Įkraunama...
Įkraunama...

Gimdymas namuose

QUOTE(Rykute @ 2013 12 03, 16:08)
Gydytoja nesusijusi su gimdymais ir ji kalbėjo bendrai apie medicina, o aš manau kad čia tą frazę tinka...


Juo labai ką tokia gydytoja gali žinoti? Ji kaip ir jūs žino ir mato tik patį paviršių. Kai pasigilino daugiau ar net labai daug, apie jokias madas minčių nelieka.
Atsakyti
vj, man iš tavųjų postų- daugybės klaustukų, pajuodinimų, paryškinimų, tono, kaip tik labiau atrodo tolerancijos stygius ir, beje, labai didelis jautrumas šiai temai g.gif vis tik kažkoks giliai slypintis nepasitenkinimas savuoju gimdymu yra? g.gif paleisk tą nepasitenkinimą ir bus ramiau 4u.gif


medicinos pažangą aš kaip tik ir suprantu kaip suteikiančią galimybę kuo mažiau atitrūkti nuo įprastos kasdienybes tiems, kam to reikia.
Atsakyti
QUOTE(Selva @ 2013 12 03, 17:09)
vj, man iš tavųjų postų- daugybės klaustukų, pajuodinimų, paryškinimų, tono, kaip tik labiau atrodo tolerancijos stygius ir, beje, labai didelis jautrumas šiai temai  g.gif vis tik kažkoks giliai slypintis nepasitenkinimas savuoju gimdymu yra?  g.gif  paleisk tą nepasitenkinimą ir bus ramiau  4u.gif 
medicinos pažangą aš kaip tik ir suprantu kaip suteikiančią galimybę kuo mažiau atitrūkti nuo įprastos kasdienybes tiems, kam to reikia.

smile.gif Aha, tik jūs tegalit pajuodinti tekstus, tik jūs galit prieštarauti, pašiepti ir turėti kitokią nuomonę smile.gif

atsakant į man užduotą klausimą, tai atsakau, kad man nėra visiškai jokio nepasitenkinimo ar graužaties mano gimdymu smile.gif Aš esu visiškai patenkinta galutiniu rezultatu - sveiku vaiku smile.gif Man visiškai širdies neskauda dėl to, kad neturėjau galimybės vaiko pagimdyti pati, natūraliai smile.gif Man prioritetas visada buvo, yra ir bus gyvas ir sveikas vaikas ir sveika mama smile.gif 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vj: 03 gruodžio 2013 - 17:04
QUOTE(vj @ 2013 12 03, 18:03)
Man prioritetas visada buvo, yra ir bus gyvas ir sveikas vaikas ir sveika mama smile.gif  4u.gif


Mums visoms irgi tai yra prioritetas smile.gif Tik mes būdus, kaip to pasiekti, ir net apskritai, kas tai yra, suvokiam skirtingai.

Ir vis tiek, ar kada pamąstėt sau tyliai, kas vis traukia į šitą temą? Galit ir neatsakyt... turbūt dar ir neturit atsakymo smile.gif Nes kai turėsit, arba čia parašysit, arba daugiau nebesilankysit.
Atsakyti
QUOTE(vj @ 2013 12 03, 16:03)
smile.gif Aha, tik jūs tegalit pajuodinti tekstus, tik jūs galit prieštarauti, pašiepti ir turėti kitokią nuomonę smile.gif 


super argumentas
Atsakyti
QUOTE(M.K. @ 2013 12 03, 15:01)
na gerai, nepasirašykit, kad pačios kaltos, bet susimokėkit rolleyes.gif Bijau, kad idėja gimdyt namie greit nuvys tada biggrin.gif

Hmz... O jūs manote kad dabar nuvažiuojat į GN nemokamai gimdyt? Paskui jus keliauja "krepšelis". Va gavau paslaugą "gimdymas per makštį" kuri valstybei kainavo 1717,17 Lt . Tai kodėl sugalvojus gimdyti namie mane turėtų diskriminuot ir ar šios sumos nepakaktų apsimokėt akušerės paslaugoms?

