QUOTE(Biški @ 2013 12 03, 18:48)
Hmz... O jūs manote kad dabar nuvažiuojat į GN nemokamai gimdyt? Paskui jus keliauja "krepšelis". Va gavau paslaugą "gimdymas per makštį" kuri valstybei kainavo 1717,17 Lt . Tai kodėl sugalvojus gimdyti namie mane turėtų diskriminuot ir ar šios sumos nepakaktų apsimokėt akušerės paslaugoms?
Leiskit paklausti kokių papildomų etatų prireiks? Net jei prireiks džiaugtis tik reikia, kai tokia bedarbystė
O kas nors kelia kitokius prioritetus?
nepakaktų. Šita suma ir dar plius etatųpapildomų išlaikymas, auto už durų su brigada, suma susidarytų didelė. Lietuva nėra tokia turtinga, kad mokėtų už moterų gimdymus namie. Jei jos gali susimokėt - reikia reglamentuoti tai teisiškai. Būtinai. Turės pasirinkimą. Bet abejoju, ar daug bus tokių, galinčių susimokėti. ir daug.
Etatų? O jūs manot, kad šast, paskambinat ir atlekia pas jus akušerė ir brigada dienai? O kaip ligoninėje? Kas ten dirbs?
Yra šalių, kur specialiai ruošiamos akušerės būtent darbui namuose. Jas taip pat reikia išlaikyti.
Papildyta:
http://www.delfi.lt/...i.d?id=60906013
Lietuva galėtų remtis kitų patirtimi. Štai čia pavyzdžių yra.
Klausimas, ar esam tokie turtingi ir pajėgūs. jei esam-valio.
Papildyta:
Latvijoje, Lenkijoje, Vengrijoje, Italijoje, Jungtinėje Karalystėje, Danijoje, Norvegijoje, Islandijoje, Austrijoje šeimos daugiau ar mažiau pačios susimoka už akušerių paslaugas. Štai Latvijos gimdančių namuose šeimų sąjungos statute teigiama, kad sąjunga remia principą, jog valstybė turi suteikti finansinę pagalbą gimdyvei namuose, jei skiriama suma neviršija gimdymo stacionare išlaidų. Taigi šiandien latvių šeima už akušerės paslaugas bei naujagimių gydytojo vizitą susimoka apie 3 tūkst. litų. Yra valstybių, kuriose už gimdymą namuose, dalyvaujant akušerei, tenka pakloti ir apie 10 tūkst. litų.
kiek esame turtingos sau tai leisti?