Įkraunama...
Įkraunama...

Roma

Katalikų yra, tik ne visi eina į didžiąsias mišias smile.gif. Esu dar paskutinę naktį Romoje, tikrai labai patiko. Trečiadienį specialiai praleidome be Vatikano, kad išvengtume itin didelių susigrūdimų. Ketvirtadienį netikėtai papuolėme į mišias, kurios vyko prie vieno iš bazilikos altorių. Kaip supratom, tos mišios vyksta gal kas valandą, veda skirtingi kunigai, galbūt ir skirtingomis kalbomis. Mes nors ir prapuolėme į itališkas mišias, laikas neprailgo. Apsauga į aptvertą teritoriją praleidžia mažai žmonių, ne visos sėdimos vietos buvo užimtos, didžiulėje bazilikoje jautėmės it būdami vieni
Atsakyti
O aš buvau ir Romoje, ir Paryžiuje, ir Barselonoje, ir Milane, ir t.t....bet geriausiai ir meiliausiai jaučiuosi tik Andoros miesteliuose ax.gif Visur savotiška aplinka, gyvenimo tempas. Kiekvieną miestą priimu tokį, koks jis yra, nes ten jų sukurta kultūra, gyvenimo tempas 4u.gif Visi miestai savaip žavūs. Pvz, mūsų vaikai sakė daugiau niekad nevažiuos į Milaną doh.gif : juos išgąsdino tamsiaodžiai, kurie buvo mus užpuolę (su pasiūlymais).
Roma - patogus miestas turistui, ypač jei gyvenate centre 4u.gif Mane pirmomis minutėmis taip pat šokiravo šiukšlės, rūkaliai, vėliau - apsipratau ir priėmiau tokią Romą, kokia ji yra 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(vakare-tyla @ 2013 06 29, 08:35)
Mane pirmomis minutėmis taip pat šokiravo šiukšlės, rūkaliai, vėliau - apsipratau ir priėmiau tokią Romą, kokia ji yra 4u.gif

Kas keisčiausia, aš niekur nepastebiu šiukšlių hihihi.gif Pamenu, po kelionės į paryžių visi klausinėjo: "Ar tikrai tame paryžiuje TIEK DAUG šiukšlių?". Aš tai nemačiau lotuliukas.gif Ir Romoje, vaikštom su vyru, sakau, nu ir kur tos šiukšlės? Nemačiau nė vieno popieriuko ant žemės lotuliukas.gif Paskui netoli namų, kur gyvenom, pasukom truputį giliau į gyvenamus rajonus, tai prie šiukšlių konteinerių buvo keli maišai su šiukšlėm, kurie netiplo į konteinerius... tai tiek to šiukšlyno biggrin.gif Na, aišku, mes gyvenom ne prie Termini. Nors ir ten nekrito man į akis netvarka biggrin.gif
Atsakyti
Sveiki,
dar tik planuoju ten skristi rugpjūčio 10, tad skaitinėjuosi po truputį ir renkuosi info.

QUOTE(String @ 2013 06 25, 14:05)

Dar tik keliaujantiems noriu priminti - nenustebkite, temsta be proto anksti, palyginus su LT - 9 val. vakaro yra juoda naktis  blink.gif  Turėkite omeny, kad teks atskridus klajoti naktį (t.y., tamsoje)  mirksiukas.gif 

o kada jūs nuskridote? kokiom linijom?
pažiūrėjau, mano skrydis - ten būsiu 16 val (jų laiku). Na, gal dar naktis nebus tongue.gif
Atsakyti
QUOTE(String @ 2013 07 02, 10:54)
Kas keisčiausia, aš niekur nepastebiu šiukšlių  hihihi.gif  Pamenu, po kelionės į paryžių visi klausinėjo: "Ar tikrai tame paryžiuje TIEK DAUG šiukšlių?". Aš tai nemačiau  lotuliukas.gif  Ir Romoje, vaikštom su vyru, sakau, nu ir kur tos šiukšlės? Nemačiau nė vieno popieriuko ant žemės  lotuliukas.gif  Paskui netoli namų, kur gyvenom, pasukom truputį giliau į gyvenamus rajonus, tai prie šiukšlių konteinerių buvo keli maišai su šiukšlėm, kurie netiplo į konteinerius... tai tiek to šiukšlyno  biggrin.gif  Na, aišku, mes gyvenom ne prie Termini. Nors ir ten nekrito man į akis netvarka  biggrin.gif


