Įkraunama...
Įkraunama...

Gimdymas namuose

QUOTE(Rykute @ 2013 10 16, 19:00)
O kaip manot ar transportavimas kai bukle pasidaro rizikinga dar labiau nepablogintu padeties?


Na jau atsakė išsamiai. Aš pati nemanau, kad transportavimas savaime yra pavojingas. Niekas ir nelauktų iki tokio kritinio taško.
Atsakyti
Aš nemanau, kad jei po gimdymo tegali pasakyti: ligoninė ne viešbutis, valio, kad nenutiko nieko blogo, - tai čia jau visi turi džiaugtis ir lankstyt galvas daktarams ir medicinos pažangai...

Aš tai noriu, kad gimimas vaikeliui būtų pati geriausia įmanoma pradžia jo gyvenimui čia ir mūsų santykiams; o taip pat ir man, kaip Moteriai ir Motinai.

Ir tikrai mūsų ligonininės praktiškai niekada to nesuteikia.

(Iki gimdymo aš buvau be nuomonės gimdymo namuose klausimu, teoriškai viskas skambėjo logiškai, bet nežinojau, ką aš rinkčiausi jei būtų galimybė. Po gimdymo (kuris buvo geresnis už tą tipinį lietuviškąjį variantą" aš žiauriai tikiuosi, kad kai kitas vaikelis ruošis gimti, kas nors bus pajudėję šia linkme).
Atsakyti
Facebook grupeje "Homebirthers and Hopefuls" - nauja gimdymo istorija namie. Kudikis ir mama sveiki, nors gimdymo metu buvo uzstrige petukai, vaika reikejo gaivinti, o mama nukraujavo. Gimdyma prieme pribuvejos sekmingai susitvarke su visomis komplikacijomis ir galiausiai nei mamos nei naujagimio net neperkele i ligonine (nors greitoji buvo iskviesta del visa ko, bet jiem atvykus viskas jau buvo gerai).

Stai KAIP SVARBU, kad mamos, kurios apsisprendzia gimdyti namuose turetu tinkama pagalba!

Nezinau ar jums atidarys linka, bet bandau darau - gimdymo istorija
Atsakyti
QUOTE(paukštukėlis @ 2013 10 17, 10:02)
Aš nemanau, kad jei po gimdymo tegali pasakyti: ligoninė ne viešbutis, valio, kad nenutiko nieko blogo, - tai čia jau visi turi džiaugtis ir lankstyt galvas daktarams ir medicinos pažangai...

Aš tai noriu, kad gimimas vaikeliui būtų pati geriausia įmanoma pradžia jo gyvenimui čia ir mūsų santykiams; o taip pat ir man, kaip Moteriai ir Motinai.

Ir tikrai mūsų ligonininės praktiškai niekada to nesuteikia.

(Iki gimdymo aš buvau be nuomonės gimdymo namuose klausimu, teoriškai viskas skambėjo logiškai, bet nežinojau, ką aš rinkčiausi jei būtų galimybė. Po gimdymo (kuris buvo geresnis už tą tipinį lietuviškąjį variantą" aš žiauriai tikiuosi, kad kai kitas vaikelis ruošis gimti, kas nors bus pajudėję šia linkme).


O as tik gerai galiu atsiliepti apie ligonines personala, visos buvo malonios ir savaite kol gulejau neturiu nei vieno priekaisto nei vienai darbuotojai. Taip pat ir operacijos metu viskas buvo puiku,
Atsakyti
nuostabu, kai gimdymo metu prireikus gydytojo, gauni dar ir malonų aptarnavimą, gražius prisiminimus. Man irgi gera, žinoti, kad susirgus, ar susikomplikavus sveikatai ligoninė bus gera ir jauki vieta, kur dirba profesionalai gydytojai.

tik va gimdymo aš nelaikau sveikatos komplikacija ir kol jis tokiu nepatapo, visiškai nematau reikalo kažkur važiuoti. Tam, kad įvertinti, kada atsiranda komplikacijos rizika, ir noriu turėti šalia patyrusią ir išsilavinimą turinčią akušerę. Tuokiu atveju važiuočiau į ligoninę gydytis.

