Įkraunama...
Įkraunama...

Gimdymas namuose

QUOTE(Natuke @ 2013 12 03, 23:16)
O dėl investicijų - žinant kiek pinigų įdėta pvz į naująjį santariškių gimdymo skyrių kartais galima suabėjoti ar iš tikrųjų pinigų trūksta  g.gif.

Balandžio pabaigoje neturėjo net echoskopo, aišku, plančetės gimdykloje buvo lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Biški @ 2013 12 03, 18:48)
Hmz... O jūs manote kad dabar nuvažiuojat į GN nemokamai gimdyt? Paskui jus keliauja "krepšelis". Va gavau paslaugą "gimdymas per makštį" kuri valstybei kainavo 1717,17 Lt . Tai kodėl sugalvojus gimdyti namie mane  turėtų diskriminuot ir ar šios sumos nepakaktų apsimokėt akušerės paslaugoms?
Leiskit paklausti kokių papildomų etatų prireiks? Net jei prireiks džiaugtis tik reikia, kai tokia bedarbystė  smile.gif
O kas nors kelia kitokius prioritetus?

nepakaktų. Šita suma ir dar plius etatųpapildomų išlaikymas, auto už durų su brigada, suma susidarytų didelė. Lietuva nėra tokia turtinga, kad mokėtų už moterų gimdymus namie. Jei jos gali susimokėt - reikia reglamentuoti tai teisiškai. Būtinai. Turės pasirinkimą. Bet abejoju, ar daug bus tokių, galinčių susimokėti. ir daug.
Etatų? O jūs manot, kad šast, paskambinat ir atlekia pas jus akušerė ir brigada dienai? O kaip ligoninėje? Kas ten dirbs?
Yra šalių, kur specialiai ruošiamos akušerės būtent darbui namuose. Jas taip pat reikia išlaikyti.
Papildyta:
http://www.delfi.lt/...i.d?id=60906013



Lietuva galėtų remtis kitų patirtimi. Štai čia pavyzdžių yra.
Klausimas, ar esam tokie turtingi ir pajėgūs. jei esam-valio.
Papildyta:
Latvijoje, Lenkijoje, Vengrijoje, Italijoje, Jungtinėje Karalystėje, Danijoje, Norvegijoje, Islandijoje, Austrijoje šeimos daugiau ar mažiau pačios susimoka už akušerių paslaugas. Štai Latvijos gimdančių namuose šeimų sąjungos statute teigiama, kad sąjunga remia principą, jog valstybė turi suteikti finansinę pagalbą gimdyvei namuose, jei skiriama suma neviršija gimdymo stacionare išlaidų. Taigi šiandien latvių šeima už akušerės paslaugas bei naujagimių gydytojo vizitą susimoka apie 3 tūkst. litų. Yra valstybių, kuriose už gimdymą namuose, dalyvaujant akušerei, tenka pakloti ir apie 10 tūkst. litų.

kiek esame turtingos sau tai leisti?
Atsakyti
QUOTE(M.K. @ 2013 12 04, 10:34)
1 auto už durų su brigada, suma susidarytų didelė


Yra šalių, kur specialiai ruošiamos akušerės būtent darbui namuose. Jas taip pat reikia išlaikyti.



1 Viešpatie kokia nesąmonė ir kiek galima kartotis jau nebejuokinga iš tiesu. O dar sako, kad oponentės viską žino ir yra visokeriopai informuotos. Kiekviename interviu, straipsnyje disusijoj šita reanimazijos bridaga yra aptariama ir dar vis lieka neaišku.

2 nebūtina ruošti. yra kur neruošia. o kur ruošia?
Atsakyti
QUOTE(Selva @ 2013 12 04, 12:39)
1 Viešpatie kokia nesąmonė ir kiek galima kartotis jau nebejuokinga iš tiesu. O dar sako, kad oponentės viską žino ir yra visokeriopai informuotos. Kiekviename interviu, straipsnyje disusijoj šita reanimazijos bridaga yra aptariama ir dar vis lieka neaišku.

