Įkraunama...
Įkraunama...

Gimdymas namuose

Tai, kad nelabai kas ten tose ligoninėse pasikeitę nuo tarybinių laikų. Sakyčiau LT dar tik dabar vos vos kažkas pradeda judėt teigiama linkme.
Nekalbu apie naujagimių gydytojus bei jų gyvybių išgelbėjimą.
Atsakyti
QUOTE(Alekto @ 2013 09 30, 11:11)
Tai, kad nelabai kas ten tose ligoninėse pasikeitę nuo tarybinių laikų. Sakyčiau LT dar tik dabar vos vos kažkas pradeda judėt teigiama linkme.
Nekalbu apie naujagimių gydytojus bei jų gyvybių išgelbėjimą.

Šiais laikais bent jau nesu girdėjus pasakojimų, kad gimdyves su basonu akušerkos iš nervų aptrankydavo.
Atsakyti
QUOTE(balleys @ 2013 09 30, 11:28)
Na taip, as pasiklausiau mamos ir tetu pasakojimus kaip jos gimde ligoninej, tai manau ju gimdymai nesiskirtu ir gimdant namie.


Skirtųsi ir net labai...
Atsakyti
QUOTE(off-line @ 2013 09 30, 12:06)
Namie bent jau niekas nestaugtų ant jų.

Tas tiesa.
Papildyta:
QUOTE(Justesea @ 2013 09 30, 12:58)
Skirtųsi ir net labai...

Kiekvienos gimdymas skirtingas, o kai mama pasakojo kad prie jos niekas net nenorejo prieit, kad gulejo viena, tai namie butu tas pats, tik dar vyra salia turetu tai gal kiek lengviau butu. As dziaugiuosi kad gimdziau siais laikais.
Atsakyti
http://www.lrytas.lt...-ne-vakarus.htm 4u.gif
Atsakyti
Na, nepykit moterys, bet aš niekaip nesuprantu tų dejavimų : " Niekas nestaugtų", " nesiskiria nuo mūsų mamų laikų" ir pan. Na, nesąmonė. Juk važiuoji į ligoninę gimdyti daugiau dėl vaikelio saugumo, o ne dėl savo malonumo. Ką reiškia- nejauki aplinka. po velnių, tu važiuoji gimdyti, o ne į aplinką žiūrėti. Čia panašiai, kaip kaliniai vis nori geresnių sąlygų. sumaišė, kad čia ne kurortas, o bausmė.
Ligoninė yra tam, kad nuvažiuotum, pagimdytum prižiūrima medikų ir išvažiuotum į namus. viskas. Kokios čia dar aplinkos, patogumai, nepatogumai ir pan. Važiavau į ligoninę ir net nesiruošiau nė su vienu gydytoju bičiuliautis, čiauškėti, bet ir nei šaukė jie ant manęs, nei pyko, nei mušė ir pan. Gal kokių ir pasitaiko gydytojų idiotų, bet idiotų visose profesijose yra. Tai pagal vieną negalima lyginti visus.
Nejaučiau aš jokio diskomforto dėl aplinkos. Normali ta aplinka kaip ligoninės ir tiek. Aš juk nesiruošiau visą gyvenimą likti toje ligoninėje. Aš turiu tam jaukius namus.
Žinoma, kartais medikai gimusiam vaikeliui labiau pakenkia nei padeda. Bet tai juk tik išimtys, tai nėra kasdienybė.
Kuo toliau, tuo labiau įsitikinu, kad moterys, norinčios gimdyti tik jaukioje aplinkoje, išlepintos ir vienoje vietoje vis ieško vinių.
Atsiprašau, kad esu tokia kategoriška ir nekosmopolitiška.
Atsakyti
QUOTE(Vilibor @ 2013 10 16, 09:50)
Čia panašiai, kaip kaliniai vis nori geresnių sąlygų. sumaišė, kad čia ne kurortas, o bausmė. 


Matote - jūs pagimdėte ligoninėje, ir jūsų asociacijos sakyčiau, gan šiurpios: gimdymas ligoninėje lygu kalėjimas, bausmė.

Tai jau daug ką pasako apie jūsų asmeninę patirtį...Tiegiate, kad nejutote diskomforto, bet panašu, kad jutote, dar ir kokį - ne kiekviena gimdyvė sulygintų savo gimdymą su kalėjimu, nuteistaisiais... unsure.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo flight: 16 spalio 2013 - 09:34
Vilibor, ar kur nors šitoj temoj radot paliepimą visoms gimdyti namie? Abejoju... Jei jums patiko ligoninė, jei viskas ten tiko ir buvo gerai, tai ir puiku, džiaukitės, kad nereikia nervintis ir gaišti laiko dėl pasirinkimo neturėjimo. O kad būtų lengviau įsijausti į kito kailį, tai įsivaizduokite, kad gyvenate kokioje Olandijoje, kur ligoninėse priimami tik komplikuoti gimdymai, o už sklandų reikia nemažai susimokėti. Arba kad būtų dar aiškiau, įsivaizduokit atvirkščią Lietuvai situaciją - visi gimdymai priimami tik namie, o jums taip patiktų ligoninėj... norit, bet negalit.
Atsakyti
QUOTE(flight @ 2013 10 16, 10:33)
Matote - jūs pagimdėte ligoninėje, ir jūsų asociacijos sakyčiau, gan šiurpios:  gimdymas ligoninėje  lygu kalėjimas, bausmė.

