QUOTE(Hastalavista @ 2014 02 20, 17:35)
Neklaidinkit žmogaus! Prie ko čia darbdavys? Darbdavys privalo tik išleisti iš darbo, o apmoka tas, kas kviečia. Esu ne vieną tokį prašymą teismui ruošus, kad atlygintų visas išlaidas dėl liudijimo (negautas darbo užmokestis ir kelionės išlaidos). Ir kaskart teismai atsikalbinėjo (žodžiu), kad kaži, ar čia kas atlygins, nes nėr tos tokios praktikos. Bet visais atvejais pateikus rašytinį prašymą viską ir atlygino, nes pagal įstatymus JIE, tie, kas kviečiasi, privalo atlyginti.
Beje, atlygina visais atvejais teismas. O jau po to teismas sprendžia, iš ko išsiieškoti tas patirtas išlaidas.
ok, radau pati
Del keliones islaidu as ta pati parasiau, tik nereikia cia.
.
Ir niekur as neklaidinu zmogaus. Mano praktika yra tokia, kokia parasiau.
Mano darbe moka kaip uz isdirbta laika (darbdavys), kai tenka eiti i teisma
liudyti.
Klausimas buvo apie tai, ar yra teiseta dingstis nenuvykti i kitame mieste vykstanti baudziamosios bylos posedi, ir prasyti, kad nagrinetu nedalyvaujant. Atsakymas aiskus, ne nera tokios teisetos dingsties, apart svarbiu nedalyvavimo procese priezasciu. Apmokejimo klausimas buvo tarp eiluciu.
Papildyta:
stai info apie apmokejima, kur man buvo tikra staigmena
. Ta prasme, kad ji kazkur gali veikti realiai.
LR baudžiamojo proceso kodekso (toliau BPK) 81 str. 6 punkte nustatyta, kad liudytojas turi teisę gauti turėtų išlaidų atlyginimą.
Proceso išlaidas sudaro: 1) liudytojams, nukentėjusiesiems, ekspertams, specialistams ir vertėjams išmokami pinigai, skirti jų kelionės į iškvietimo vietą ir gyvenimo joje išlaidoms atlyginti; 2) liudytojams ir nukentėjusiesiems išmokami pinigai, skirti atlyginti už jų atitraukimą nuo įprastinio darbo; 3) ekspertams, specialistams, vertėjams išmokami pinigai, skirti atlyginti už jų darbą, išskyrus tuos atvejus, kai jie šias pareigas atlieka kaip tarnybinę užduotį; 5) daiktų laikymo ar persiuntimo išlaidos; 6) kitos išlaidos, kurias ikiteisminio tyrimo pareigūnas, prokuroras, teisėjas ar teismas pripažįsta proceso išlaidomis (BPK 103 str.).
PROCESO IŠLAIDŲ ATLYGINIMO TVARKA
Liudytojams, nukentėjusiesiems, ekspertams, specialistams ir vertėjams išmokėtinų sumų dydžio nustatymo ir apmokėjimo baudžiamajame procese ir administracinių teisės pažeidimų teisenoje tvarkoje, patvirtintoje Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. balandžio 25 d. nutarimu Nr. 52 (Tvarka), 2 punkte nustatyta, kad liudytojams, nukentėjusiesiems, ekspertams, specialistams ir vertėjams, šaukiamiems pas ikiteisminio tyrimo pareigūną, prokurorą, teisėją, į teismą ar instituciją (pas pareigūną), nagrinėjančią administracinio teisės pažeidimo bylą, ir gyvenantiems ne iškvietimo vietoje, kompensuojamos kelionės į iškvietimo vietą ir atgal išlaidos, gyvenamosios patalpos nuomos išlaidos, taip pat mokami dienpinigiai.
Liudytojams ir nukentėjusiesiems (administracinių teisės pažeidimų teisenoje dar ir ekspertams bei vertėjams) proporcingai laikui (įskaitant kelionei skirtą laiką), kurį jie nedirbo, nes vyko pas ikiteisminio tyrimo pareigūną, prokurorą, teisėją, į teismą ar instituciją (pas pareigūną), nagrinėjančią administracinio teisės pažeidimo bylą, kompensuojamas darbo užmokestis, ne mažesnis už vidutinį, šaukiamajam asmeniui pateikus pažymą iš savo darbovietės apie darbo užmokesčio dydį. Jeigu šaukiamasis asmuo nedirba, už jo atitraukimą nuo įprastinio užsiėmimo apmokamos faktiškai jo turėtos išlaidos pagal pateiktus jas pagrindžiančius dokumentus.
Ši numatyta kompensacija nemokama į teismą ar teisėsaugos instituciją šaukiamiems valstybės tarnautojams ir kitiems asmenims, kuriems teisės aktų nustatytais atvejais paliekamas darbo užmokestis.
Ikiteisminio tyrimo metu liudytojams, nukentėjusiesiems, ekspertams, specialistams ir vertėjams jas išmoka ikiteisminį tyrimą atliekanti ikiteisminio tyrimo įstaiga arba prokuratūra, teisminio nagrinėjimo metu teismas, o administracinių teisės pažeidimų tyrimo teisenoje institucija, nagrinėjanti administracinio teisės pažeidimo bylą.