Įkraunama...
Įkraunama...

Paleo mityba VI

Jautiena, man gerule kava su tuo riebaliuku nuo creamed coconut pradzios bigsmile.gif Labai skani ir tikrai valgyt po jos nesinori smile.gif Man jau dabar privalomas ritualas det sauksta didely kokoso aliejaus y rytiny silta gerima - uzmigdo visus skrandzio drakonus biggrin.gif Ramiai galima pietu laukt ar velyvus pusrycius gamintis laiko neturint smile.gif As irgi pastebejau, kad tom dienom, kai riebalo daug, baltymo apie 60 g, man geriausiai sekas svory mest. Aisku stengiuos riebalus ryte ant tuscio skrandzio suvartot - kaip laisvinamieji lengvo pobudzio suveikia biggrin.gif
Kalastaja - bet tu ir saunuole, vistiek laikais 4u.gif As del to ir bijau AIP ar whole30 bandyt, nes man protiskai - jeigu kazko negalima, turiu gaut doh.gif Y saldumynus neziuriu nuo tada, kai MB paprasiau, kad y namus nenestu savo gerybiu. Jei nori, lai suvalgo darbe pyrago gabala ar pakeliui namo savo bandele grauzia. Is vaisiu, tik obuoliai dazniausiai 2-3 ar apelsinas lekstej guli, bet jie greit sutarsomi MB rolleyes.gif Perku labai mazais kiekiais, jei kas uzeis, tai bus 1-2 vnt., o ne kilais doh.gif Su laiku valia issiugdys, mastymas pasikeis - dar tik pati pradzia mums 4u.gif
pumpica - as vakar lietuvisku agurku nusipirkau, ta pati mintis kankino doh.gif lotuliukas.gif Tai greit y salotas supjausciau agurkus biggrin.gif Vien tas ju kvapas..Seiles tysta vien pagalvojus smile.gif O medu labai taupau, nedaznai gero gaunu smile.gif
Plius pastebejau, kad man Paleo laikantis ir sugriesijus, tai dieve padek, kas daros.. Viskas su tokiu skausmu slenka, virskinas ar puna ten doh.gif Anksciau eidavo ir nueidavo, su papustu pilvu pavaiksciodavau ir tiek doh.gif Tiesa "voresta" sako - ant dvieju arkliu nepajosi vienu metu 4u.gif

Papildyta:
QUOTE(Elata @ 2013 06 17, 13:07)
jei jau nusprendžiau mesti rūkyti, tai viskas, nuo šiandien aš neberūkau. Ir net jei po mėnesio atsidursiu naktiniame klube, kur kažkas pasiūlys cigaretę, aš negaliu pagalvoti "Hm, na, gal viena nepakenks", nes aš - nerūkantis asmuo. Kodėl man nerūkančiam kažkas siūlo cigaretę. Iš viso, prie ko čia ta cigaretė.


drinks_cheers.gif thumbup.gif Bet mano patirtis rodo, kad metusiam rukyt cigarete brukama dar dazniau nei yprastai biggrin.gif Uztat buna nerukantys ir parukantys biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(" voresta " @ 2013 06 17, 11:49)
kas paklius po ranka.

Ok, agurkas, lašiniai, spirgai(tai atseit chipsai biggrin.gif )

QUOTE(Elata @ 2013 06 17, 13:07)
Pasitaiko smile.gif Bent jau mano atveju, susideda emocinės priežastys, stresas ir nedavalgymas ar valgymas ne laiku (na, jei praleidžiu pusryčius ar nespėju pietų pavalgyti, tai tas sotumas baisiai ilgai ateina, todėl apsiryju kuo nors "leidžiamu", bet nežmoniškais kiekiais).
Bet žinai, neskaityk, jog suklydai, nusidėjai, sugadinai AIP procesą ar panašiai. Tai natūrali gyvenimo dalis. Okay, nutiko, tai nutiko. O dabar toliau maitinamės taip, kaip mums geriausia, nebaudžiam savęs ir neleidžiam graužti sąžinei smile.gif
Man patiko toks pasakymas/situacija apie sprendimo priėmimą: jei jau nusprendžiau mesti rūkyti, tai viskas, nuo šiandien aš neberūkau. Ir net jei po mėnesio atsidursiu naktiniame klube, kur kažkas pasiūlys cigaretę, aš negaliu pagalvoti "Hm, na, gal viena nepakenks", nes aš - nerūkantis asmuo. Kodėl man nerūkančiam kažkas siūlo cigaretę. Iš viso, prie ko čia ta cigaretė. Aš šiaip niekada nei rūkiau, nei rūkysiu, bet pagalvojau, kad labai tinka visoms kitoms priklausomybėms. Jei jau nusprendžiau kažką, tai negaliu sau duoti galimybių klaidžioti aplinkui. Jei aš nevalgau saldumynų, tai nevalgau.