blink.gif neįsivaizduoju, kaip gali nekristi į akis tiek šiukšlių. Paryžiuje net prikakota buvo ant vieno suoliuko biggrin.gif ten tikrai šiukšlina. Romoje irgi - visur pilna popieriukių, nuorukų, tuščių buteliukų nuo vandens, prie Termini ypatingai. Netoli jos gyvenom 7 dienas, tai kiekvieną dieną matėm tų šiukšlių. Sudėti konteineriai, bet iš jų šiukšlės krenta, aplink konteinerius pilna šiukšlių. Aišku ne pati tragiškiausia situacija, bet tikrai Roma nėra itin švarus miestas. Man Roma paliko pilko (aišku ta spalva tai nuo likusių griuvėsių, nors tas ir žavi Romoje, kad tarp normalių pastatų likę krūvos griuvėsių), triukšmingo, šiukšlino, PILNO turistų miestą. Na dabar sezonas visur, tai nėra ko norėti, bet vasarą į Romą daugiau nevažiuočiau.
Atsakyti
QUOTE(Kivija @ 2013 07 02, 12:53)
Sveiki,
dar tik planuoju ten skristi rugpjūčio 10, tad skaitinėjuosi po truputį ir renkuosi info.
o kada jūs nuskridote? kokiom linijom?
pažiūrėjau, mano skrydis - ten būsiu 16 val (jų laiku). Na, gal dar naktis nebus  tongue.gif

Mes skridom birželio 18-22 d. Su wizzair, buvome Romoje 19.45. Kol nudardėjom iki Tiburtina, buvo juoda naktis lotuliukas.gif ta prasme, tamsu tongue.gif
Švinta irgi gana vėlai, gal 7 ryto g.gif



O šiaip, man Roma irgi pasirodė tiesiog pilka... Net niūroka, sakyčiau. Romantikos ten man pasirodė mažai tongue.gif lotuliukas.gif Esu girdėjusi, kažkam Roma gražiausias pasaulio miestas. Drįsčiau ginčytis lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(String @ 2013 07 03, 09:51)
Drįsčiau ginčytis  lotuliukas.gif

o kam ginčytis? Juk kiekvieno skoniai skirtingi. Man šiuo metu Roma yra vienas iš gražiausių Europos miestų,kiek esu jų mačiusi. Tarkim į Paryžių šiuo metu manęs niekas nenuvarytų. Na nebent kokie skrydžio bilietai už 10lt lotuliukas.gif

O apie šiukšles, pačioje Romoje nemačiau jų ir aš, gyvenom Termini, visur vaikščiojom pėstute ir nieko nemačiau schmoll.gif va vienintelė vieta,tai buvo Fiumicino oro uostas,tada net akys iššoko,kaip viduje gali būti kaip savartyne blink.gif toks jausmas,kad žmonės eina ir meta viską ant žemės unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(String @ 2013 06 25, 14:05)
Mes jau grįžome iš Romos  thumbup.gif  Patiko, buvo smagu, kad ir mažais vaikais  4u.gif  Tačiau man Roma per dideliausio įspūdžio nepaliko... Iki Paryžiau dar toli... Ir Ispanijoj man labiau patiko. Na, čia mano asmeninė nuomonė  biggrin.gif  Nesužavėjo, kvapo neužėmė  biggrin.gif Gražu, įdomu, bet ne įspūdinga.
Dar tik keliaujantiems noriu priminti - nenustebkite, temsta be proto anksti, palyginus su LT - 9 val. vakaro yra juoda naktis  blink.gif  Turėkite omeny, kad teks atskridus klajoti naktį (t.y., tamsoje)  mirksiukas.gif  Per gatvę vairuotojai lekia kaip pablūdę, pirmą dieną bijojau net per gatvę pereit, po to apsipratau  lotuliukas.gif  Bet tas tai labai nepatiko. Kainos didžiulės. Ledai tikrai labai skanūs. Kava puiki. Iš oro uosto (bent jau fiumicino) traukiniu važiuoti - kvailystė  lotuliukas.gif  Mes važiavom, tai grįžtant šokom į autobusą ir likom šimtą kartų labiau patenkinti, ir bilietus galima pirkti autobuse, nežinau, kodėl kažkas rašė, kad kažkokiuose kioskuose? gal juose pigiau? Nežinau, nebesigilinom, bet tikrai vykit autobusu - patogu, greita, pigu, pamatysit tikrai gražesnių vietų, nei traukiniu važiuojant. parkai nepatiko, išskyrus vieną - Villa Celimontana, šiaip nieko gero, vaikams iš vis nematėm, kur pažaist. O šiaip nieko, net karštis nebaisus, galima pavėsiukais einant ištverti net vidurdienį. vanduo geriamas gatvėse - puiku. Nėra jokių širšių  thumbup.gif  Nei uodų  thumbup.gif
Jei kas norit, dar klauskit konkrečiai, bet šiaip jei nežinot, kur važiuot, ar į Romą, ar į Paryžiū - aš tik už Paryžių  wub.gif