2 nebūtina ruošti. yra kur neruošia. o kur ruošia?

yra kur ruošia. net jei ne atskirai, vadinasi, vistiek ligoninei reikia išlaikyti papildomus etatus. tai kainuoja. Mokės tos, kurios norės namie gimdyti.

o kur dar teisiniai klausimai. Atsakingi tėvai, jei vaikui bus nesuteikta pagalba, kuri būtų suteikta ligoninėje.
Aš asmeniškai negalėčiau gyventi su tokia kalte.
Atsakyti
Aš už laisvą pasirinkimą, kur gimdyti. Tačiau manau, kad gydytojai neturi būt verčiami važiuoti pas gimdyvę be išankstinio susitarimo. Susitarei su gydytoju, jis sutinka, ir - prašom. Finansinis atlygis, ar jo nebuvimas - tavo ir gydytojo asmeninio susitarimo reikalas. Tai turėtų būti papildoma, mokamos medicinos sritis, nes sąlygos gimdyti ligoninėje sudarytos puikios. Jei netenkina - gimdai namuose ir už tai susimoki. Kaip ir dabar - nori prabangos, atskiros palatos ligoninėje- juk irgi susimoki.
Atleiskit, bet kodėl pas mano sergantį vaiką (nekalbu jau apie suaugusį šeimos narį) gydytojas į namus nevažiuoja? Kodėl aš turiu vežti karščiuojantį vaiką į polikliniką, o kažkam dėl užgaidos gydytojas nemokamai į namus turi atvykti?
Atsakyti
QUOTE(Skraiduole @ 2013 12 04, 11:48)
Atleiskit, bet kodėl pas mano sergantį vaiką (nekalbu jau apie suaugusį šeimos narį) gydytojas į namus nevažiuoja? Kodėl aš turiu vežti karščiuojantį vaiką į polikliniką, o kažkam dėl užgaidos gydytojas nemokamai į namus turi atvykti?

Kaip tai nevažiuoja? Važiuoja net pas suaugusį bent jau pas mus (Utena). Net iš privačios nemokamai važiuoja.
Atsakyti
QUOTE(Skraiduole @ 2013 12 04, 12:48)
Aš už laisvą pasirinkimą, kur gimdyti. Tačiau manau, kad gydytojai neturi būt verčiami važiuoti pas gimdyvę be išankstinio susitarimo. Susitarei su gydytoju, jis sutinka, ir - prašom. Finansinis atlygis, ar jo nebuvimas - tavo ir gydytojo asmeninio susitarimo reikalas. Tai turėtų būti papildoma, mokamos medicinos sritis, nes sąlygos gimdyti ligoninėje sudarytos puikios. Jei netenkina - gimdai namuose ir už tai susimoki. Kaip ir dabar - nori prabangos, atskiros palatos ligoninėje- juk irgi susimoki.
Atleiskit, bet kodėl pas mano sergantį vaiką (nekalbu jau apie suaugusį šeimos narį) gydytojas į namus nevažiuoja? Kodėl aš turiu vežti karščiuojantį vaiką į polikliniką, o kažkam dėl užgaidos gydytojas nemokamai į namus turi atvykti?

na jau, siūlot juodus pinigus įteisinti, nebus to niekada smile.gif
Mokės oficialiai ir nemažas sumas.
Atsakyti
QUOTE(~Astartė~ @ 2013 12 04, 11:57)
Kaip tai nevažiuoja? Važiuoja net pas suaugusį bent jau pas mus (Utena). Net iš privačios nemokamai važiuoja.


matot, kaip pas jus puiku toje Utenoje. O vat Vilniuje nevažiuoja gydytojas į namus. Važiuoja tik GMP.
Papildyta:
QUOTE(M.K. @ 2013 12 04, 11:58)
na jau, siūlot juodus pinigus įteisinti, nebus to niekada  smile.gif
Mokės oficialiai ir nemažas sumas.


tai tegu ir moka smile.gif, negi man gaila. Tik tegu susitaria su konkrečiu gydytoju, ir prašom. Tik manau, kad gydytojas turi turėt teisę atsisakyt, jei jis nėra gimdymo namuose šalininkas. Tai nėra būtinoji pagalba.
Atsakyti
QUOTE(M.K. @ 2013 12 04, 12:38)
Etatų? O jūs manot, kad šast, paskambinat ir atlekia pas jus akušerė ir brigada dienai?