O jei jautiesi tarsi AIP kažko trūksta, tai psichologiškai ir norisi kažko, kuo galėtum užpildyti tą trūkumą. Kaip manai, kas tai galėtų būti?

Ačiū, Elata, Taip ir bandau galvoti - tęsiu toliau. Gal man bendrai trukdo tik mintis kad tam tikrą laiką būsiu AIP. Geriau būtų galvoti - kad šiandien esu AIP.
Dar truputį erzina nuolatinis galvojimas kas sveika kas nesveika, ir tada kaip piktas ožkiukas pasinaudoju proga "neklausyti".
Be abejo - nepakankamas valgymas, taip pat. Aš be alkio jausmo galiu visą dieną išbūti - bet kita diena tuomet prasided ir baigiasi maisto naikinimu. Gal per mažai kalorijų, kaip kad Jautiena sako
Dėl to, kad jaučiu lyg kažko trūksta. Lyg kokio stipraus skonio, ar ko. Nes va slyvos man nepatiko, paer prėskos pasirodė. O datulės - saldžios iki šleikštumo, buvo neskanu, bet gerai. doh.gif Dar pagalvojau, gal biški rutina gaunasi - daržovės, mėsa, vištiena, žuvis. Bet iš kitos pusės - man tai labai patinka, nes nereikia galvoti ką gaminti. rolleyes.gif

QUOTE(Egliukasz @ 2013 06 17, 13:21)
Kalastaja - bet tu ir saunuole, vistiek laikais 4u.gif As del to ir bijau AIP ar whole30 bandyt, nes man protiskai - jeigu kazko negalima, turiu gaut doh.gif Y saldumynus neziuriu nuo tada, kai MB paprasiau, kad y namus nenestu savo gerybiu.

Bandau laikyti, bes bijau kad nelabai gerą laiką pasirinkau. Tai kažkuriuo metu vis tiek norėčiau kokiems dviem mėn. grynai AIP daryti. tongue.gif
Atsakyti
QUOTE(Kalastaja @ 2013 06 17, 15:22)
Ok, agurkas, lašiniai, spirgai(tai atseit chipsai biggrin.gif )
Ačiū, Elata, Taip ir bandau galvoti - tęsiu toliau. Gal man bendrai trukdo tik mintis kad tam tikrą  laiką būsiu AIP. Geriau būtų galvoti - kad šiandien esu AIP.
Dar truputį erzina nuolatinis galvojimas kas sveika kas nesveika, ir tada kaip piktas ožkiukas pasinaudoju proga "neklausyti".
Be abejo - nepakankamas valgymas, taip pat. Aš be alkio jausmo galiu visą dieną išbūti - bet kita diena tuomet prasided ir baigiasi maisto naikinimu. Gal per mažai kalorijų, kaip kad Jautiena sako
Dėl to, kad jaučiu lyg kažko trūksta. Lyg kokio stipraus skonio, ar ko. Nes va slyvos man nepatiko, paer prėskos pasirodė. O datulės - saldžios iki šleikštumo, buvo neskanu, bet gerai.  doh.gif Dar pagalvojau, gal biški rutina gaunasi - daržovės, mėsa, vištiena, žuvis. Bet iš kitos pusės - man tai labai patinka, nes nereikia galvoti ką gaminti.  rolleyes.gif
Bandau laikyti, bes bijau kad nelabai gerą laiką pasirinkau. Tai kažkuriuo metu vis tiek norėčiau kokiems dviem mėn. grynai AIP daryti.  tongue.gif


stipraus skonio? Gal maiste prieskonių trūksta? Čiobrelių, rozmarinų, mairūno. Aš beveik visur itališkų žolelių beriu. Gal dar česnako reiktų daugiau, jei tik virškinimo sistema leidžia.
Kita vertus, o negali būti, jog tai ne stipraus skonio trūkumas, o tiesiog cravings ko nors, kas sukelia malonumo jausmą smegenyse? Šitas jausmas, kaip Silveris ir sakė, praeis per kelias savaites. Reikės stipresnės valios, svarbu nesijausti ribojamai ir nuskriaustai, kad kažko negalima, bet po truputį ateis ramuma smile.gif
O tau tikrai AIP reikia? Gal ir su įprastine paleo dieta būtų viskas okay?
Sutinku, kad tas galvojimas, kas sveika, kas ne, vargina, bet ilgainiui priprasi, bus paprasčiau, nebereiks galvoti, intuityviai tas pojūtis ateis.
Atsakyti
stipraus skonio kaip kad cipsai? druskos nepamirsk i valgius isideti!

