Įkraunama...
Įkraunama...

Paleo mityba VI

QUOTE(limma @ 2013 06 13, 11:12)
sveikutes

kavos as atsisakius gal menesio, pusantro, kazkaip lengvai man nuo jos buvo pereiti. ....................geriu zalia arbata ryte



kurgi nebus lengva, nes žalioje arbatoje irgi yra kofeino. Todėl diskomforto ir nepatyrei. Nenulipai nuo kofeino , nesigirk lotuliukas.gif



QUOTE
Galima sakyti tu 4u.gif  rezultatus siandien popiet parasysiu, nes tik popiet pasiimsim, vakar tik pridave per ivairius darbus doh.gif


laukiam laukiam
QUOTE
ar jos naudingos sioj mityboj, ar galima naudoti?
turgelyje tikrai rasi, pardavineja biggrin.gif

šiuo metu jau ne sezonas, vargiai kas jų beturi. Vertė? giria tai labai . Juose yra inulino daug, kuris yra prebiotikas ir žarnyne skatina augti gerąsias bakterijas, ypač bifidobakterijas.
Atsakyti
QUOTE(limma @ 2013 06 13, 10:12)
jokiu galvos skausmu nieko nepajutau, man matyt buvo pribrende jau mesti ja. geriu zalia arbata ryte

taiva, gi zalia arbata irgi tonizuoja, ar as klystu? uztai ir lengva buvo nuo kavos pereit smile.gif
va su Voresta ta pati parasem biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo pumpica: 13 birželio 2013 - 11:12
QUOTE(Faustinata @ 2013 06 12, 18:17)
Ryte valgyt nelabai norisi, vėliau apie 11val  atsiranga šioks toks apetitas. Valgiaraštį kopijuoju iš čia esančių biggrin.gif  Tiek kiaušiniai, mėsa, daržovės visokios priimtina. Alkis nebūna toks, kad žarna žarną rytų, bet toks įdomus jausmas, kad turiu būtinai kažką užkramtyti. Žinau, kad užkandžiavimai nėra gerai, bet kai ant pasiutimo  ax.gif  Teks šaukštais gal sviesto ar kokoso pakabint biggrin.gif  Labai mėgstu sūdytus lašinukus, bet čia ir pasigendu duonos g.gif Su kuo juos porinti?


O kada keliatės?
Jei alkis ne žarna žarną ryja, bet labiau toks "gal reiktų eiti pavalgyti... turiu šio bei to skanaus", tai ne alkis, o nerimas, kurį slopinam maistu. Valgyti reiktų tik kai tikrai įsitikinate, kad norite valgyti, t. y. kai mielai suvalgytumėte troškintos žuvies su troškintomis daržovėmis, o ne pasnackintumėt vaisiumi ar kokoso sviestu ar riešutais. Nes tie snack'ai dažniausiai yra psichologiniai ir emociniai (arba iš įpročio) nei tikras alkis. Geriau jau padidinkite maisto kiekį pagrindinių valgių metu.

Whole9 komanda kaip atpažinti tikrą alkį rašo:

QUOTE
Hunger vs. Cravings

It’s not always easy to tell whether you’re actually hungry, or just having a craving. Here are two methods to help you figure out whether you need to eat something healthy or just ride it out the next time the Sugar Dragon rears its ugly head.

HALT! This acronym stands for Hungry, Angry, Lonely, Tired. The next time you’re having a craving, stop and ask yourself, am I really hungry, or am I just angry (or frustrated), lonely (or bored), or tired. If you’re not really hungry, then use some of our craving combat strategies below to see you through. If you discover that you really are hungry, then eat! (We’ll help you figure out what to eat when the Sugar Dragon is spitting fire next. Hint: it’s not fruit!)
Steamed fish and broccoli: This next trick is a bit simpler, and brutally effective. The next time you get a hankering for something to eat (and are wondering if it’s just a craving), ask yourself, “Am I hungry enough to eat steamed fish and broccoli right now?” If the answer is no… you’re not really hungry, you’re just craving, so act accordingly. If the answer is yes, then you really are hungry! Time to eat… read on to see what the perfect craving-busting meal should look like.