QUOTE(Skraiduole @ 2013 12 04, 12:48)
Tačiau manau, kad gydytojai neturi būt verčiami važiuoti pas gimdyvę be išankstinio susitarimo.


Jūs kaip įsivaizduojate : surėmė sąrėmiai ir staiga man topt galvon: gimdysiu namie, a nu visi lygiuot- ramiai, pas mane namo lekiat? bigsmile.gif Taigi tam ruošiamasi, akušerė iki gimdymo apsilanko namie, įvertina aplinką ir taip toliau ir panašiai.

QUOTE(M.K. @ 2013 12 04, 12:38)
kiek esame turtingos sau tai leisti?

Na jau svetimos kišenės turinys neturėtų čia būti nagrinėjamas.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Biški: 04 gruodžio 2013 - 12:08
QUOTE(M.K. @ 2013 12 04, 10:41)

o kur dar teisiniai klausimai. Atsakingi tėvai, jei vaikui bus nesuteikta pagalba, kuri būtų suteikta ligoninėje.
Aš asmeniškai negalėčiau gyventi su tokia kalte.

Hm,, tada atsakingi tėvai, kad negimdo tarkim santariškėse, kur yra įraga, kurios nėra paprastose ligoninėse? g.gif

Skaidruole, aš irgi sutinku, jokios akušerės per prievartą geriau tegul nevažiuoja. Koks tada tas namų gimdymas būtų su tokia akušere? nepavydėtina patirtis abiems pusėms.

Ar ligoninėse sąlygos puikios- klausimas labai subjektyvus. Ar ligoninėse tarkim yra galimybė gimdymuose dalyvauti jaunesniem vaikam? rolleyes.gif

Net jei pradžioje ir tektų primokėti už gimdymus namuose, tikiu, kad ateityje, kai bus normaliai įkainotos med paslaugos ir atlyginimai bus adekvatūs gydytojams, akušerėms, LT, kaip ir visame pasaulyje gimdyti namuose bus pigiau ir gal bus valstybės med politika jau pirmosiose konsultacijose klausti mažos rizikos moterų ar jos kartais nenorinčios gimdyti namuose smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Selva: 04 gruodžio 2013 - 12:09
QUOTE(Selva @ 2013 12 04, 12:08)

Ar ligoninėse sąlygos puikios- klausimas labai subjektyvus. Ar ligoninėse tarkim yra galimybė gimdymuose dalyvauti jaunesniem vaikam?  rolleyes.gif


man sąlygos buvo idealios biggrin.gif , nors gimdžiau ne naujosiose santariškių palatose. Tiesą sakant, tuo metu man mažiausiai rūpėjo kokios ten palatos ir kokia ten aplinka. O savo jaunesnio vaiko aš tikrai į gimdymą nesivesčiau schmoll.gif man gimdymas - ne spektaklis ir man scenos, atitinkamo apšvietimo, dekoracijų ir žiūrovų jame nereikia.
Atsakyti
QUOTE(Skraiduole @ 2013 12 04, 11:22)
man sąlygos buvo idealios  biggrin.gif , nors gimdžiau ne naujosiose santariškių palatose. Tiesą sakant, tuo metu man mažiausiai rūpėjo kokios ten palatos ir kokia ten aplinka. O savo jaunesnio vaiko aš tikrai į gimdymą nesivesčiau  schmoll.gif man gimdymas - ne spektaklis ir man scenos, atitinkamo apšvietimo, dekoracijų ir žiūrovų jame nereikia.

taf, kaip ir sakiau- sąlygų puikumas- subjektyvus reikalas.
Atsakyti