apsiprekinau sian, maniski palikus namie kaip visada. isleidau apie 65eur. uzsukau i lt-pl maisto parduotuve desros ir kumpelio, maniskis daugumoj situs valgo ir vis rekauja, kad nupirkciau, pasiziurejau sudetys tai doh.gif EEeee ir glutamatai, bet vistiek paskanavau gryzus, bala nemate, desra melynem uzsikasdama biggrin.gif
pirkau pagrinde darzoviu, siek tiek vaisiu ir mesu: erienos, jautienos kepsniu, jautienos farso, kiaules kumpio, erienos sirdziu ir kepenu. ir uzmaciau coconut cream, prigriebiau pora paku, sivakar balius nusimato, manau ledus gaminsiu lotuliukas.gif beje, susilo man, kad creamed coconut ir coconut cream yra du skirtingi dalykai, vienas riebalas, kitas tirsta grietinele.
user posted image
Atsakyti
Avokadai bigsmile.gif
Jautiena, ten silauoges? essen.gif
Atsakyti
QUOTE(Elata @ 2013 06 17, 16:25)
stipraus skonio? Gal maiste prieskonių trūksta? Čiobrelių, rozmarinų, mairūno. Aš beveik visur itališkų žolelių beriu. Gal dar česnako reiktų daugiau, jei tik virškinimo sistema leidžia.
Kita vertus, o negali būti, jog tai ne stipraus skonio trūkumas, o tiesiog cravings ko nors, kas sukelia malonumo jausmą smegenyse? Šitas jausmas, kaip Silveris ir sakė, praeis per kelias savaites. Reikės stipresnės valios, svarbu nesijausti ribojamai ir nuskriaustai, kad kažko negalima, bet po truputį ateis ramuma smile.gif
O tau tikrai AIP reikia? Gal ir su įprastine paleo dieta būtų viskas okay?
Sutinku, kad tas galvojimas, kas sveika, kas ne, vargina, bet ilgainiui priprasi, bus paprasčiau, nebereiks galvoti, intuityviai tas pojūtis ateis.

Jo, su prieskoniais paskutiniu metu kuklinuosi, nes man kuo toliau tuo labiau natūralus maisto skonis patinka. biggrin.gif Tai tikriausiai čia tas cravingsas ir bus(nes net apsvaigau nuo saldumo). Bet jis ir atsibudo vien dėl to, kad kažkada paragavau džiovintų vaisių vėl, kažkada vėl vyno atsigėriau - ir matyt nukautas drakonas vėl prisikėlė kai tik pradėjau laikytis AIP. Principe man jos nereikia - žinau, kad iš to ką dabar valgau, alergiją sukelia riebalo ir cukraus arba fruktozės "deriniai", kurie pasireiškia dideliais riebiais raudonais spuogais ir išnyksta po poros parų to mišinio nevartojant. Nuskriausta dėl maisto nesijaučiu, bet labai įdomu išbadnyti ir su iššūkiu gyventi. Na, ir tikiuosi, jis taps man kasdienybe. biggrin.gif Ai, be to dar įdomu visai kitom juslėm į maistą žiūrėti - nes mėnesį nevalgius pomidorų supratau, kad jie tikrai man nėra skanūs(bent tie parduotuvėje gaminti). bigsmile.gif

Šiandien išbandžiau gilių kavą su kokoso grietinėle - visai įdomu, bet migdo. lotuliukas.gif

Papildyta:
QUOTE(jautiena @ 2013 06 17, 16:46)
stipraus skonio kaip kad cipsai? druskos nepamirsk i valgius isideti!

Tikrai dedu ir dar šiaip paskanauju grynos.
Šaunų natriumortą sukūrei thumbup.gif
Atsakyti
nea, ten ala melynes, bet tos sukulturintos, dideles tokios. kiek jose gerumo neaisku, bet itariu, kad nelabai kas. buvo akcija atrakcija, tai paemiau, o paprastai perku saldytas. avokadai po 39ct, tai kur nepirksi, suskaiciavau namuose visus 11, dar pora saldytuve ir pora ant palanges.
Papildyta:
QUOTE(Egliukasz @ 2013 06 17, 11:21)
Jautiena, man gerule kava su tuo riebaliuku nuo creamed coconut pradzios bigsmile.gif Labai skani ir tikrai valgyt po jos nesinori smile.gif Man jau dabar privalomas ritualas det sauksta didely kokoso aliejaus y rytiny silta gerima - uzmigdo visus skrandzio drakonus biggrin.gif
paprastai riebalo imetus ne tas gaunasi, reik butinai suplakt gerai, paverst i riebia emulsija rolleyes.gif jaukiu ryto jau biggrin.gif

