Įkraunama...
Įkraunama...

Gimdymas namuose

QUOTE(Rykute @ 2013 12 03, 14:35)
Tai temos apačioje ir uzrasykit, kad turinčios kitokia nuomone neikit :-D manau temos tam ir yra sukurtos, kad diskutuotu ir būtų išsakytos visos nuomonės, o ne eikit isavo atitinkamas temas ir diskutuokit  doh.gif
Aš negimdyciau namie, gerai vieną gydytoja  pasakė "medicinoj irgi yra mados " bet esu už tai, kad leistų gimdyti namie su spec priežiūra už kurią papildomai susimoketu šeimos. T.y mokama paslauga kaip ir norimo gydytojo iškvietimas į gimdymą ne jo darbo metu. Ir žinoma teisiškai nymatytos visis atsakomybės už tokius gimdymus tiek šeimoms tiek personalui.


Mano postas buvo skirtas vj, kuri mano, kad namų gimdymo šalininkės turėtų guosti ir raminti bijančias gimdyti mamas, dėl to einančias reikšti savo nuomonę į naminių gimdymų temą smile.gif O kaip dar kitaip reikėtų pakomentuoti mintis, kurios iš oponentų pusės šimtą kartų jau išsakytos ir du šimtus kartų paneigtos? Aišku yra variantas - nekomentuoti visai...

O viena gydytoja deja, bet neteisi smile.gif Dvigubai netiesi. Visų pirma, gimdymas - ne medicina. Jau vien tai parodo, kad gydytojos suvokimas labai siauras. Antra - gimdyti namie madai Lietuvoje jau dvidešimt metų. Tiesiog kasdien vis labiau (bent jau norisi tuo tikėti) einam į Europą ir pagaliau pribrendo reikalas žengti žingsnį ir gimdymo srityje.

Atsakyti
QUOTE(Selva @ 2013 12 03, 13:00)
ir todėl... visoms be išimties moterims dabar irgi turi būti uždrausta gimdyti namuose.. nes va tavoji tokia patirtis

Ko gi, tegu gimdo. Susimoka, pirmiausia, tada pasirašo, kad pačios kaltos jei kas ne taip, ir atsako už tai. Ir tegu sau, negi gaila. smile.gif
Atsakyti
QUOTE(M.K. @ 2013 12 03, 14:58)
Ko gi, tegu gimdo. Susimoka, pirmiausia, tada pasirašo, kad pačios kaltos jei kas ne taip, ir atsako už tai. Ir tegu sau, negi gaila.  smile.gif


O įdomu, ką ligoninėje mes pasirašom? Ir kas atsako, jei kas ne taip? Ai, bet ligoninėj juk visada viskas "taip". Intervencijos veda į komplikacijas ir rezultate dėkinga moteris. Na bet tai irgi klasika smile.gif
Atsakyti
QUOTE(vj @ 2013 12 03, 10:17)
Aš savo istorijos nebekartosiu, bet jei būčiau likusi namie ilgiau, tai būtų liūdnos pasekmės. Nes to, kas man nutiko, pati namie tikrai neįtariau, tad pilnai dėl savo savijautos galėjau likti namie, jei būčiau norėjusi gimdyti namie, ir toliau sau ramiai sąrėmiauti. Bet nuvykus į GN, medikai staiga priėmė sprendimą ekstra CP. O man iki GN per 30 km. Taip, kad kartais idealus gimdymas baigiasi neįdealiu ir tai pamato echoskopijos pagalba smile.gif


Gimdant namie su profesionalia pagalba ispejamieji zenklai del artejanciu komplikaciju butu buve pastebeti ir butumet nukeliave i ligonine. Mes nekalbam apie gimdyma namie be jokios prieziuros, o kaip tik profesionalios medicinines pagalbos suteikima namu gimdymo atvejais.
Atsakyti
QUOTE(Justesea @ 2013 12 03, 15:00)
O įdomu, ką ligoninėje mes pasirašom? Ir kas atsako, jei kas ne taip? Ai, bet ligoninėj juk visada viskas "taip". Intervencijos veda į komplikacijas ir rezultate dėkinga moteris. Na bet tai irgi klasika smile.gif