Tai jau daug ką pasako apie jūsų asmeninę patirtį...Tiegiate, kad nejutote diskomforto, bet panašu, kad jutote, dar ir kokį - ne kiekviena gimdyvė sulygintų savo gimdymą su kalėjimu, nuteistaisiais... unsure.gif



Na, ne ne, ne taip mane supratote. Jokios šiurpios patirties aš neturiu. Paprasčiausiai, rašydama apie kalinius, norėjau pasakyti, kad jie irgi š.......... ieško vinių ir tiek. O ne gimdymas ligoninėje lygu kalėjimui. Nesupratote visiškai.
Kur Jūs radote sulyginimą gimdymo su kaliniais. Iš didelio rašto, atsiprašau, bet išėjote iš krašto. Vietoj kalinių , aš galiu kitą juk palyginimą surasti apie vinių ieškojimą.
Gimdymas man nėra ir, tikiuosi, nebus bausmė, kalėjimas ar pan. Toks jausmas, kad rašote, kad tik rašyti.
Žodžiu, nesusimatome ir nesusikalbame. Užsikabinote už vieno sakinio, nors aš be jo dar daug ką parašiau. Tiek to, geriau liksiu nesuprasta.
Papildyta:
QUOTE(Justesea @ 2013 10 16, 11:29)
Vilibor, ar kur nors šitoj temoj radot paliepimą visoms gimdyti namie? Abejoju... Jei jums patiko ligoninė, jei viskas ten tiko ir buvo gerai, tai ir puiku, džiaukitės, kad nereikia nervintis ir gaišti laiko dėl pasirinkimo neturėjimo. O kad būtų lengviau įsijausti į kito kailį, tai įsivaizduokite, kad gyvenate kokioje Olandijoje, kur ligoninėse priimami tik komplikuoti gimdymai, o už sklandų reikia nemažai susimokėti. Arba kad būtų dar aiškiau, įsivaizduokit atvirkščią Lietuvai situaciją - visi gimdymai priimami tik namie, o jums taip patiktų ligoninėj... norit, bet negalit.


O ar aš kur nors liepiau, kad daugiau gimdymų namuose nebūtų.
Aš , jei gerai pamenu, ir anksčiau esu rašiusi, kad nesuprantu tų moterų, bet nežadu jų už kampo laukti ir pardavinėti joms plytų.
Matot, kad liečia " noriu, bet negaliu" , tai - gimdymas ne tik mano reikalas, dar ir vaiko gyvybės, saugumo reikalas . Taip, kad aš su savo norais sau nueinu į antrą planą, o vaiko saugumas, sveikata, gyvybė yra visų pirma. Todėl aš savo noriu, susikišu giliai giliai ir palaukiu, kol galėsiu išsitraukti ir pasinaudoti. Yra dalykų, kur reikia vadovautis ne tik savo NORIU.
Apskritai, dėl gimdymo namuose- dėl pačios moters, tegul ji gimdo nors ir ant stogo, man nusišvilpt. Man dėl vaiko neramu.
Atsakyti
Pardoksalu, tačiau dažna gimdančioji namuose šitai renkasi būtent dėl vaiko saugumo mirksiukas.gif
Papildyta:
QUOTE(Vilibor @ 2013 10 16, 10:02)
atot, kad liečia " noriu, bet negaliu" , tai - gimdymas ne tik mano reikalas, dar ir vaiko gyvybės, saugumo reikalas .

jei jums tikrai rūpėtų svetimų moterų kūdikiai, tuomet jūs kaip tik palaikytumėt iniciatyvą, kad būtų sukurta maksimaliai saugi sistema gimdymams namuose.
Atsakyti
Įdomu, ar diskusijoj šitoj temoj kada nors turės kitokį pobūdį? biggrin.gif Nėr ką čia ir kalbėti, tiesiog dalis žmonių nesuvokia, kad kartais kūdikiui yra saugiau namie... Na pavyzdžiui išsamus ir argumentuotas akušeres tekstas, kodėl ligoninėj gali būti nesaugu, o rezultate bus taip, kad mama manys "kaip gerai, kad buvau ligoninėj...". Ir vėl norisi grįžti prie minties, kad visas šitas šaršalas yra ne tik dėl pasirinkimo galimybės nebuvimo, bet ir dėl ne kokios situacijos ligoninėse...
Atsakyti
QUOTE(Vilibor @ 2013 10 16, 09:50)
Kokios čia dar aplinkos, patogumai, nepatogumai ir pan.

Šiaip jūs darote standartinę klaidą - norą gimdyti namie suvedate į tai kad neva gimdyvės pageidauja kažkokios mistinės "jaukios aplinkos" ar patogumo. O viskas kur kad daugiau aspektų apima nei ligoninės plytėlių grožis. Tai apie ką galima diskutuot kai oponentas net nesupranta apie ką kalba?
Atsakyti