Įkraunama...
Įkraunama...

Gimdymas namuose

QUOTE(vj @ 2013 12 04, 08:26)
g.gif tiek vis eskaluojama, kad mes, kurios negimdysim namie, esam neapsišvietusios, niekuom nesidomim ir t.t. (nors yra visiškai priešingai biggrin.gif ) Bet klausimas, kodėl tada tokie išprusę žmonės UK ar Vokietijoje, ar dar kitoje super išsivysčiusioje šalyje tegimdo vos tik 2 proc. namuose? Kas ten tada vyksta? Tiek daug neišprususių žmonių gyvena?  g.gif


Kiek teko kalbetis su moterimis UK, kur gyvenu jau 8 metus, priezastys yra ivairios. Va mano drauges abu gimdymai buvo super paprasti ir lengvi, bet ji rinkosi ligonine, nes jai taip patogiau - nereikia namu ruosti, po to tvarkytis, jai tiesiog nebuvo poreiko gimdyti namuose, mano doula pvz turi didele seima (6 vaikai) tai jai dienele ligonineje po gimdymo suteikia galimybe atsipusti ir pabuti vien su nauju seimos nariu pries griztant i pilnus namus, mano kaimyne abu vaikus pagimde namuose ir jai tai buvo naturaliausias sprendimas pasaulyje, kitoms nerekomenduojama gimdyti namuose del kazkokiu rizikos faktoriu, dar kitos bijo gimdyti namuose, nemazai vyksta i ligonine nes nori nuskausminimo. Priezasciu yra praktiskai tiek, kiek gimdanciu moteru biggrin.gif
Papildyta:
QUOTE(Rasma @ 2013 12 04, 08:33)

Yra labai atsakingų ir apsišvietusių ligoninėj, ir tokių yra namuose...o glušų irgi visur yra cool.gif


drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(Skraiduole @ 2013 12 04, 13:22)
man gimdymas - ne spektaklis ir man scenos, atitinkamo apšvietimo, dekoracijų ir žiūrovų jame nereikia.


Bingo! Man irgi smile.gif O būtent tai ir gaunu ligoninėj... esu užkeliama ant "scenos" ir stebima bent trijų žiūrovų... apšvietimas irgi atitinkamas biggrin.gif Aišku gali bandyti prašyti, kad prigesintų tas plieskiančias šviesas, kad neitų šniūrais personalas, kad ne tą ir ne aną... o atrodo nori tiek nedaug - intymaus jaukumo tokią svarbią tavo ir to mažo žmogaus gyvenimo akimirką.
Atsakyti
QUOTE(Selva @ 2013 12 04, 09:39)
1 Viešpatie kokia nesąmonė ir kiek galima kartotis jau nebejuokinga iš tiesu. O dar sako, kad oponentės viską žino ir yra visokeriopai informuotos. Kiekviename interviu, straipsnyje disusijoj šita reanimazijos bridaga yra aptariama ir dar vis lieka neaišku.

O kame cia nesamone? Tai, kad nereikia greitosios Lietuvoj uz duru? Reikia, kol ji toli grazu nera tokia greita kaip kad kitose Europos salyse. Ten tikrai nereikia.
O dar geriau buna, kai buna pasakoma - o mes neturim ekipazu siuo metu jums atsiust rolleyes.gif blink.gif . Kai atsilaisvins, tada doh.gif ...
Atsakyti
nebūkim naivios, namie gimdyti nebus pigiau, nebus smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Kuzia @ 2013 12 04, 14:07)
O kame cia nesamone? Tai, kad nereikia greitosios Lietuvoj uz duru? Reikia, kol ji toli grazu nera tokia greita kaip kad kitose Europos salyse. Ten tikrai nereikia.
O dar geriau buna, kai buna pasakoma - o mes neturim ekipazu siuo metu jums atsiust rolleyes.gif blink.gif  . Kai atsilaisvins, tada doh.gif ...


Čia problema, kurią ir be gimdymų namuose būtinai reikia spręsti. Nors kiek man teko kviesti, tai gana greit prisistatė, gimdymo metu tikrai niekas nespėtų kompliktuotis.

QUOTE(M.K. @ 2013 12 04, 14:12)
nebūkim naivios, namie gimdyti nebus pigiau, nebus  smile.gif


O kodėl užsienyje yra? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Justesea @ 2013 12 04, 14:26)
Čia problema, kurią ir be gimdymų namuose būtinai reikia spręsti. Nors kiek man teko kviesti, tai gana greit prisistatė, gimdymo metu tikrai niekas nespėtų kompliktuotis.
O kodėl užsienyje yra? g.gif

kur? smile.gif

Papildyta:
Latvijoje, Lenkijoje, Vengrijoje, Italijoje, Jungtinėje Karalystėje, Danijoje, Norvegijoje, Islandijoje, Austrijoje šeimos daugiau ar mažiau pačios susimoka už akušerių paslaugas. Štai Latvijos gimdančių namuose šeimų sąjungos statute teigiama, kad sąjunga remia principą, jog valstybė turi suteikti finansinę pagalbą gimdyvei namuose, jei skiriama suma neviršija gimdymo stacionare išlaidų. Taigi šiandien latvių šeima už akušerės paslaugas bei naujagimių gydytojo vizitą susimoka apie 3 tūkst. litų. Yra valstybių, kuriose už gimdymą namuose, dalyvaujant akušerei, tenka pakloti ir apie 10 tūkst. litų.