QUOTE(M.K. @ 2013 12 03, 15:14)
nepamirškit papildomų etatų išlaikymo. mirksiukas.gif

Leiskit paklausti kokių papildomų etatų prireiks? Net jei prireiks džiaugtis tik reikia, kai tokia bedarbystė smile.gif

QUOTE(vj @ 2013 12 03, 18:03)
Man prioritetas visada buvo, yra ir bus gyvas ir sveikas vaikas ir sveika mama smile.gif  4u.gif

O kas nors kelia kitokius prioritetus?
Atsakyti
QUOTE(Biški @ 2013 12 03, 18:48)
Hmz... O jūs manote kad dabar nuvažiuojat į GN nemokamai gimdyt? Paskui jus keliauja "krepšelis". Va gavau paslaugą "gimdymas per makštį" kuri valstybei kainavo 1717,17 Lt . Tai kodėl sugalvojus gimdyti namie mane  turėtų diskriminuot ir ar šios sumos nepakaktų apsimokėt akušerės paslaugoms?
Leiskit paklausti kokių papildomų etatų prireiks? Net jei prireiks džiaugtis tik reikia, kai tokia bedarbystė  smile.gif
O kas nors kelia kitokius prioritetus?

daugumai gi itin svarbu, kad gink Dieve kokia akušerė nepasakytų kokio griežtesnio žodžio, prioritetas, kad tik kateterio neįvestų, kad nebūtų absoliučiai jokių med. intervencijų (visi šie prioritetati man visiškai nerūpėjo smile.gif ) jauki namų aplinka...

Mergaitės, ar gi jūs nesidžiaugiate savo vaikais (kurios gimdėt ne namie, patyrėt kažkokių psichologinių gimdymo traumų), kad tiek jums aktuali ši tema, kad gaudot kiekvieną skirtingą nuomonę ir nepraleidžiat progos to pasisakymo išskirti kaip ale "klasika" ar "mitas"? 4u.gif

Gyvenkim draugiškai, gi visos esam mamos wub.gif Nesvarbu, gimdėm namie ar gimdymo namuose smile.gif Svarbiausia turėtų būti mūsų vaikai, o ne kur gimdyti smile.gif Aišku, vieną dieną Lietuvoje bus tokios pat sąlygos suteiktos ir norinčioms gimdyti namie kaip ir kitose, senose Europos valstybėse, kurios nepriklausomos jau daugybę metų, ne 20 smile.gif Bet supraskit, Maskva taip pat per vieną dieną nepasistatė 4u.gif

Tad tuo ir baigiu šią diskusiją 4u.gif drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(vj @ 2013 12 03, 20:10)
daugumai gi itin svarbu, kad gink Dieve kokia akušerė nepasakytų kokio griežtesnio žodžio, prioritetas, kad tik kateterio neįvestų, kad nebūtų absoliučiai jokių med. intervencijų (visi šie prioritetati man visiškai nerūpėjo smile.gif ) jauki namų aplinka...

Mergaitės, ar gi jūs nesidžiaugiate savo vaikais (kurios gimdėt ne namie, patyrėt kažkokių psichologinių gimdymo traumų), kad tiek jums aktuali ši tema, kad gaudot kiekvieną skirtingą nuomonę ir nepraleidžiat progos to pasisakymo išskirti kaip ale "klasika" ar "mitas"?  4u.gif


Ir kartais visi šitie dalykai gali tiesiogiai lemti vaiko ir mamos sveikatą bei savijautą.

O antrą pastraipą juk gali ir sau prisitaikyt mirksiukas.gif


Atsakyti
QUOTE(Justesea @ 2013 12 03, 21:40)

O antrą pastraipą juk gali ir sau prisitaikyt mirksiukas.gif

Tai ją ir taikau sau 4u.gif nes man svarbiausia, kad vaikas būtų gyvas ir sveikas, kad aš būčiau gyva ir sveika, o ne tai, kad baisu, kad kažkokia akušerė gali pakelti balsą ar kateterį įvesti 4u.gif Džiaukimės savo vaikais 4u.gif wub.gif wub.gif wub.gif
Atsakyti
QUOTE(Biški @ 2013 12 03, 09:22)
Visų pirma tai ten buvo ne tiek nuomonė išsakyta kiek pabertas klasikinis mitų rinkinys. Kuris beje nesunkiai nuneigiamas elementaria logika bei statistika. Na pvz  eilinį kartą priešpastatomas natūralus fiziologinis procesas kas ir yra gimdymas , o ne  operacijos reikalaujanti ligos  būsena "apendicito ar išvaržos operacijos niekas namie nesidaro"  doh.gif
Antra. O jūs pati negirdėjote apie paprastus gimdymus be jokių komplikacijų? Kažką teigti remiantis vien asmenine patirtim na nėra itin svaru.