ligoninėje yra visas personalas, visa įranga.
na gerai, nepasirašykit, kad pačios kaltos, bet susimokėkit rolleyes.gif Bijau, kad idėja gimdyt namie greit nuvys tada biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Justesea @ 2013 12 03, 14:01)
Vj, matot kaip yra, jei mama turi kažkokių baimių, tai ji eina į atitinkamą temą ir jas išsako. Kam visa tai sakyti namų gimdymo temoj, kur tokia nuomonė yra tiesiog puolimas ir kritika, nieko kito. Nes jeigu pradėtumėm rašyti "taip suprantame tavo baimes, viskas gerai", tai jei nebebūtų namų gimdymo tema. Ir jei pradėtume pritarti tokioms nuomonėms, tai mes jau nebebūtume už namų gimdymą.

"kad jūs pačios negalite suprasti kitų mamų baimių, nuogąstavimų ir savisaugos instinktų, kurie pas visas yra labai skirtingi. " - to turbūt niekada niekas šitoj temoj nebuvo pasakęs. Kad nesupranta.

"Jums saugiau namie gimdyti, kitoms - GN." - o va taip iš mūsų pusės daug kartų nuskambėjo. Nenori gimdyti namie ir negimdai.

Tai ko jūs vis dar nesuprantat, vis nenurimstat, vis einat čia ir vis rašot tą patį?

Aš jau labai senai čia berašiau, nes nebebuvo tikslo rašyti, bet kai pamačiau išsijuokimą iš vienos narės pasisakymų, tai tikrai kraujas užvirė šitokiai netolerancijai. O daugiau tikrai nebematau reikalo čia bediskutuoti, besigilinti į galimą gimdymų namuose naudą, nes čia neišgirstama kita nuomonė, o tik pašiepiama.

Jei vyksta diskusija, tai ji turi vykti tarp skirtingai manančių, o nepuolamos tos, kurios kitaip mano.
Atsakyti
QUOTE(M.K. @ 2013 12 03, 13:01)
ligoninėje yra visas personalas, visa įranga.
na gerai, nepasirašykit, kad pačios kaltos, bet susimokėkit rolleyes.gif Bijau, kad idėja gimdyt namie greit nuvys tada biggrin.gif


Nenuvys, jeigu man reiketu gimdyti dabartineje Lietuvos gimdymo namu sistemoje, as parduociau automobili, kad tik butu is ko susimoketi akuserei ar gydytojai kuri sutiktu priziureti naturalu gimdyma namuose. Esu isitikinus yra nemazai seimu kurios pasielgtu panasiai.
Atsakyti
QUOTE(Justesea @ 2013 12 03, 14:56)
Mano postas buvo skirtas vj, kuri mano, kad namų gimdymo šalininkės turėtų guosti ir raminti bijančias gimdyti mamas, dėl to einančias reikšti savo nuomonę į naminių gimdymų temą smile.gif O kaip dar kitaip reikėtų pakomentuoti mintis, kurios iš oponentų pusės šimtą kartų jau išsakytos ir du šimtus kartų paneigtos? Aišku yra variantas - nekomentuoti visai...

O viena gydytoja deja, bet neteisi smile.gif Dvigubai netiesi. Visų pirma, gimdymas - ne medicina. Jau vien tai parodo, kad gydytojos suvokimas labai siauras. Antra - gimdyti namie madai Lietuvoje jau dvidešimt metų. Tiesiog kasdien vis labiau (bent jau norisi tuo tikėti) einam į Europą ir pagaliau pribrendo reikalas žengti žingsnį ir gimdymo srityje.

Atsiprašau doh.gif kur aš parašiau, kad jas reikia guosti????????????????? Tai čia gal jus reikia guosti, nes kuriate tokias temas ir ieškote pritarimo savo žingsniams?