Atsakyti
čia nebloga nuoroda apie įvairių augalų kenksmingas medžiagas.
Atsakyti
QUOTE(pumpica @ 2013 06 13, 12:12)
taiva, gi zalia arbata irgi tonizuoja, ar as klystu? uztai ir lengva buvo nuo kavos pereit smile.gif
va su Voresta ta pati parasem  biggrin.gif


Teisybė, kofeino yra kavoje, juodoje, žalioje, baltoje arbatose. Tik vaisinėse, žolelių ir raudonoje arbatose kofeino nėra. Vargas būna, kai kavinėje užsisakau "arbatos be kofeino" arba "žolelių arbatos". Jau tris kartus vietoj to gavau žalios arbatos. Žmonės apie kofeiną mažai žino.
Atsakyti
kai nulipau nuo kavos, daugiau nieko, išskyrus gryną vandenį, negeriu. Neskanu ir nesinori. O ir vandens poreikis nėra didelis.
Atsakyti
Sveikos 4u.gif
MB guli nuo vakar paslikas, viska isveme, ka darbe priedes buvo, daviau gert daug mineralinio, angliuko, arbatu ramuneliu. Siandien nebevemia, nes nieko nevalges nuo 15val. vakar, bet kakta dega, ar tik nebus persales g.gif Ka patartumet butent nuo temperaturos?Bandziau duot kokoso paciulpt tiesiog, kad valgyt nesinoretu, tai lyztelejo ir granata suvalge blink.gif Ar vistienos sultiny virt jam, ar tik arbatas ir vandenuka duot?Nes jau klausia, kur mano paracetamolis - o kai praso vaistu, reiskias ziauriai blogai man, nes taip ne pro kur neykisi nieko unsure.gif Nezinau net ka cia su juo daryt g.gif
Jei y tema, tai gersiu arbata su kokoso kremu ir valgysiu versienos kotletuka su avokado salotom 4u.gif Bet veliau, dar nealkana cool.gif
Atsakyti
QUOTE(" voresta " @ 2013 06 13, 11:06)
kurgi nebus lengva, nes žalioje arbatoje irgi yra kofeino. Todėl diskomforto ir nepatyrei. Nenulipai nuo kofeino , nesigirk  lotuliukas.gif

laukiam laukiam

šiuo metu jau ne sezonas, vargiai kas jų beturi. Vertė? giria tai labai . Juose yra inulino daug, kuris  yra prebiotikas  ir žarnyne skatina augti gerąsias bakterijas, ypač bifidobakterijas.

bet kad man jo ir ner didelio potraukio, ta prasme zaliai arbatai...as gi kaip ir sakiau, net ne kiekviena ryta geriu, nes ne visad leidzia mazieji su savo sokdinimais....man skanu ir raudona is egipto parvesta kinroziu arbata.....na tai mesiu ir zalia arbata tada tongue.gif ziuresiu ar yra priklausomybe biggrin.gif

butinai pranesiu 4u.gif

taip taip zinau kad jau psio....uosvis vis kai buvo jas minejo, siule ragino valgyti, bet as praleisdavau pro ausis, kuma kuriai irgi reik su mityba tvarkkytis, bet nenori girdeti, vis aiskina kad dietologe sudare meniu kur duona butina i savaite kazkokia norma, ir bulves reikalingos....tai kai bus galim atada ir pavalgyti kartais unsure.gif

QUOTE(pumpica @ 2013 06 13, 11:12)
taiva, gi zalia arbata irgi tonizuoja, ar as klystu? uztai ir lengva buvo nuo kavos pereit smile.gif
va su Voresta ta pati parasem  biggrin.gif

kaip ir sakiau, mesiu arbata tadu, ir ziuresiu savo priklausomybe....bet kai jos ir negeriu, ner nei mieguistumo, ner ir kad butinai reik jos
Atsakyti
Nuo žalios arbatos man visada negerai, net jei ir tikrai gera ta arbata būdavo. Kažkaip ji mane ne tonizuodavo, o trenkdavo per galvą. Na, ir cikorija, ta kuri malta kaip kava - nuo jos man irgi tikrai blogai. O ta kuri skystame pavidale, visai nieko, net vietoj saldainiuko bevelyčiau suvalgyti. Tik dabar susilaikau, nes nežinau ar jos paleo ar ne. Ir tikrai tikriausiai jokiai Whole30_AIP netinka. Kol kas tai retkarčiais mėtų arbatos išgeriu, bet dažniausiai vanduo su citrina, mineralinis.
smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Kalastaja @ 2013 06 13, 12:32)
Nuo žalios arbatos man visada negerai, net jei ir tikrai gera ta arbata būdavo. Kažkaip ji mane ne tonizuodavo, o trenkdavo per galvą. Na, ir cikorija, ta kuri malta kaip kava - nuo jos man irgi tikrai blogai. O ta kuri skystame pavidale, visai nieko, net vietoj saldainiuko bevelyčiau suvalgyti. Tik dabar susilaikau, nes nežinau ar jos paleo ar ne. Ir tikrai tikriausiai jokiai Whole30_AIP netinka.  Kol kas tai retkarčiais mėtų arbatos išgeriu, bet dažniausiai vanduo su citrina, mineralinis.
smile.gif