Sakykit, o ką su vaikais verta pamatyt, ar patiko Zoo sodas (į kurį iš didžiųjų Europos miestų panašus 4u.gif
Atsakyti
Kaip įdomu - visi skirtingai reaguoja ir mato šiukšles smile.gif man irgi pasirodė jis ne iš švariausių miestų, nuo Termini einant link mūsų viešbučio gatvėse, šaligatviuose tikrai matėsi šiukšlių, gal kiekvienas skirtingai vertina tą švarą smile.gif) centre, senamiestyje nėra ten tų šiukšlių tiek, bet Vilnius man švarus ir gaivus miestas, lyginant su Roma. Kažkas minėjo, kad į Paryžių joks velnias nenuvarytų, o aš su mielu noru grįžčiau į Paryžių, o į Romą manęs daugiau netraukia smile.gif Įdomu pamatyti miestą, savotiškas, bet ....smile.gif
Atsakyti
Na, manau, Romoje nepastebėti šiukšlių galima vaikštant užsimerkus arba iš tiesų apakintam griuvėsių grožio smile.gif. Mes jų pastebėjome, ir daug, ypač prie Terminio. Ne šiaip sau kokie popierėliai, o laikraščiau ir tušti maišeliai skraidė. Turistinėse vietose šiukšlės nekliuvo. Galvojom, gal čia turistai tiek šiukšlių palieka. Bet kai važiavom į Tivolį, pro jau daug turistų, tikėtina, nepažinusias vietas pastebėjom, kad ir ten šiukšlių pakankamai. Pasijutau gyvenant tvarkingoje šalyje. Ledų valgėm trejose skirtingose vietose - nelikau sužavėta, nors ledus tikrai mėgstu. Matyt, lietuviškas riebesnis plombyras man priimtinesnis. Picas ragavom trijose skirtingose vietose. Kol jas valgėm - skanu, nors tikrai neapkrauta ingredientais, kaip mėgstama mūsuose. Tik du kartus iš trijų po tokių ragavimų sustojo skrandis. Alus patiko. Makaronai - pažįstamas, labai mėgstantis makaronus, pagamina skaniau. Apskritai taip jau užtaikėm, kad maistas nesužavėjo visiškai.
Nepaisant visko, Roma man paliko labai gerą įspūdį, labai gražu, oras buvo šaunus, patiko, kad taip arti viskas. Kol kas apie Romos pakartojimą minčių neturiu, nes labai dar daug pliusiukų trūksta žemėlapyje, bet kada nors sugrįžti ten norėčiau.
Atsakyti
QUOTE(Liebchen @ 2013 07 03, 14:35)
Na, manau, Romoje nepastebėti šiukšlių galima vaikštant užsimerkus arba iš tiesų apakintam griuvėsių grožio smile.gif. Mes jų pastebėjome, ir daug, ypač prie Terminio. Ne šiaip sau kokie popierėliai, o laikraščiau ir tušti maišeliai skraidė. Turistinėse vietose šiukšlės nekliuvo. Galvojom, gal čia turistai tiek šiukšlių palieka. Bet kai važiavom į Tivolį, pro jau daug turistų, tikėtina, nepažinusias vietas pastebėjom, kad ir ten šiukšlių pakankamai. Pasijutau gyvenant tvarkingoje šalyje. Ledų valgėm trejose skirtingose vietose - nelikau sužavėta, nors ledus tikrai mėgstu. Matyt, lietuviškas riebesnis plombyras man priimtinesnis. Picas ragavom trijose skirtingose vietose. Kol jas valgėm - skanu, nors tikrai neapkrauta ingredientais, kaip mėgstama mūsuose. Tik du kartus iš trijų po tokių ragavimų sustojo skrandis. Alus patiko. Makaronai - pažįstamas, labai mėgstantis makaronus, pagamina skaniau. Apskritai taip jau užtaikėm, kad maistas nesužavėjo visiškai.
Nepaisant visko, Roma man paliko labai gerą įspūdį, labai gražu, oras buvo šaunus, patiko, kad taip arti viskas. Kol kas apie Romos pakartojimą minčių neturiu, nes labai dar daug pliusiukų trūksta žemėlapyje, bet kada nors sugrįžti ten norėčiau.


