Įkraunama...
Įkraunama...

Gimdymas namuose

QUOTE(Selva @ 2013 12 16, 18:12)
gydytojai nevažinėtų. akušerės važiuotų.

ir apskritai, toks postas parašytas bile parašyti, visiškai nesuprantant situacijos, nepasigilinus. Niekas nebūna su gimdyvė keliolika valandų. Akušerė pasilieka nuo aktyvaus gimdymo pradžios, t.y. turi būti bent 4cm atsidarymas. Toliau irgi yra tam tikros laiko ribos, kiek viskas gali trukti maximaliai, įvertinant ir tokį dalyką, kaip progresas, kad ir lėtas arba jo nebuvimas. Kaklelio tikrinimas irgi retesnis namuose, plius akušerės tikrai nei vežasi, nei gali naudoti pagal savo kompetenciją vaistus gimdymo metu, skatinamieji nebent naudojami po vaiko užgimimo placentai išstumti ar kraujavimui stabdyti, jei prireikia. Nėra namuose ir nuskausminamųjų ir pan.odžiu, tai yra natūralus gimdymas, kuriam pakanka akušerės kompenencijos.


keista, kai kažkodėl išaukštinamas gimdymas namuose būtent dėl to natūralumo. Atrodo, kad jau į namus tai atvažiuos super kompetetinga akušerė, kuri gink dieve nenaudos jokių vaistų, net g.kaklelį tikrins rečiau nei ligoninėj, žodžiu viskas natūralu ir nuostabu iki begalybės. O jau ta pati akušerė nuvažiavus dirbti į ligoninę tai ten jau pataps kažkokiu nieko nesuprantančiu monstru, kur gydytojo nurodymu puls daryti visokias intervencijas, kad tik kuo nenatūraliau būtų.
Sutinku, kad gimdyti namuose kai kurioms moterims gal ir jaukiau, savos sienos, sava aplinka, lengviau gal atsipalaiduoti ir kt. dalykai. Bet kad jau į namus važinės kažkokie angelai priiminėti gimdymų g.gif juk tai tie patys žmonės tiek ligoninėj, tiek į namus važiuojantys...
Atsakyti
QUOTE(vj @ 2013 12 17, 00:29)
Ne kartą ir manęs buvo paklausę, o ką ten pamatė gydytoja per tą echo prieš mano CP smile.gif

Todėl ir klausia kad įprastai echo prieš gimdymą nedaro.

QUOTE(ankata @ 2013 12 17, 09:31)
keista, kai kažkodėl išaukštinamas gimdymas namuose būtent dėl to natūralumo. Atrodo, kad jau į namus tai atvažiuos super kompetetinga akušerė, kuri gink dieve nenaudos jokių vaistų, net g.kaklelį tikrins rečiau nei ligoninėj, žodžiu viskas natūralu ir nuostabu iki begalybės. O jau ta pati akušerė nuvažiavus dirbti į ligoninę tai ten jau pataps  kažkokiu nieko nesuprantančiu monstru, kur gydytojo nurodymu puls daryti visokias intervencijas, kad tik kuo nenatūraliau būtų.
Sutinku, kad gimdyti namuose kai kurioms moterims gal ir jaukiau, savos sienos, sava aplinka, lengviau gal atsipalaiduoti ir kt. dalykai. Bet kad jau į namus važinės kažkokie angelai priiminėti gimdymų  g.gif  juk tai tie patys žmonės tiek ligoninėj,  tiek į namus važiuojantys...

Vėl iš pradžių doh.gif Taip ligoninėj yra rutininės , reglamentuotos procedūros kurios nebūtinai sutampa su siekiu pagimdyti be intervencijų. Pvz tas pats kateteris. Namie tik atvykus akušerė nepuls įvedinėt kateterio, o ir visai jo ne tik kad neįves bet ir neturės. Dabar galima pašnekėt koks reikalingas gimdyme yra kateteris wub.gif Aišku galima ir ligoninėj išsipešt kad jo neįvestų - bet tam aš jau turėsiu kovot už save vietoj ką atsipalaiduot ir užsiimt gimdymu.
Antra niekad neteko girdėt/susidurt su situacija kai akušerė sako viena, gydytoja kita ?
Trečia - tikrai taip gimdymo sėkmei labai svarbi yra emocinė gimdyvės būsena. Vėlgi galima paminėt standartinę situaciją - dauguma gimdyviu pamini kad tik atvažiavus į GN staiga netikėtai sustoja gimdymo veikla. Įdomiausia kad niekas nekelia klausimo o kodėl taip atsitinka. Kaip ir GN dažniausiai ilgai nelaukę puola skatinti - ar vandenis nuleisdami, ar vaistukais...
O ką jau šnekėt apie tai tai kad GN vienintelė įmanoma stūmimo poza - gulint?
Taip įmanoma išsipešt/susitart pagimdyt ir pagal savo "išsidirbinėjimus". Tikrai nemažai jau pasiekta, bet nemažai dar reikia ir pasiekt. Ir jei kažkam norisi gimdyt namuose tai te gimdo, tik prašoma įteisinti profesionalią pagalbą. Tikrai ne visos akušerės puls į namus važinėt.
Atsakyti
QUOTE(vj @ 2013 12 16, 21:46)
O tai gimda negali plyšti staiga?  g.gif  O kaip akušerės gali nustatyti ankstyvus pakitimus, komplikacijų pradžią, jei namuose norinčios gimdyvės atsisako ehoskopų?  g.gif


