Įkraunama...
Įkraunama...

Gimdymas namuose

QUOTE(Selva @ 2013 12 21, 15:53)
taigi rašo, kad kateretis į veną, o ne į šlapimo pūslę.


Į veną atsisakiau, į šlapimo pūslę atsisakyt nespėjau.
Ant stalo po gimdymo užkėlė apžūrai, ar viskas gerai (apie tai iš anksto buvo kalbėta ir buvau painformuota, kad bus taip, o ne kitaip), placentos išgimdymui. Neplyšau, siūti nereikėjo.


Atsakyti
QUOTE(flight @ 2013 12 21, 16:28)
į šlapimo pūslę atsisakyt nespėjau.


blink.gif o kuriuo momentu tau jį įkišo? unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Selva @ 2013 12 21, 17:49)
blink.gif  o kuriuo momentu tau jį įkišo?  unsure.gif

o man įdomiau, kokiu tikslu? blink.gif
Atsakyti
Teoriškai pilna šlapimo puslė gali trukdyti gimdai susitraukinėt ir gali sukelti kraujavimą. Nežinau ar praktikoje taip būna, nes negirdėjau, kad tik nuo puslės taip būtų nutykę. Man atrodo kad tai galėtų būti gal papildomas rizikos faktorius g.gif Pasaulyje kateterį po gimdymo neįstato, ne bent moteris po nejautros.

Vist iek turi paklausti sutikimo blink.gif nes čia juk elementarus žmogaus teisės - teisė į savo kūno autonomiją g.gif

Aš atsimenu kai VGN gimdžiau prieš dešimt metų, kraujavau, darė valymą. Bet kateterio nestatė. Po gimdymo palatoje, naktį bandau miegot, ateina akušėrė ir reikalauja atlikti reikalus, dėl tos puslės doh.gif aiškinu jai, kad negaliu, nejaučių tų raumenų...dar anksti. Atneša man basoną arba sako įvesiu kateterį. Nieko nepavyksta. Tada išeina su grąsinimais ir turbūt kažkur užmiegą biggrin.gif Veiksmas buvo apie pirmą nakties. Šeštą ryto pati atsikėliau, apsitvarkiau be jokių gąsdinimų, kateterių bei kraujavimų biggrin.gif

Man įdomu, flight, gal čia buvo mažas kerštas iš jų pusės cool.gif Ar kitoms moterims irgi taip darė
nors VGN kaip supratau būdavo keistų dalykų ir anksčiau... kaip čia - neleisdavo sedėti per gimdyma, nes juk sėdi ant vaiko galvelės biggrin.gif doh.gif kai gimdžiau trečią JAV tai buvo faina bajka tarp mano akušėrių, nes visų iš eilės paklausdavau, ar galima sėdėt ant kieto pavyršio gimdymo metų. biggrin.gif
Arba kai po gimdymo ilgai neleisdavo apsitvarkyti ir įsidėti normalaus įkloto, įdodavo kažkokį nieko nesugerantį skudurą ir pakluodavo vienkartinį vystyklą... taip išsiusdavo miegot brr.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Natuke: 21 gruodžio 2013 - 22:04
QUOTE(Natuke @ 2013 12 21, 23:57)
Teoriškai pilna šlapimo puslė gali trukdyti gimdai susitraukinėt ir gali sukelti kraujavimą. Nežinau ar praktikoje taip būna, nes negirdėjau, kad tik nuo puslės taip būtų nutykę. Man atrodo kad tai galėtų būti gal papildomas rizikos faktorius  g.gif Pasaulyje kateterį po gimdymo neįstato, ne bent moteris po nejautros.

Vist iek turi paklausti sutikimo  blink.gif nes čia juk elementarus žmogaus teisės - teisė į savo kūno autonomiją g.gif

kažkaip per visus gimdymus dažnai ėjau į tualetą, atrodė, kad vis noriu blush2.gif trečią kartą akušerė net paragino dar nueit, kai jau beveik pilnas atsidarymas buvo.. tai tuščia ta pūslė. ar įmanoma pagimdyt su pilna pūsle g.gif
kateteris į veną tai žiauriai nervino du gimdymus. per trečią išsikovojau, kad įvestų tik prieš stūmimą. anot gydytojos, ne miške gimdom, reikia būt pasiruošus viskam.. kiba ekstra atveju negalės suleist kažko ir be kateterio? g.gif
Atsakyti
aš skaičiau istorija moters kuri per stumimą vis gėrė šaltą arbatą. Daaug. Ir nenorėjo nieko. O mzd po valandos po gimdymo užstrigo tualete ilgam biggrin.gif. Tiesiog kaip suprantu tie procesai kūne gimdymo metų veikia liečiau, panašiai kaip miego metu. Aš po t.t. laiko, mžd valanda - dvi iki užgimimo tiesiog pamirštu apie tokias smulkmėnas blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Natuke @ 2013 12 21, 22:57)
Teoriškai pilna šlapimo puslė gali trukdyti gimdai susitraukinėt ir gali sukelti kraujavimą.


Taip, manau, kad dėl to ir įvedė. Gimdžiau didelį vaiką, nėštumas trečias, amžius - senai nebe dvidešimties,gal išties bijojo kraujavimo. g.gif Mane labiausiai sutrikdė tai, kad nebuvau įspėta-painformuota. O ir jausmelis tai nekoooks...


Atsakyti
QUOTE(largoconfuoco @ 2013 12 21, 23:41)
  anot gydytojos, ne miške gimdom, reikia būt pasiruošus viskam..

blink.gif

QUOTE(flight @ 2013 12 22, 11:46)
Taip, manau, kad dėl to ir įvedė. Gimdžiau didelį vaiką, nėštumas trečias, amžius - senai nebe dvidešimties,gal išties bijojo kraujavimo.  g.gif  Mane labiausiai sutrikdė tai, kad nebuvau įspėta-painformuota. O ir jausmelis tai nekoooks...

