Vis seku šitos srities naujenas. Dirba ta Seimo darbo grupė, dirba... Įdomu, kiek laiko praeis, kol kažkas konkretaus bus nutarta ir priimta. Gal kas iš jūsų tiesiogiai susijęs su įstatymo rengimu ir žino ką nors konkrečiau?
O jau kiek spaudoj prieštaringų straipsnių pasipylė... Niekaip nesuprantu kai kurių žurnalistų pomėgio kiršinti žmones, o žmonių pomėgio kiršintis. Dabar viešojoj erdvėj kyla barikados, kurių vienoj pusėj kalbantys apie šeimų teisę rinktis, kur gimdyti, o kitoj pusėj kažkodėl dažniausiai pikti ir kategoriški balsai, šaukiantys ir grūmojantys, kad moterys privalo gimdyti ligoninėse. Šito pykčio irgi nesuprantu, juolab kad akivaizdžiai matosi, kad kuo pikčiau žmogus šaukia, tuo jis mažiau susipažinęs su informacija, kas apskritai yra tas gimdymas namuose. O informacijos begalės. Jau net lietuvių kalba pakankamai, o jei dar moki ir anglų ir dar turi bent mažiausio noro, gali prisiskaityti masę australų, anglų, amerikiečių ir kt. universitetinių ir visokių privačių puslapių, kur viskas aiškinama smulkiai, nuosekliai, moksliškai, su paveikslėliais, iš teorinės pusės, iš praktinės, iš visų įmanomų... O jau youtube kiek gimdymo namuose filmukų! Gimdo amerikietės, vokietės, australės, švedės, galima vardinti ir toliau... Kai kurios gimdo su akušerėm, kai kurios su vyru ir be jokių akušerių, kitos išvis vienos, pasistačiusios filmavimo kameras (aš taip nenorėčiau
, bet moterų drąsa, tvirtybė ir sveikata daro įspūdį). Gimdo namie voniose net dvynukus ar vaikus sėdmenine pirmeiga. Internete pilna prekių, kurias gali įsigyti bet kuri mama naujagimio gaivinimo pirmos pagalbos rinkinių, mobilių vandeniui atsparių ultragarsinių širdies tonų matuoklių ir kt. Pilna ir medžiagos, kaip šitais įrankiais ar įrenginiais naudotis. Yra ir vaizdinės informacijos, kaip be šitų įrenginių išsiversti ekstra atveju. Pvz., kūdikio gaivinimas neturint pirmosios pagalbos priemonių. Arba kaip namų sąlygomis pasitikrinti gimdos kaklelio atsidarymą. Kaip nuleisti vaisiaus vandenis, kaip padėti gimti didesniam kūdikiui, kaip išsaugoti tarpvietę ir t. t. Lygiai taip pat ir kada gimdymo eiga yra nenormali ir kada yra reikalinga medicininė pagalba, kuri namų sąlygomis negali būti suteikta.
Vedu prie to, kad jeigu yra laisvai, net medicininio išsilavinimo neturintiems žmonėms, tokiems kaip aš, prieinama šitiek informacijos, tai prietarams ir nepagrįstoms nuomonėms gimdymo namie klausimu turėtų nebelikti vietos, na bent jau ten, kur diskusija vyksta tarp specialistų. Matant, kiek tos vietos vis dėlto yra sprendžiant šitą klausimą Lietuvoje, tenka daryti nelabai džiuginančią išvadą apie Lietuvos žmonių mąstymo pažangą nuo sovietinių laikų ir apie Lietuvos europietiškumą.
Beje, net nustebau užtikusi, specialiai neieškodama, nemažai informacijos apie placentos panaudojimą po gimimo. Bijau pameluoti, bet ar ne Vokietijoje šeimai akušerės pasiūlė iš placentos pagaminti homeopatinius vaistus kūdikiui. O ieškodama daugiau pasiskaityti apie Rh konfliktą, radau išsamų mokslinį straipsnį su nurodymais, kaip palengvinti šio konflikto padarinius arba jų išvengti, ir vienas iš siūlymų buvo pasidomėti placentos, kaip natūralaus skiepo, padedančio sumažinti moters organizmo jautrumą svetimam kraujo baltymui, suvartojimu maistui. Deja, daugiau pakomentuoti negaliu, nes nepasinaudojau nuoroda į kitą interneto svetainę, kuri visa yra skirta placentos panaudojimo galimybėms ir kur turbūt yra tiksliau aiškinama, kaip ir kada tai daroma.
Na bet kuriuo atveju jokiais kaltinimais kanibalizmu po šitais straipsniais niekas nesimėto, kaip kad lietuviškoje spaudoje...
Kai galvoje šitiek minčių, negalėjau nepasidalinti.
Sėkmės visoms esamoms ir būsimoms mamoms.