Normalios būklės gimda, su neišplonėjusiom sienelėm, ramaus ir neskatinamo gimdymo metu negali plyšti staiga. Rizika gimdai plyšti yra nustatoma dar prieš gimdymą kiekvienai nėščiajai, tai yra indikacija cezario pjūviui.

Iš kur traukiat, kad gimdančiosios namuose atsisako echoskopų? Jos atsisako būti per daug echoskopuojamos, o ne echoskopų apskritai. Kalbama apie tai, kad gydytojai dažnai naudoja echoskopą nustatyti tokiems dalykams, kuriuos galima nustatyti ir be echoskopo. Bet ne apie tai, kad atsisakoma echoskopijos visiškai.
Atsakyti
QUOTE(Biški @ 2013 12 17, 10:14)
Pvz tas pats kateteris. Namie tik atvykus akušerė nepuls įvedinėt kateterio, o ir visai jo ne tik kad neįves bet ir neturės. Dabar galima pašnekėt koks reikalingas gimdyme yra kateteris  wub.gif  Aišku galima ir ligoninėj išsipešt kad jo neįvestų - bet tam aš jau turėsiu kovot už save vietoj ką atsipalaiduot ir užsiimt gimdymu.



Po dviejų naminių gimdymų trečią gimdžiau GN. Dėl kateterio į veną teko pakovoti drinks_cheers.gif - man neįvedė, bet kaip supratau, tai yra absoliučiai rutininė, visoms be išimties taikoma procedūra.
Va dėl kateterio į šlapimo pūslę po gimdymo savo nuomonės išreikšti nespėjau - įvedė be įspėjimo.
Tiesiog tuo momentu, kai moteris paguldyta ant stalo (mane ten paguldė jau po vaiko gimimo, nes gimdžiau vandeny, kuo labai džiaugiuosi) - ji visiškai bejėgė ir negali už save pakovoti, bac, įvedė kateterį, bac dar kažką - ji net nepainformuojama, kas su ja bus daroma ir kodėl. Personalui tai yra visiškai įprasta ir daroma, matomai, jau net mechaniškai.

O nuomonė apie echoskopus pralinksmino biggrin.gif Man kaip tik, jų visai nemažai norėjosi (dėl užtikrintumo).

Gimda gali plyšti ir be intervencijų - su dvyniais (tryniais), laabai dideliu vaiku ir pan. Bet tokiu atveju, moteriai nėra staigmena, kad ji priklauso rizikos grupei.
Papildyta:
QUOTE(Ašaka @ 2013 12 16, 21:31)
Aha, supratau. Gimdymo komplikacijos ligoninėse dažniausia kyla dėl medikų (gydytojų?) veiksmų ar nekompetencijos. O kadangi pas gimdyves į namus važinės akušerės, katros visos visos sulig viena bus kompetentingos, tai jokių komplikacijų nebus. Logiška.


Ašaka - kalbama apie staigias, netikėtas ir rimtas komplikacijas, kurios, kaip sakoma - sekundžių reikalas. Tokios kyla arba panaudojus tam tikras intervencijas (aš neteigiu, kad jų niekada nereikia - taip, kartais reikia, bet tai kartu atsineša ir savas rizikas), arba jau iš anksto žinomus/įtariamus rizikos faktorius.
Kitos komplikacijos įmanomos visur, namie irgi, bet jos nėra sekundžių reikalas, pakanka kompetetingam asmeniui laikui įvertinti situaciją ir imtis atatinkamų priemonių.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo flight: 17 gruodžio 2013 - 11:28
Flight, šiek tiek OT, kur gimdei kad tokią "rutiną" priataikė? Kaune antroj ligoninėj nei neužsiminė apie kateterius, taigi nei prieš nei po jų negavau.. bet ten kitų niuansų buvo smile.gif

