Sveikos,
Kai kurios netiksliai apibrėžia, ko iš tikrųjų nori iš tų programėlių.
Pvz.: susiprojektuoti baldus - ar norima tik vaizdo, ar ir detalių matmenų, gręžimo skylių vietų ir pan., t. y. konstrukcinių brėžinių. Nuo to ir skiriasi, kurią programą geriau naudoti.
Panašiai ir su interjeru. Priklausomai, kokios kokybės reikia...Galima naudoti paprastas programėles, kuriose matysite bendrą vaizdą kaip atrodys sienos, lubos, grindys. Yra profesionalių programų, kuriomis galima gauti fotorealistines vizualizacijas, parenkant tikras medžiagas (tekstūras), tikrus daiktų modelius ir pan. Tačiau su profesionaliomis programomis reikia mokytis dirbti gana ilgą laiką, nes neužtenka kompiuteriui pasakyti "piešk". Viską reikia daryti savomis rankelėmis...
Galiu parašyti, kokias programėles naudojame mes:
3d max - skirta 3d modeliavimui ir fotorealistinių vizualizacijų kūrimui, tinkama tiek atskirams daiktams, tiek interjerams ir eksterjerams. Taip pat ir animacijai, jeigu kas domisi.
Vienas pavyzdėlis:
Čia viskas daryta su kompiuteriu.
Arcon - skirta daugiau architektams, tačiau tinkama greitai ir patogiai pasidaryti sienas, lubas, grindis, pasidėlioti daiktus patalpose. Vaizdas nėra toks kokybiškas, tačiau galima matyti patalpą, sukioti į visas puses.
Pavyzdėlis:
Woody, Pro100, bCad mebelscik - skirtos baldų konstruktoriams. Galima projektuoti praktiškai visus kietuosius baldus, tame tarpe ir spintas su stumdomomis durimis. Jomis gausite ne tik baldo vaizdą, bet ir visus detalių matmenis, skylių vietas ir pan.
Pavyzdėlis:
Na, aišku yra ir begalė kitų programų, kaip Autocad, komandor, kitchen draw ir pan. Pasirinkimas priklauso nuo konkrečių poreikių.
Sėkmės visoms planuojant ir projektuojant.