dar kazkoki video youtubej maciau, kalbejo teta apie eksperimenta su ziurkem (vargses ziurkes). man kazkaip neitiketina, bet stai, sere viena grupe kukuruzu dribsniais, o kitai grupei dave grauzt deze i kuria tie dribsniai buvo supakuoti doh.gif tos, kurios ede kiek norejo kukuruzu dribsniu (cornflakes) pirmos pradejo dvest, negu tos kur kartonine dezhe maitinosi (kas per nesveiki eksperimentai). blink.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo jautiena: 17 birželio 2013 - 16:51
sveikos
nu ka trecia whole30 savaite siandien prasidejo. pameciau 3 kg jau. Jauciuos visai gerai. tik vis miego noriu, nors ismiegu apie 8 val. bet gal cia kaltas niekaip nesibaigiantis lietingas oras, kuris prie zemes lenkia.
QUOTE(Kalastaja @ 2013 06 17, 03:37)
b]Kaip jūs tvarkydavotės su tokiais nevaldomais nušokimais (jei būdavo tokių)? [/b]

o man kazkaip si kart be nusokimu einasi. seimynai ir duona kepu, ir tiramisu dariau. dukros vis dar saldaini pasiulo ar ledu, o as kaip papuga "cukraus, miltu, pieno as nevalgau" biggrin.gif biggrin.gif
vitaminus geriu naturalius, B grupes ir mineralus. Vakar pridaviau krauja, ziuresiu kokie rezultatai.

Nusipirkom gabala tuno. Gal kas zinot gera recepta? Esu darius, bet sausokas gavosi.
Atsakyti
Kaip pavydziu avokadu po 39 ct, negaliu verysad.gif pas mus po kelis lt doh.gif doh.gif praejau siandien pc ir susilaikiau...
Atsakyti
As mesos irgi kruva parsitysiau - buvo akcija per interneta tai Natural Kitchen parduotuvej uz £10 gavau:

6 grynos kiaulienos desreles su zolelem
2 vistos krutineles nemenkas
4 kepsnius
2 gabalus ispjovos kiaulienos

Ir nuo saves nusipirkau versiuko kepenu 200 g, bet kaina tai doh.gif doh.gif £29/kg blink.gif
Tikiuos bent skanu bus biggrin.gif

Man tas riebalas ant kavos virsaus pats gazas thumbup.gif Taip skanu wub.gif Kas tas kavos brewing yra? g.gif Zaliavalgiai irgi daro, bet as nesuprantu - ar cia tik vandeniu karstu uzpila, ar kazkaip ypatingai apdoroja g.gif Reiks nusipirkt geresnes kavos ir pabandyt bigsmile.gif Tik aisku, man ji turi but ir balinta stipriai, kitokios nelabai megstu blush2.gif

Ativas - saunus pasiekimai thumbup.gif Kaip savijauta? 4u.gif As is zuvies dazniausiai megstu kotletus daryt - sumalu, ydedu tarkuota svoguna, prieskonius, sulipdau ir kepu. Svarbu atsargiai verst, be kiausinio byra smile.gif Ar siaip salotas darau ir tiesiog ymaisau, galima kaip kepsny pakept siek tiek mirksiukas.gif



Atsakyti
tunas gan prabangi zuvis, bent jau pas mus viena is brangiausiu... i kotletus gaila butu. pirkau viena karta, man taip pat pasirode sausoka.
uz 10 poundu gan neblogai apsipirkai. pas mus tas butu 20e.
Atsakyti
QUOTE(pumpica @ 2013 06 17, 17:54)
Kaip pavydziu avokadu po 39 ct, negaliu  verysad.gif pas mus po kelis lt  doh.gif  doh.gif praejau siandien pc ir susilaikiau...

Pas mus beveik trys litai doh.gif as kazkada RIMI radau labai skaniu, sufasuoti, tokie nedidukai, kauliukas mazas, minkstuciai, skanuciai, kaifavau, o dabar tokiu nebematau verysad.gif
Siandien neistveriau, nusipirkau grietineles skyrelyje "linkejimai is kaimo", tai as ja suplakiau su keliais lasiukais citrinos sulciu, uzbarsciau kakavos ir kapojom su MB sriubiniais saukstais biggrin.gif sotumas neispasakytas didis.gif

Beje, siandien pasigaminau riebu kokoso piena, sukisau asoti i saldytuva ir lauksiu kol nusistos grietinele tongue.gif
Papildyta:
QUOTE(jautiena @ 2013 06 17, 16:44)
paprastai riebalo imetus ne tas gaunasi, reik butinai suplakt gerai, paverst i riebia emulsija  rolleyes.gif jaukiu ryto jau  biggrin.gif


As irgi plaku su blenderiu, dedu ghee ir kokosu alieju, tokia faina riebi puta gaunasi ir baisiai kvepia. Manau dar grietineles ipylus ir suplakus butu pasaka.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo LumiLumi: 17 birželio 2013 - 21:13