Na, aš esu gydytoja,tai mačiau gana nemažai komplikuotų atvejų visiškai sveikoms moterims. Tai,kas kad per 97 gimdymus iš 100 viskas būna gerai- ar norėtumėte būti viena iš tų trijų,kurios vaikui arba jau pačiai kažkas atsitiko vien dėl įgeidžio?


Antras dalykas -dėl finansinių Lietuvos galimybių mūsų sveikatos sistemoje tikrai yra daug svarbesnių dalykų,kuriems pinigų trūksta. nemanau,kad namų šeimininkių įgeidžiams tenkinti, reikia skirti šiuos pinigus (žinau,kad po šio sakinio būsiu užbomborduota galutinai)
Jei susimokėtų pačios už viską ir nieko nereikalautų, tada nieko nesakyčiau, gimdykit vaikus,kur tik norit, bet dabar taip nėra.
Duos čia pinigų, turės atimtti iš ten,kur tikrai labai reikia, bet tikri ligoniai skirtingai nei namų poniutės, neturi nei laiko nei jėgų skųstis ir išsimušinėt pinigų.

QUOTE(Biški @ 2013 12 03, 10:56)
Na ir? Kiek statistiškai yra taip susikomplikavusių gimdymų? Pagaliau komplikacijos neatsiranta taip staiga kad va viskas gerai , gerai ir tik bac po 30  sekundžių jau baisiasia komplikacija... Nes jei nieko ir nesakė medikai pastebėjo kad kažkas ne taip. Jei nesklandumai taigi važiuojama į gydymo įstaigą.



Per 30 sekundžių gal nieko ir neatsitiks, bet,kaip žinote žmogus uždūsta per kelias minutes- ar spėtumėte nuvežti vaiką per tiek laiko į gydymo įstaigą ir ten jį atgaivinti?
Gausaus kraujavimo metu,laiku neatstačius reikiamo skysčių kiekio ,mirtis irgi ateina labai greitai.

QUOTE(Biški @ 2013 12 03, 12:08)
O jei šalia būtų buvusi kvalifikuota akušerė? Galimas dalykas kad ji būtų pastebėjusi kad kažkas ne taip ir būtumete atsidūrusi medicinos įstaigoje.
O šiaip kalba eina ne apie visas įmanomas komplikacijas, o apie profesionalią pagalbą pasirinkusioms gimdyti namuose.


Kvalifikuota akušerė, ne gydytojo-akušerės-neonatologo ir reikalui esant dar kelių žmonių komanda
Kartais reikia būtent tiek žmonių ir niekas negali pasakyti ir nuprognozuoti, kada nutiks taip,kad reikės pagalbos ir mamai ir vaikui.

Žodžiu, pasikartosiu,kad man tikrai tas pats, jei norinčios tai daryti gimdytų namuose, bet tikrai negražu reikalauti brangios priežiūros tokioms grynai prabangos prekėms ir atimti finansus iš tų,kuriems tikrai to reikia.

Linkiu taikos visiems 4u.gif

Papildyta:
QUOTE(vj @ 2013 12 03, 21:41)
Tai ją ir taikau sau  4u.gif  nes man svarbiausia, kad vaikas būtų gyvas ir sveikas, kad aš būčiau gyva ir sveika, o ne tai, kad baisu, kad kažkokia akušerė gali pakelti balsą ar kateterį įvesti  4u.gif  Džiaukimės savo vaikais  4u.gif  wub.gif  wub.gif  wub.gif

O cia tai auksine citata drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(vj @ 2013 12 03, 20:10)
daugumai gi itin svarbu, kad gink Dieve kokia akušerė nepasakytų kokio griežtesnio žodžio, prioritetas, kad tik kateterio neįvestų, kad nebūtų absoliučiai jokių med. intervencijų (visi šie prioritetati man visiškai nerūpėjo smile.gif )


Kodėl, jei jums nerūpėjo, neturėtų rūpėti kitoms?
Atsakyti
QUOTE(flight @ 2013 12 03, 23:19)
Kodėl, jei jums nerūpėjo, neturėtų rūpėti kitoms?

4u.gif
Atsakyti