o šita tema žiūriu vis nerimsta, niekaip nesuprantu kodėl žmonės taip mėgsta reguliuoti kitiems gyvenimą, kaip kiti turi gimdyt, augint savo vaikus ir t.t. aš kol nesidomėjus buvau gimdymų tema išsamiau, buvau griežčiau nusiteikus kad tik ligoninėje gimdymas saugus, dabar po asmeninės patirties ir prasiplėtusio akiračio požiūris šiek tiek pasikeitė, nors aš turbūt asmeniškai vistiek neišdrįsčiau gimdyt namuose... o gal? smile.gif
Atsakyti
kalbant apie gimdymo namuose priežastis - nereikia visko suprimityvint iki jaukumo ir natūralumo, intervencijų baimės. Gal daliai tai yra pagrindinai motyvai, bet tikrai ne visiems. UK tikrai yra natūralaus gimdymo centrų, įrengtų super jaukiai, o vis tiek yra procentas moterų, kurios renkasi gimdyti namuose. Tos priežastys individualios ir asmeniškos, beje net nesusijusios su placentos valgymu biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Selva @ 2013 12 17, 12:10)
Tos priežastys individualios ir asmeniškos, beje net nesusijusios su placentos valgymu biggrin.gif


lotuliukas.gif thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(ankata @ 2013 12 17, 09:31)
keista, kai kažkodėl išaukštinamas gimdymas namuose būtent dėl to natūralumo. Atrodo, kad jau į namus tai atvažiuos super kompetetinga akušerė, kuri gink dieve nenaudos jokių vaistų, net g.kaklelį tikrins rečiau nei ligoninėj, žodžiu viskas natūralu ir nuostabu iki begalybės. O jau ta pati akušerė nuvažiavus dirbti į ligoninę tai ten jau pataps  kažkokiu nieko nesuprantančiu monstru, kur gydytojo nurodymu puls daryti visokias intervencijas, kad tik kuo nenatūraliau būtų.
Sutinku, kad gimdyti namuose kai kurioms moterims gal ir jaukiau, savos sienos, sava aplinka, lengviau gal atsipalaiduoti ir kt. dalykai. Bet kad jau į namus važinės kažkokie angelai priiminėti gimdymų  g.gif  juk tai tie patys žmonės tiek ligoninėj,  tiek į namus važiuojantys...

Dėl to man asmeniškai atrodo, kad Lietuvai ankstoka organizuoti naminius gimdymus tokiu mąstu kaip pvz Anglijoje. Pakankama būtų tiesiog leisti akušėrėm oficialiai priimti gimdymus namuose, panašiai kaip dabar gydytojos ateina į ligoninė priimti savo klienčių gimdymus ne savo pamainos metu. Tada dirbtų tik tos, kurioms to reikia, tai įdomu, kurios domisi naujovėm ir moka priimti gimdymą "kitaip". Nes ligoninės atėjimas į namus taip pat nelabai linksmas variantas.
Atsakyti
Viena mama dalinasi priezastimis kodel ji pasirinko gimdyma namuose
Atsakyti
[quote=flight,2013 12 17, 12:26]
Po dviejų naminių gimdymų trečią gimdžiau GN. Dėl kateterio į veną teko pakovoti drinks_cheers.gif - man neįvedė, bet kaip supratau, tai yra absoliučiai rutininė, visoms be išimties taikoma procedūra.
Va dėl kateterio į šlapimo pūslę po gimdymo savo nuomonės išreikšti nespėjau - įvedė be įspėjimo.
Tiesiog tuo momentu, kai moteris paguldyta ant stalo (mane ten paguldė jau po vaiko gimimo, nes gimdžiau vandeny, kuo labai džiaugiuosi) - ji visiškai bejėgė ir negali už save pakovoti, bac, įvedė kateterį, bac dar kažką - ji net nepainformuojama, kas su ja bus daroma ir kodėl. Personalui tai yra visiškai įprasta ir daroma, matomai, jau net mechaniškai.

Gal galite pakomentuoti daugiau kuo skyresi gimdymas namuose ir ligonineje. Labai idomu, nes dauguma pasisakanciu gimde arba tik ligonineje arba tik namuose. Kiek gimdymas ligonineje buvo nenaturalus? Su gydytoja tai kaip supratau taretes , tai gal suderinus visus klausimus is anksto nera taip blogai?
Kam po gimdymo reikejo guldyti ant stalo, ar reikejo siuti? Kam kateteris i slapimo pusle? Cia dabar visoms veda? Kas dar buvo blogai?
Atsakyti
QUOTE(onsa @ 2013 12 21, 14:13)
Kam kateteris i slapimo pusle?  Cia dabar visoms  veda?

Ne, man į šlapimo pūslę kateterio ligoninėj nevedė g.gif
Atsakyti
taigi rašo, kad kateretis į veną, o ne į šlapimo pūslę.
Atsakyti