Įkraunama...
Įkraunama...

Gimdymas namuose

O kaip baigėsi Lietuvai EŽTT?
Buvo ištrimituota žinisklaidoje ir kažkokiam gimimo/gimties psl., kad skubos tvarka bus svarstoma balandžio mėn. Gal yra kur nuoroda pasiskaityti? g.gif
Atsakyti
QUOTE(flight @ 2013 12 03, 23:55)
Vj, įdomu - ką tokio jums  echoskopu prieš gimdymą pamatė, ir dėl ko apskritai žiūrėjo per echo?

Pamatė, kad vaiko galvutė atlošta, placenta neleidžia galvutei į gimdymo takus įsistatyti ir pamatė, kad pradėjo atšokti placenta.
Atsakyti
QUOTE(GPS @ 2013 12 03, 23:16)
Na, aš esu gydytoja,tai mačiau gana nemažai komplikuotų atvejų visiškai sveikoms moterims. [...]
Duos čia pinigų, turės atimtti iš ten,kur tikrai labai reikia, bet tikri ligoniai skirtingai nei namų poniutės, neturi nei laiko nei jėgų skųstis ir išsimušinėt pinigų.

Taip jau taip... Yra gydytojų kurie tvirtina kad išvis saugiausia yra CP. Viskas kontroliuojama gi. Deja dažniausiai tai nesusiję gimdymais medikai smile.gif
O jau apie finansinę pusę tai jau atleiskitės visai neteisingai šnekate. Lygiai tų pačių namų šeimininkių įgeidžiu laisvai pasirinktiems GN ligonių kasos apmoka suteiktą paslaugą. Pvz nekomplikuotas gimdymas ir trys dienos stacionare su visa medikų komanda, aparatūra, maitinimu , šildymu, patalynės skalbimu ir kitom išlaidom kurių mes nematom įkainotas apie 1700 lt. Remiantis jūsų logika šitie pinigai irgi atimami iš tų kuriems labiau reikia?
Namie visas "nematomas" išlaidas apsiimu savo kišene apmokėt (pvz norėsiu sau sąrėmiaut duše kelias valandas- įsivaizduojat kiek vandens nubėgs?) , įkainojamas tik akušerės darbas ir jos atsivežamos įrangos nuoma. Sakote kad bus brangiau? g.gif Prabanga? g.gif Kas bus atimta iš tikrų ligonių? g.gif

QUOTE(Vidurvasaris @ 2013 12 03, 23:43)
Jums čia normali praktika? Gydytoja-akušerė neturi teisės kelti tono. Juolab, kai gimdai ir esi nuoga kūnu beigi visa dūšia - ta akimirka intymi ir jautri. Ir jeigu kokia teta akušerė man pakeltų balsą, pasijusčiau nejaukiai ten visa atvira ir gimdanti. Neujaukumas, drovumas, gėda - sukelia stresą, stresas išbalansuoja hormonus, tarp jų ir užtikrinančius sklandžią gimdymo veiklą - stringa veikla, stringa gimdymas, tada gydytojai imasi "gelbėjimo", nes juk toooobulas nėštumas ėmė komplikuotis ir galiausiai didvyrė teta akušerė su gydytoju pasitelkdami vakumą, cezarį - išgelbėja mamą ir vaiką. Ateinu po to čia ir porinu: "Jeigu būčiau gimdžiusi namie, nebūtų dabar nei manęs nei vaikučio. Ačiū gydytojams, kurie mus išgelbėjo."  wub.gif

Man taip pat svarbu, kad vaikas ir aš būtumėm gyvi bei sveiki. O tai įmanoma tik sveikoje gimdymo aplinkoje. Rėkiantys gydytojai iš tos aplinkos iškrenta.

drinks_cheers.gif

QUOTE(vj @ 2013 12 03, 23:50)
Beje, gyvenimiškas posakis, kad kaip pats elgiesi, taip ir su tavimi elgiasi smile.gif Kažkodėl yra daug gimdyvių, ant kurių niekas nešaukia biggrin.gif

Jūs tuo tikra? cool.gif Šiaip ir šaukt nebūtina , galima ir nešaukiant kaip su mėsos gabalu elgtis...
Atsakyti
Reik kažkaip sudaryti sąlygas moterims gimdyti namuose. Gimdyvėms pasirinkusioms gimdymą med.įstaigoje gimdymą apmoka valstybė. Taip turėtų būti ir gimdant namuose. Šeima turėtų apmokėti nebent tai, kas būtų apmokama ir med.įstaigoje arba jei namuose tai tampa brangiau panaudoti nei med.įstaigoje. Galbūt galėtų apmokėti akušerės atvykimo į namus išlaidas.
Tokia nuomonė nepaisant to, kad pati nesirinkčiau tokio gimdymo nė už ką.
Tačiau, jei žmonės taip renkasi, tai labai svarbu ir vaikelio interesai. Tėvai turi savo galvas ir argumentus, dažnai nebūtinai vien galvojant apie vaiką. Akušerės dalyvavimas apsaugotų galbūt ir suteiktų reikiamą priežiūrą kūdikiui, ne tik mamai..o kartais gal būtų vieninteliu "blaiviu balsu" namuose.