Kaip viskas artima, galvoju ar aš čia per daug užsisvaigau prieš išvažiuodama į Romą (nes ji buvo taip išgirta šitame forume) ir prisikūriau tiek iliuzijų, kurios realybėje subliuško smile.gif Ledai irgi nesužavėjo, Lietuvoje esu tikrai skanesnių valgiusi, tik šalia viešbučio radom laaaabai didelę ledainę, kuri dirba nuo ankstaus ryto iki vidurnakčio, tai ten uždeda 3 rutuliukus, jeigu juos galima taip pavadinti biggrin.gif ir kaina 2 EUR, bet aš sunkiai juos pabaigdavau, bet skonis irgi nesužavėjo. Picos ne itin, tik vienoj užtaikėm labai skanias (ypač keturių sūrių), paskui ragaudavom kitose irgi keturių sūrių, tai tooooks skirtumas doh.gif makaronai, risoto irgi nesužavėjo, nors ėjom ragauti pagal rekomendacijas Tripadvisor programėlėje. Va kur skanu buvo tai "Krishna 13" indų restoranas, nepakartojamas maistas, aplinka tvarkinga, jautėsi restorano lygis, nors iš išorės niekada atrodo neitum į jį, bet ėjom pasiskaitę vėlgi Tripadvisor ir buvo labai netoli viešbučio. Šiaip kas patiko, tai labai aiški transporto sistema, važiavome ir į Sperlongą su traukiniu ir į Tivolį. Važiuoja kas valandą visą dieną traukiniai.
Atsakyti
Na, dėl tų ledų tai galiu perspėti: kaip mums buvo mirksiukas.gif Pirmą rytą išėjom į gatves ir, aišku, dukros pirmas prašymas buvo tų išsvajotų itališkų ledų clap.gif Na, ir čia mus "prigavo", kaip tikrus turistus doh.gif Gal ir jums taip nutiko? Pirkom ledus iš tokio autobusiuko, jų pilna mieste, visokį š... ten prekiauja, tipo užkandžiai, ledai, gėrimai. kainos kosminės, o ledai - nenusakomo šlykštumo wacko.gif Aš kai paragavau, man net silpna pasidarė, šiaip nesu didelė ledų mėgėja, bet... Tada garsiai pasakiau, arba visi likę durni, arba aš beprotė, jei čia vadinamieji YPATINGI itališki ledai umn.gif (Dar pridėkim solidžią kainą, 4 eur už vieną mini rutuliuką lotuliukas.gif išdūrė mus lotuliukas.gif Bet jiems nuskilo tik tą kartą mirksiukas.gif ). Vis dėlto, įėjus giliau į gatves, atsivėrė akys, ir pamatėm "normalias" ledaines, kur parduodami IŠTIES itin skanūs itališki ledai... Niam niam biggrin.gif Tikrai skanesni, nei pas mus 4u.gif Na, bent jau man, nes aš riebių baltų ledų iš vis niekur nevalgau, o ten vaisiniai ir kažkokie kitokie, nu baisiai skanūs. Tai čia vienas Romos gėrių. Kitas gėris - geriamas vanduo. Kažkas klausė apie zoologijos sodą. Man tai nesąmonę jisai schmoll.gif Nevertėjo net eiti.
Atsakyti