – kai kurias funkcijas perima dešinysis pusrutulis(patologinė kairiarankystė).Kadaise dešinės rankos traumą patyręs žmogus gali virsti priverstiniu kairiarankiu: bijodamas pakartitinai susižeisti, jis pradeda daugiau naudotis kairiąja ranka.

KAIRIARANKIŲ BĖDOS

Kairiarankių problemomis susidomėta XX amžiaus pabaigoje. Tyrimų duomenimis, kairiarankiai kai kuriose srityse yra pažeidžiamesni nri dešiniarankiai.

■ Dažnas į kairiarankystę linkęs vaikas
palyginti vėlai pradeda vaikščioti ir kalbėti.
■ Vaikai, prievartaujami tapti dašiniarankiais, gali patirti psichologinių traumų, turėsiančių įtakos ateityje.
■ Kairiarankiai dažnai serga skrandžio ir žarnyno ligomis. Kitų tyrimų duomenimis, kairiarankius dažniau kamuoja astma, diabetas, migrena, autizmas.
■ Kairiarankės moterys dažniau serga krūties vėžiu, todėl joms patartina reguliariai tikrintis.
■ Britų mokslininkai paskelbė hipotezę, jog kairiarankystė ir transeksualizmas(netinkamas savo lyties supratimas, savęs priskyrimas priešingai lyčiai) gali turėti tas pačias šaknis. Kairiarankių transeksualų yra daug daugiau.
■ Visas pasaulis labiau pritaikytas dešiniarankiams, todėl kairiarankiai dažniau pakliūva į nelaimingus atsitikimus, susižeidžia. Dėl šios priežasties kairiarankių gyvenimo statistika liūdnesnė – jie gyvena trumpiau.


Aišku, tai nei bėda nei ką... Labiau apie patogiau/nepatogiau
Atsakyti
Viskas! trečią vaiką tik prie dešinio (.) !! unsure.gif
Atsakyti
uz ausu pritempta sakyciau smile.gif

ypatingai del lygu, arba dar geriau orientacijos...... doh.gif. Uz ausu pritempta, nemanau kad aplamai tokius dalykus galima irodyti tyrimais g.gif

As kairiaranke, jokiu nepatogumu gyvenime nejauciau. g.gif Isskyrus mokyklos laiku kai buvo priekaistu del ne tokio dailaus ir greito rasymo. Net gi del traumu - ne bent dirbi prie pavojingos irangos g.gif net automobili zmones ismoksta vairuoti saugiai - juk ismoksta desiniarankiai vairuoti JK. g.gif

man atrodo, kairiarankyste yra normos variantas ir nereikia to taip sureiksminti blink.gif
Atsakyti