Tarp kitko, jei gimdymas ne medicina, tai kam tada reikia kvalifikuotos medikų pagalbos? g.gif
Atsakyti
QUOTE(LasiukeUK @ 2013 12 03, 15:07)
Nenuvys, jeigu man reiketu gimdyti dabartineje Lietuvos gimdymo namu sistemoje, as parduociau automobili, kad tik butu is ko susimoketi akuserei ar gydytojai kuri sutiktu priziureti naturalu gimdyma namuose. Esu isitikinus yra nemazai seimu kurios pasielgtu panasiai.

nepamirškit papildomų etatų išlaikymo. mirksiukas.gif
Atsakyti
Puiki naujiena - filmas "Business of Being Born" yra siuo metu patalpintas youtube!
Tiek namu gimdymu priesininkems, tiek salininkems vertas paziureti filmas apie tai KAIP veikia sistema, kurioje namu gimdymai yra legalizuoti, puikios istorijos, tyrimu rezultatai, mediku nuomones, ir tt. Aisku, filmas yra apie gimdymo sistema JAV, bet nemazai aspektu atitinka ir gimdymo patirtis kitu saliu ligoninese.

The Business of Being Birth nuoroda
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo LasiukeUK: 03 gruodžio 2013 - 14:41
QUOTE(vj @ 2013 12 03, 15:04)
nes čia neišgirstama kita nuomonė, o tik pašiepiama.


O kaip jinai turi būti išgirsta? Jei mes esam už namų gimdymą, tai staiga turim pasidaryti prieš, jei kas mano kitaip? Nepykit, tikrai nesuprantu, kur problema? Šimtą kartų čia rašyta, kad taip, yra žmonių ir labai daug, absoliuti dauguma, kurie nori gimdyti ligoninėje, tai ten jie ir turėtų gimdyti. Koks dar pašiepimas???

QUOTE(vj @ 2013 12 03, 15:08)
Atsiprašau  doh.gif  kur aš parašiau, kad jas reikia guosti????????????????? Tai čia gal jus reikia guosti, nes kuriate tokias temas ir ieškote pritarimo savo žingsniams?

Tarp kitko, jei gimdymas ne medicina, tai kam tada reikia kvalifikuotos medikų pagalbos?  g.gif


Tikėjausi tokios reakcijos biggrin.gif "Va čia yra problema, kad jūs pačios negalite suprasti kitų mamų baimių, nuogąstavimų ir savisaugos instinktų, kurie pas visas yra labai skirtingi." Tų baimių supratimas kaip turėtų atrodyti? Aš asmeniškai suprantu, kad yra labai daug gimdyti bijančių moterų ir jos tikrai visos turėtų gimdyti ligoninėje. Jei tokia labai bijanti klaustų mano nuomonės, sakyčiau varyk į ligoninę ir apie jokius namus negalvok, bet ji turbūt ir negalvotų biggrin.gif

"Tai čia gal jus reikia guosti, nes kuriate tokias temas ir ieškote pritarimo savo žingsniams? " Dar kartą nepykit, minties nepagavau. Be to, šią temą ne kartą esate sukūrusi jūs pati smile.gif

Vien dėl to, kad maža dali gimdymų turi potencialą komplikuotis ir geriau, kai tai yra pastebima laiku, gimdymų nepadaro medicinos objektų. Jie vyko net tais laikais, kai jokių medikų toli gražu nebuvo.
Atsakyti
QUOTE(Selva @ 2013 12 03, 14:54)
Tikrai nemanau, kad gimdymas namuose tampa arba gali būti mada. Vis tik modistės retai yra kada tokios ekstremalės, baimės didesnės biggrin.gif

Gal tik toks vaizdas susidaro, nes gimdžiusios namuose 'lenda į šviesą' atviriau apie tai šneka. Bet net ir tose vakarų valstybėse, kur tokia galimybė yra legali ir reglamentuota, procentas gimdančių namuose yra stabilus ir vargiai viršija 5proc visų gimdymų.

O gydytojos sarkazmas labai daug sako apie ją pačią ir jos požiūrį į gimdymą, gimdyvę. Ne vieną iš kelių dešimčių per dieną, kaip medikei, o viena galbūt gyvenime, kaip moteriai. Tada gal būtų daugiau empatijos, kodėl norima turėti patį ypatingiausią gimdymą.


Gydytoja nesusijusi su gimdymais ir ji kalbėjo bendrai apie medicina, o aš manau kad čia tą frazę tinka...
Atsakyti