Čia buvo vėl klausimas (ne primas ir ko gero ne paskutinis), kodėl nenorima važiuoti į ligonines, net jei jos kaip viešbučiai? Ogi todėl, kad didelė dalis moterų, kurios renkasi gimdymą namuose paprasčiausiai nemato reikalo ir neturi noro kažkur važiuoti, kai su jomis viskas yra gerai. Tai tas pats, kaip senukui apsigyventi priimamajame, nes jis potencialiai yra rizikoje gauti infarktą/insultą.
Atsakyti
Visai į temą straipsnis pasirodė smile.gif
Atsakyti
QUOTE(flight @ 2013 10 16, 18:54)

Tai tą Cytotex įmanoma nepastebimai įgrūsti apžiūros metu į makštį? Ką daryt, pasistatyt šalia  vyrą, kad akylai stebėtų?

tikrai įmanoma. Mano abu gimdymai buvo skatinti dėl blogos mano sveikatos būklės (pirmas - 37,5 sav., antras - 34 sav.). Pirmąkart Antakalny labai aiškiai paaiškino, ką dės, kaip veiks, parašą paėmė. Santariškėse, jei būčiau nepatyrusi tos procedūros, net nebūčiau supratus, kad man gimdymą nusprendė skatinti, nes net nepasakė, kad skatinam. Tokia sumaištis buvo: studentų gal bent 30 buvo, dar buvo skyriaus vedėja, kuri siūlė laukti, dar kiti gydytojai kažką sakė, tai, kol diskutavo ir įkišo tabletę ir viskas. Aš susivokiau tik tada, kai įdėjo doh.gif
Atsakyti
QUOTE(~Astartė~ @ 2013 10 18, 11:28)
kol diskutavo ir įkišo tabletę ir viskas. Aš susivokiau tik tada, kai įdėjo  doh.gif


oi kiek tokių atvejų „gimdymo istorijose“ aprašyta pačioms autorėms to nė nesuvokiant doh.gif
Atsakyti
QUOTE(~Astartė~ @ 2013 10 18, 12:28)
tikrai įmanoma. Mano abu gimdymai buvo skatinti dėl blogos mano sveikatos būklės (pirmas - 37,5 sav., antras - 34 sav.). Pirmąkart Antakalny labai aiškiai paaiškino, ką dės, kaip veiks, parašą paėmė. Santariškėse, jei būčiau nepatyrusi tos procedūros, net nebūčiau supratus, kad man gimdymą nusprendė skatinti, nes net nepasakė, kad skatinam. Tokia sumaištis buvo: studentų gal bent 30 buvo, dar buvo skyriaus vedėja, kuri siūlė laukti, dar kiti gydytojai kažką sakė, tai, kol diskutavo ir įkišo tabletę ir viskas. Aš susivokiau tik tada, kai įdėjo  doh.gif

Skaitinėju šią temą grynai iš smalsumo, bet po jūsų ir suvi postų pašiurpau blink.gif Atsiprašau, gal klausimas juokingai nuskambės, bet kaip susivokėte, kad tą tabletę įdėjo?
Atsakyti
QUOTE(Rykute @ 2013 10 17, 21:15)
Taip pat ir operacijos metu viskas buvo puiku,


Manau lyginti operaciją (jūs apie cezarį šioje vietoje rašėte?) ir gimdymą natūraliais takais šiek tiek neadekvatu, nes tiek moteris, tiek daktarai atlieka kitokį vaidmenį.

Atsakyti
QUOTE(Doremina @ 2013 10 18, 16:03)
Skaitinėju šią temą grynai iš smalsumo, bet po jūsų ir suvi postų pašiurpau blink.gif  Atsiprašau, gal klausimas juokingai nuskambės, bet kaip susivokėte, kad tą tabletę įdėjo?

procedūra kartojosi (tiesiog tas dėjimas yra truputį kitoks nei paprastas tikrinimas, nežinau, net kaip ir skirtumą paaiškinti, tabletės nemačiau). Jei būčiau pirmakartė, tikrai to būčiau nesuvokus, nes viskas įvyko per pora sekundžių. Kai įdėjo, klausiu daktarės: "tai skatinat?", o ji: "o Jūs nesutinkat?" doh.gif
Atsakyti
Taip, užklausis čia, paskui skaitinėjau internete - pasirodo, ši praktika (be nėščiosios žinios suskatinti gimdymą Cytotec'u ) yra gan populiari.
Paprastai tai siejama su tarimusi su konkrečiu gydytoju (kuris, savaime suprantama, nori, kad gimdymas įvyktų per jo pamainą, todėl pasikviečia nėštukę "apžiūrai" ir paskui konstatuoja - o, taigi jūs šiandien pagimdysite), arba tiesiog su gydytoju, kuris suinteresuotas, kad gimdymo veikla greičiau prasidėtų.

Šio preparato galimi šalutiniai poveikiai:
gimdos hiperstimuliacija, placentinės kraujotakos pažeidimai, gimdos plyšimas, vaisiaus distresas, pasituštinimas gimdoje mekonijumi, ir t.t. Suprantama, kai tenka gimdymą skatinti dėl realios rizikos vaikui ar mamai, bet jei be adekvačių indikacijų, kai nėštumas nekomplikuotas ir gimdymas neturi jokių numatomų rizikų - man tai primena rusišką ruletę...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo flight: 18 spalio 2013 - 17:47