o kur nereikia visai mokėti? Būtų įdomu sužinoti.
Be to, ne vien kaina svarbu, reiks reglamentuoti ir teisinę bazę. Ilgas procesas, bet bus įteisinta galų gale, bus. Klausimas, kiek pajėgs mėgautis tuo neva privatumu smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Selva @ 2013 12 04, 13:08)

Ar ligoninėse sąlygos puikios- klausimas labai subjektyvus. Ar ligoninėse tarkim yra galimybė gimdymuose dalyvauti jaunesniem vaikam?  rolleyes.gif



Nesupratau, tai jūs norit, kad visą gimdymą nuo A iki Ž matytų ir visi vaikai? blink.gif
Papildyta:
QUOTE(Justesea @ 2013 12 04, 14:26)
Čia problema, kurią ir be gimdymų namuose būtinai reikia spręsti. Nors kiek man teko kviesti, tai gana greit prisistatė, gimdymo metu tikrai niekas nespėtų kompliktuotis.


Tikrai? g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vj: 04 gruodžio 2013 - 14:09
QUOTE(vj @ 2013 12 04, 15:01)


Jei prie gimdyvės yra profesionali akušerė.

Na negi apie viską iš pradžių reikia ir vėl? doh.gif
Atsakyti
QUOTE(vj @ 2013 12 04, 13:01)
Nesupratau, tai jūs norit, kad visą gimdymą nuo A iki Ž matytų ir visi vaikai?  blink.gif


na va ar aš taip rašiau?

kaip aš asmeniškai noriu ar nenoriu- nekomentuosiu.

Pasakysiu tik tiek, būti netoli- tai nebūtinai žiūrėti TEN nuo A iki Ž. Ir taip, daug moterų renkasi gimdyti namuose be visa ko dar ir dėl to kad nenori atsiskirti nuo galbūt dar mažų vyresnėlių.

Jei jums tai nesuprantama ir nepriimtina- puiku, prašom. Bet kitoms gali būti kitaip.
Atsakyti
QUOTE(Justesea @ 2013 12 04, 13:02)
Bingo! Man irgi smile.gif O būtent tai ir gaunu ligoninėj... esu užkeliama ant "scenos" ir stebima bent trijų žiūrovų... apšvietimas irgi atitinkamas biggrin.gif Aišku gali bandyti prašyti, kad prigesintų tas plieskiančias šviesas, kad neitų šniūrais personalas, kad ne tą ir ne aną... o atrodo nori tiek nedaug - intymaus jaukumo tokią svarbią tavo ir to mažo žmogaus gyvenimo akimirką.


mąstau, ar nereikėtų paduot man visgi į teismą ligoninės, nes nebuvo tų trijų žiūrovų, plieskiančių šviesų ir šniūrais einančio personalo biggrin.gif . Nors norėjosi, iš tiesų norėjosi, kad eitų, ir kažką darytų.

Neįsižeiskit, bet man tas dažnai rodomas internete filmukas, skatinantis gimdymą namuose, ir rodantis, kai moteris gimdo namuose vonios kambaryje (buvo visur - delfyje, lryte ir pan.), kaip pagimdžius vaiką ant tualeto grindų (!!!) pribuvėja paguldo yra SIAUBAS, daug didesnis siaubas, nei kad gimdymas ant stalo šviečiant lempom ir fiksuojant vaiko širdies dūžius aparatui (antro gimdymo metu, labai pasiteisinęs dalykas, beje).

Ir dar kartą - kol nepradėjot pulti, nes įtariu, kad tuoj ir aš gausiu. Man iš tiesų visiškai nesvarbu, kur kas gimdo - gimdykit kur tik norit, nors ir jūroj, miške ar kosmose. Tol, kol tai yra privačios mokamos medicinos sritis. jei gydytojas apsiima priimti gimdymą - puiku, ko gi čia drausti. Tegu tik priima. Aš tik nenoriu, kad tai būtų nemokama paslauga. Mano priežastys subjektyvios. mane piktina, kad pediatras į namus nevažiuoja, kokia mano užgaida bebūtų. Juolab, kad mažo karščiuojančio vaiko tampymas po polikliniką yra daug rizikingiau, nei nėščiosios nuvažiavimas iki ligoninės.
Atsakyti
QUOTE(Skraiduole @ 2013 12 04, 13:35)

Neįsižeiskit, bet man tas dažnai rodomas internete filmukas, skatinantis gimdymą namuose, ir rodantis, kai moteris gimdo namuose vonios kambaryje (buvo visur - delfyje, lryte ir pan.), kaip pagimdžius vaiką ant tualeto grindų (!!!) pribuvėja paguldo yra SIAUBAS, daug didesnis siaubas, nei kad gimdymas ant stalo šviečiant lempom ir fiksuojant vaiko širdies dūžius aparatui (antro gimdymo metu, labai pasiteisinęs dalykas, beje).



biggrin.gif kaip meistriškai sudėlioti akcentai. O ten kartais pribvėja be GAIVINO tą vaiką?
Atsakyti
Kartais tikrai labai jau negražiai atrodo ta naminė aplinka kai kuriuose namų gimdymo vaizdeliuos. Išmėtyti daiktai fone ir pan. Bent man jaukumo nepriduoda.
Atsakyti