Įkraunama...
Įkraunama...

Paleo mityba VI

QUOTE(jautiena @ 2013 06 15, 11:25)
nelabai suprantu pagal ka tas topas sudarinejamas, nes pas mane: sviestas, grietinele ir al.aliejus top3 biggrin.gif

žiū, ką mityboje duoda panašus topas
thumbup.gif Saugokis lotuliukas.gif o tai gimdysi po ir 60mečio.
Na, dar pridėsiu, kad daugumos vietinių karvių pieno riebumas būna ~10-12 proc, tik jo nedaug. Tokios buvo ir lietuviškos karvutės. Tik vėliau, stengiantis gauti didesnį kiekį pieno jas "tobulino" ir dabar melžia daug, bet žymiai liesesnio pieno. Dabartinį pieną galima gerti tik dasipylus grietinėlės. O reklama skatina rinktis kuo mažesnio riebumo produktus lotuliukas.gif . Taip iš to pačio pieno gaunama daugiau produkcijos.
Todėl rinkausi vietinę baltnugarę karvytę (laimė,kad tokių išliko). Ji beveik perpus mažesnė nei įprastos karvės, nereikli ir gali žiemoti net po atviru dangumi .Mano karvytės mama pabėgusi į mišką lapkričio mėn, sėkmingai peržiemojo ir buvo pagauta kovo mėn jau su tešmenuku. Tik matyt, to pasekmė- veršiukas gimė beragis(tai mano karvytė) ir mutacija persiduoda toliau. Mano veršiukui irgi nesikala ragiukai.
Atsakyti
Paziurejau ir as i savo topa biggrin.gif
1. Ghee, Deep brand 100% pure cow ghee
2. Avocados, raw, all commercial varieties
3. Tea, herb, other than chamomile, brewed
4. Chicken, stewing, dark meat, meat only, raw
5. Beets, cooked, boiled, drained

Svajoju apie grietinele, surio taip ir neisdrysau valgyti, gal kita savaitgali. Siaip man nuo pieno produktu viduriai nestreikuoja, bet budavo kad koks spuogas ant smakro issikala. Reikes tos grietineles kaimiskos paieskoti arba teks pas voresta vaziuoti biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(" voresta " @ 2013 06 15, 11:43)

Todėl  rinkausi vietinę baltnugarę karvytę (laimė,kad tokių išliko). Ji beveik perpus mažesnė nei įprastos karvės, nereikli ir  gali žiemoti net po atviru dangumi .Mano karvytės mama pabėgusi į mišką lapkričio mėn,  sėkmingai peržiemojo ir buvo pagauta kovo mėn jau su tešmenuku. Tik matyt, to pasekmė- veršiukas  gimė beragis(tai mano karvytė) ir mutacija persiduoda toliau. Mano veršiukui irgi nesikala ragiukai.

bet tai kokie viliojantys posakiai...nu kaip noriu i kaima vaziuoti gyventi biggrin.gif
Atsakyti
gaila cronometer daznuma produkto ima, o ne kieki, populiarumui skaiciuot, nes grietineles as tik sauskta i kavyte deduosi, o ko daugiausiai suvalgau neaisku...

geras negirdetas atvejis, kaip karve miske isgyveno... as kazkada youtubej uztikau video apie mini galvijus. jie yra pigiau islaikyt ir produktyvesni, o kokie fainuciai, vaikam zaisti tinkami biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(limma @ 2013 06 15, 13:43)
bet tai kokie viliojantys posakiai...nu kaip noriu i kaima vaziuoti gyventi biggrin.gif

na, tai karvytę jau tau auginu ? biggrin.gif
posakiai viliojantys, bet kai tą karvę reikia melžt zujant bimbalams, kai netyčia įlipa į kibirą... mintys : ir kokio velnio aš ją užsikoriau ant savo durnos galvos lotuliukas.gif gal ožkų būt pakakę...
Atsakyti
QUOTE(jautiena @ 2013 06 15, 14:44)


geras negirdetas atvejis, kaip karve miske isgyveno...

Įprastinės neišgyventų, tešmenai dideli , spenius nušaltų ... o va čia tešmuo paslėptas, sniege ganosi . Pas mus tikriausiai nubaustų už gyvulių kankinimą...
http://www.youtube.c...;v=tHr6d03Xrhs#
Atsakyti
ta karve sniege atrodo siek tiek ziaurokai... pas mus cia, kadangi sniego retai ziema pasitaiko, tai mesiniai galvijai visus metus lauke. giriasi, kad viena is geriausiu galviju mesu europoj wink.gif

vienam is tu paskutiniu linku radau tokia idomia minti: autorius nevalgo ar privengia vistienos, nes vieno visciuko mirtis tepamaitina 2 zmones, o stai vieno didesnio gyvulio uztenka visam buriui. na taip, logiska... o as kaip tik visciuka pietum gaminu...
Atsakyti
QUOTE(" voresta " @ 2013 06 15, 10:43)
...
thumbup.gif  Saugokis  lotuliukas.gif  o tai gimdysi  po ir  60mečio.
lotuliukas.gif o as ir galvoju, kodel man tu vaiku taip nesinori. pasirodo nelaikas dar lotuliukas.gif

ziu koks kcal palyginimas, DQ tai kazkas panasaus i McDonaldo McFlurry:
user posted image
pamegink suvalgyt 9 kiausus, o ledu deserta tai suryt - be problemu...