Bet labiausiai rūpinčiaus ir būčiau už tikslų ir aiškų akušerės darbo reglamentavimą ir jos atsakomybės draudimą. Kad po to gimdantieji namuose nevarytų Dievo į medį milijoniniais ieškiniais nelaimės atveju (lygiai kaip ir ligoninėse medikai turėtų būti labiau draudžiami nei dabar).
Atsakyti
QUOTE(flight @ 2013 12 04, 01:10)
Nežiūrės  cool.gif Nes neįdomu. Nes "aš žinau geriau ir jokių filmų, tyrimų, faktų man nereikia".  bigsmile.gif

g.gif tiek vis eskaluojama, kad mes, kurios negimdysim namie, esam neapsišvietusios, niekuom nesidomim ir t.t. (nors yra visiškai priešingai biggrin.gif ) Bet klausimas, kodėl tada tokie išprusę žmonės UK ar Vokietijoje, ar dar kitoje super išsivysčiusioje šalyje tegimdo vos tik 2 proc. namuose? Kas ten tada vyksta? Tiek daug neišprususių žmonių gyvena? g.gif
Atsakyti
QUOTE(vj @ 2013 12 04, 09:26)
g.gif tiek vis eskaluojama, kad mes, kurios negimdysim namie, esam neapsišvietusios, niekuom nesidomim ir t.t.

O čia jau abipusiai. Deja, kartais gėda ir už "saviškes", kai tuo pačiu kaltina "naminukes".
Vienos ant kitų, vienos ant kitų..
Yra labai atsakingų ir apsišvietusių ligoninėj, ir tokių yra namuose...o glušų irgi visur yra cool.gif
Atsakyti
QUOTE(Rasma @ 2013 12 04, 09:10)
O kaip baigėsi Lietuvai EŽTT?
Buvo ištrimituota žinisklaidoje ir kažkokiam gimimo/gimties psl., kad skubos tvarka bus svarstoma balandžio mėn. Gal yra kur nuoroda pasiskaityti? g.gif

http://gimimas.lt/?p=1468 Tik tokį mačiau...
Atsakyti
QUOTE(vj @ 2013 12 04, 08:26)
g.gif tiek vis eskaluojama, kad mes, kurios negimdysim namie, esam neapsišvietusios, niekuom nesidomim ir t.t. (nors yra visiškai priešingai biggrin.gif ) Bet klausimas, kodėl tada tokie išprusę žmonės UK ar Vokietijoje, ar dar kitoje super išsivysčiusioje šalyje tegimdo vos tik 2 proc. namuose? Kas ten tada vyksta? Tiek daug neišprususių žmonių gyvena?  g.gif

Jei renkasi tik keli procentai gimdymus namuose, tai nereiškia, kad visi likę yra prieš. Būti 'už' pasirinkimą gimdyti namuose visai nereiškia patiems to norėti ir tai rinktis. Net aš, turėjusi gimdymo namuose patirtį visai negarantuoju, kad pvz ir sekantį vaiką rinksiuosi gimdyti namuose, net jei nebus jokių komplikacijų. Aš žiūrėsiu, kaip jausiu.
Papildyta:
QUOTE(Pingvinukas @ 2013 12 04, 08:41)

aš galvojau, nėra dar išvadų, nes tikrai būtų paskelbtos garsiai ir atsinaujintų diskusijos g.gif o čia kaip matau viskas jau nuspręsta, bet kodėl taip tyliai??
Atsakyti
QUOTE(Selva @ 2013 12 04, 09:44)
bet kodėl taip tyliai??

Gal dėl to, kad čia ne EŽTT sprendimas, o tik JT komiteto išvados g.gif
Papildyta:
Nėra sprendimo: http://www.tm.lt/tm/eztt_statistika/ ...

http://www.tm.lt/dok..._2013-07-19.pdf

Bet tarp nepriimtinų ir išbrauktų irgi nėra..
Kažko išvis nesimato jokioj kategorijoj g.gif
Atsakyti
EŽTT sprendimo, kiek žinau, dar nėra...

Atsakyti
QUOTE(vj @ 2013 12 04, 10:26)
g.gif tiek vis eskaluojama, kad mes, kurios negimdysim namie, esam neapsišvietusios, niekuom nesidomim ir t.t. (nors yra visiškai priešingai biggrin.gif ) Bet klausimas, kodėl tada tokie išprusę žmonės UK ar Vokietijoje, ar dar kitoje super išsivysčiusioje šalyje tegimdo vos tik 2 proc. namuose? Kas ten tada vyksta? Tiek daug neišprususių žmonių gyvena?  g.gif


Bet kai jūs profesionaliai mokat išvartyti savo išvadas, paimtas iš kažkokių apverstų faktų smile.gif Kodėl pasiūlymas pažiūrėti filmą staiga virsta išvadinimu neapsišvietusiomis? Ir kur kada šitoj temoj buvo pasakyta, kad gimdantys ligoninėje yra neišprusę? Aš tada lygiai tokia pati neišprusus cool.gif
Atsakyti
QUOTE(Justesea @ 2013 12 04, 11:23)
Bet kai jūs profesionaliai mokat išvartyti savo išvadas, paimtas iš kažkokių apverstų faktų smile.gif Kodėl pasiūlymas pažiūrėti filmą staiga virsta išvadinimu neapsišvietusiomis? Ir kur kada šitoj temoj buvo pasakyta, kad gimdantys ligoninėje yra neišprusę? Aš tada lygiai tokia pati neišprusus cool.gif

O kas sakė, kad mes to ir kitų filmų nežiūrėjome? Čia tik jūsų yra aiški nuostata, kad "Nežiūrės .Nes neįdomu. Nes "aš žinau geriau ir jokių filmų, tyrimų, faktų man nereikia"." Iš kur tokia nuostata? Aš tai tokius pasisakymus įžvelgiu kaip aiškų menkinimą.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vj: 04 gruodžio 2013 - 11:04