Nu mano tik vaikas nedidelis buvo, bet ir gimdymas ketvirtas, ir amžius nemažas - taigi ir rizikos kraujavimui buvo, ale susitvarkė be jokių lindimų prie pūslės.
Atsakyti
QUOTE(Natuke @ 2013 12 21)
Vist iek turi paklausti sutikimo  blink.gif nes čia juk elementarus žmogaus teisės - teisė į savo kūno autonomiją g.gif

Aš atsimenu kai VGN gimdžiau prieš dešimt metų, kraujavau, darė valymą. Bet kateterio nestatė. Po gimdymo palatoje, naktį bandau miegot, ateina akušėrė ir reikalauja atlikti reikalus, dėl tos puslės  doh.gif aiškinu jai, kad negaliu, nejaučių tų raumenų...dar anksti. Atneša man basoną arba sako įvesiu kateterį. Nieko nepavyksta. Tada išeina su grąsinimais ir turbūt kažkur užmiegą  biggrin.gif Veiksmas buvo apie pirmą nakties. Šeštą ryto pati atsikėliau, apsitvarkiau be jokių gąsdinimų, kateterių bei kraujavimų  biggrin.gif

Man įdomu, flight, gal čia buvo mažas kerštas iš jų pusės  cool.gif Ar kitoms moterims irgi taip darė
nors VGN kaip supratau būdavo keistų dalykų ir anksčiau... kaip čia - neleisdavo sedėti per gimdyma, nes juk sėdi ant vaiko galvelės  biggrin.gif  doh.gif kai gimdžiau trečią JAV tai buvo faina bajka tarp mano akušėrių, nes visų iš eilės paklausdavau, ar galima sėdėt ant kieto pavyršio gimdymo metų. biggrin.gif
[=yellow]Arba kai po gimdymo ilgai neleisdavo apsitvarkyti ir įsidėti normalaus įkloto, įdodavo kažkokį nieko nesugerantį skudurą ir pakluodavo vienkartinį vystyklą... taip išsiusdavo miegot brr. [/color]

Man VGN'e po antro gimdymo nevedė..bet akušerė irgi naktį su basonu gąsdino lygiai taip pat lotuliukas.gif doh.gif Turėjau susikaupt ir padaryt...kantresnė ir su nemiga pasitaikė - stovėjo ir laukė doh.gif

Bet va Santariškėse irgi be perspėjimo įvarė, kai krūptelėjau - paaiškino doh.gif
Ir Santariškėse irgi gavau pylos už sėdėjimą "vaikui ant galvos". Buvau pavargus ir prisėdau (net nepilnai visu užpakaliu) ant lovos kraščiuko tarp sąrėmių..ot prisiklausiau - iškart ant kojų stačia pašokau biggrin.gif

Po pirmo gimdymo irgi jokių kateterių schmoll.gif Bet nei sėdėt, nei judėt neleido..pragulėjau žiauriai doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Rasma @ 2013 12 22, 22:01)

Ir Santariškėse irgi gavau pylos už sėdėjimą "vaikui ant galvos".


lotuliukas.gif Kuriozai! Sito "sedejimo ant galvos" tai iki siol nebuvau girdejus. Man atrodo ponioms akuserems laikas vykti i stazuote ziniu atnaujinti, nes nuo sovietiniu laiku nebesivadovaujame bobuciu prietarais, o mokslinem ziniom biggrin.gif
Atsakyti
O aš tarpuose tarp vonios praspyruokliavau ant kamuolio, mane net paragino. Ir kas dėl pozų sąrėmių metu - visiška laisvė, darai ką nori kaip nori, niekas nesikišo, netrukdė. Vandeny irgi, kol stangų rimtų nebuvo, rinkausi pozas kokias norėjau, stūmimas vyko pusiau sėdom-pusiau gulom.
Atsakyti
QUOTE(flight @ 2013 12 23, 11:44)
O aš tarpuose tarp vonios praspyruokliavau ant kamuolio, mane net paragino. Ir kas dėl pozų sąrėmių metu - visiška laisvė, darai ką nori kaip nori, niekas nesikišo, netrukdė.

Man kamuolį irgi atnešė, kai išbarė dėl sėdėjimo ant lovos. Keista, bet ant kamuolio sėdėt, tai jau buvo nebe sėdėjimas "vaikui ant galvos" g.gif

Šiaip tikrai bandė padėt, visaip aš ten rangiausi doh.gif Stojausi, vaikščiojau, tupinėjau, ant kamuolio..neradau ramybės..po to įgriuvau lovon keistai..kažkaip pusiau šonu su iškelta koja ir suvokiau "voila!", to ir reikėjo biggrin.gif Akušerė lengviau atsikvėpė, o tai lakstė iki tol su laidais ir tonų klausymu iš paskos. Vis painiojo laidus, lašelines, vis ten jai aparatas nusimušdavo ax.gif

Aš gyd. pasiskundžiau, jog akušerė man nieko neleidžia doh.gif , o tada gyd. labai ramiai pasakė daryti viską, ką aš noriu, o akušerei - klausyti manęs, nes geriau jaučiu thumbup.gif Tai akušerė nebuvo gal labai patenkinta, bet jau nebekomandavo, tik stengėsi prisitaikyti kaip nors cool.gif Ir vis krūpteldavo, kai vyro gert paprašydavau...skaičiavo rodos tuos gurkšnius doh.gif lotuliukas.gif
Atsakyti