Atsakyti
Sveikos,
Voresta, kaip miela skaityt Jūsų postus. Karvytės, veršiukai wub.gif mano tėveliai irgi turi ūkelį, dvi karvytės (vieną iš jų šįvakar teko malonumas melžt, po ilgos pertraukos, tai ne tik į kibirą primelžiau,bet ir pati išsimaudžiau piene hihihi.gif ) telyčaitė, avis ir avinas (tiek beliko iš pernai turėtų apie ~20) ir vištų pulkelis. Kaifuoju aš kaime ypač vasarą. Praeitą savaitę jau nervai buvo pakrikę nuo sėdėjimo bute, mieste aš džiūstu. O va kaime, rankas į žemę sukišau, prie gyvūnų prisiliečiau ir man ramybė sieloj. Kad kiekvienam tokią nuolatinę ramybę...
Atsakyti
Ai, kažkada ir aš mieste 3 metus džiūvau, dusau, paskui spjoviau ir grįžau į savo kaimą.
Miestas-ne man. schmoll.gif
Atsakyti
labas rytas...

QUOTE(" voresta " @ 2013 06 15, 14:46)
na, tai karvytę  jau tau auginu ? biggrin.gif
posakiai viliojantys, bet kai tą karvę reikia melžt zujant bimbalams, kai netyčia įlipa į kibirą... mintys : ir kokio velnio aš ją užsikoriau ant savo durnos galvos  lotuliukas.gif gal ožkų būt pakakę...

aga, but gerai...tik vyrs mane isvarys is namu, sakys, vaiku kruva, jais nespeju apsirupint, tai dar karvytes reik lotuliukas.gif siaip ateti tikrai noresiu karvytes, kai vaikai praaugs ir veiklos pritruks biggrin.gif o mintys jos ivairios buna ivairiose situacijose...o kai pagalvoji apie tuos baisius bimbalus doh.gif



QUOTE(*Dorotėja* @ 2013 06 15, 22:34)
O va kaime, rankas į žemę sukišau, prie gyvūnų prisiliečiau ir man ramybė sieloj. Kad kiekvienam tokią nuolatinę ramybę...

man irgi toks geris zeme....turim aplink nama kelis arus, bet tik zole, nes salia kelio, nieko negalim sodinti, butu apnuodyta, tai tik gelytes...ir siandien eisim su MB sukasti ir paruosti zemele mano gelytem wub.gif ir as nenoriu sudziuti doh.gif

vakar ismeciau du kokoso riesutus....nusipirkom juos sugedusius, supelyjusisu, likau be deserto. taip vakar nusisminiau kad siaubas, o tiek norejau unsure.gif gal yra budas kaip juos atskirti, kurie geri , kurie jau nebe?
Papildyta:
voresta, ar galima pakartoti ideti straipsni apie bulves, kazkoks buvo, bet nuorodos neisisaugojau doh.gif
Atsakyti
QUOTE(limma @ 2013 06 16, 09:55)
labas rytas...
tai tik gelytes...ir siandien eisim su MB sukasti ir paruosti zemele mano gelytem wub.gif ir as nenoriu sudziuti doh.gif

gėlytės geriau auga kai žemės viršutins sluoksnis nėra sumaišomas su apatiniu, nes juose gyvena skirtingos bakterijos skirtingai reaguojančios į deguonį.
Šiaip geriausias būdas iš rudens buvusį gėlyną uždengti lapais, smulkinta nupjauta žole šiaudais ar kažkuo, kas išlaikytų drėgmę ir neleistų suželt piktžolėms.Dabar tereiktų praskleisti, pasodinti gėlę ir vėl užžert mulčą. Jis išlaiko drėgmę dirvoje ir beveik nereikia laistyti

QUOTE
vakar ismeciau du kokoso riesutus....nusipirkom juos sugedusius, supelyjusisu, likau be deserto. taip vakar nusisminiau kad siaubas, o tiek norejau unsure.gif gal yra budas kaip juos atskirti, kurie geri , kurie jau nebe?

papliauškinus prie ausies. jei nepliaukši- jis prakiuręs ir jau sugedęs, apžiūrėti tas gale esančias skylutes ar nėra įtartinai drėgnos. Jei turi pirkimo čekį, nešk atgal keisti.
QUOTE
voresta, ar galima pakartoti ideti straipsni apie bulves, kazkoks buvo, bet nuorodos neisisaugojau doh.gif
šitą?
http://www.manoukis....s...=2650&z=117
Atsakyti