Cikorijos paleo smile.gif Užvakar su kolegom buvau pietų ajurvedinėj kavinėj, tai galvoju paragausiu ajurvedinės kavos... o siaube, net vieno gurkšnio negalėjau išgerti, karti britki, it sudegusi biggrin.gif Spėju, kad ten ta cikorijų kava ir buvo biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(" voresta " @ 2013 06 13, 11:53)
krakmolas -angliavandeniai- gliukozė. Man bulvėse per daug angliavandenių.


bananuose daugiau

QUOTE(Sedindriuke @ 2013 06 13, 11:56)
Ne tik del angiavandeniu.del toksinu esanciu bulvese.


nuskutus svariai ir verdant praktiskai nelieka

QUOTE(" voresta " @ 2013 06 13, 12:14)
čia nebloga nuoroda apie  įvairių augalų  kenksmingas medžiagas.


tai pagal sia nuoroda visu giriami spinatai yra didesnis blogis uz bulves, kaip ir burokai.

Isvada bulves nera blogesnes uz kitas darzoves, o greiciausiai veikia sena iskiepyta dietologu baime, kad jos tukina. Net pacioj knygoj ISWF apie visus atmetamus valgius paaiskina, kodel juos atmeta, o apie bulve, tik mazdaug del to, kad ji bulve.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Muera: 13 birželio 2013 - 12:04
QUOTE(Muera @ 2013 06 13, 13:02)
bananuose daugiau
nuskutus svariai ir verdant praktiskai nelieka
tai pagal sia nuoroda visu giriami spinatai yra didesnis blogis uz bulves, kaip ir burokai.

Isvada bulves nera blogesnes uz kitas darzoves, o greiciausiai veikia sena iskiepyta dietologu baime, kad jos tukina. Net pacioj knygoj ISWF apie visus atmetamus valgius paaiskina, kodel juos atmeta, o apie bulve, tik mazdaug del to, kad ji bulve.


Pasakysiu taip: jei viskas tvarkoje su sveikata, nėra problemų su antsvoriu, nemažai sportuojate ir šiaip judate dienos metu, vartokite bulves. Vien nedidukė bulvytė apie 26 gramus angliavandenių duoda, tad mes, metančios svorį, bulvių nevalgome (kaip beje ir bananų ar vynuogių), nes angliavandenių pakankamai gauname jau iš morkų ar salierų ar burokėlių (o jie turi daugiau reikalingų vitaminų ir mažesnius gliukozės kiekius - daug geresnis pasirinkimas). Bulvių yra vienas didžiausių glikemijos indeksų, o man insulino šuolių nereikia.
Tačiau kaip ir bet koks kitas pasirinkimas tai yra jūsų sprendimas, valgyti bulves, pieną, vaisius, grikius, rapsų aliejų etc. Jei nusprendėt, kad jums reikia, valgykit.
Beje, bulvę net ir nulupus, joje lieka saponinų - toksinų, kurių yra iš špinatų koteliuose ir šaknelėse (štai todėl kotelių valgyti negalima ir dauguma receptų su jais prasideda "nupjaukite špinatų kotelius" biggrin.gif).

Beje, nesu tikra, bet berods ISWF rašo, kad banano glikemijos indeksas yra mažesnis nei bulvių, štai kodėl bananas, batatai ar saldžioji bulvė yra labiau vartotina nei balta bulvė. Banano GI yra apie 60, o bulvės virš 80 (gali būti net ir virš šimto, t. y. pikčiau stalo cukraus). Tai reiškia, jog bulvės labai staigiai suvirškinamos ir staigiai pakelia cukraus kiekį kraujyje, kai tuo tarpu bananai tai daro lėčiau.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Elata: 13 birželio 2013 - 12:37