Įkraunama...
Įkraunama...

Dekoratyviniai triušiukai

P.s.

Araceli, dėkui už temą. aciuks.gif

Pastaba ateičiai: skelbiant naują temą, pirmoje žinutėje reiktų įkelti triušių foto koliažą, pagrindinę informaciją apie priežiūrą... mirksiukas.gif Nes vertinga informacija laikui bėgant gali pasimesti.
Todėl pacituosiu žinutę iš anos temos blush2.gif


wub.gif Mūsų pūkuotukai!!! wub.gif

user posted image
Dekoratyviniai triušiukai – labai meilūs gyvūnėliai. Jų priežiūra suteiks jums nemažai džiaugsmo. Triušiukai labai judrūs, todėl visada reikalauja daug dėmesio ir žaidimų. Dekoratyviniai triušiai reikalauja tokios pat elementarios priežiūros kaip ir katės ar šunys. Kai ką reikia daryti kasdien, kai ką – tik retkarčiais, o svarbiausia – nepamiršti kiekvieną mielą dieną parūpinti ilgaausiui šviežio ėdesio, šieno ir vandens. Taip pat kasdien būtina suteikti triušiukui dėmesio. Nes kuo švelnesni šeimininkai, tuo švelnesnis bus ir augintinis. Lyginant su katėmis, šunimis ar kitais naminiais gyvūnais, jų priežiūra nereikalauja didelių išlaidų, be to veterinaro paslaugos yra kur kas pigesnės. Kas labai malonu, triušiukui galima nupirkti pavadėlį ir vedžioti lauke artimiausioje žaidimu aikštelėje ar net gi pasiimti jį kartu į sodą, gamtą. Tačiau triušio vedžiojimas lauke nėra būtinybė, jūs galite daryti tai tik tada, kai to norite, nes dekoratyviniai triušiukai yra lengvai pratinami prie tualeto. Atostogų metu, galima palikti savo ilgaausį draugams ir būti tikri, jog triušis nesukels didelio diskomforto. Jų transportavimas yra paprastas ir nėra problematiškas.
Bet triušiai, kaip ir kiti naminiai gyvūnai, reikalauja dėmesio, bendravimo ir priežiūros. Todėl prieš įsigyjant gyvūnėlį, svarbu suprasti, jog jūsų namuose atsiranda gyvūnas su savo charakteriu, o ne tiesiog minkštas ir pūkuotas žaisliukas.


Dekoratyvinio triušio priežiūra

Triušiai yra energingi ir judrūs gyvūnai, todėl turi bent porai valandų per dieną būti išleisti iš narvo į kambarį, kad pabėgiotų. Taip pat kai kurie triušiai gali graužti baldus, kramtyti tapetus ir bandyti kasti kilimą. Šios problemos bus išspręstos, jeigu dažnai bendrausite ir auklėsite triušiuką. Jis greitai supras, ko negalima daryti. Triušiui narvas yra būtinas. Rekomenduojama pirkti iškart didesnį, nes triušis užaugs ir jam reikės daugiau erdvės. Todėl tam, kad nebūtų papildomų išlaidų, vertėtų pagalvoti apie didelį narvą, kurio dugno ilgis būtų ne mažesnis kaip 60cm. Namuose išsirinkite tokią vietą, kad narvas nebūtų šalia radiatoriaus ir kad toje vietoje nebūtų skersvėjo. Narvą reikia valyti mažiausiai 1 kart per savaitę, triušio tualetą kasdien 1-2 kartus. Jeigu triušis gyvens antisanitarinėmis sąlygomis, gyvūnas gali susirgti skrandžio bei žarnyno ligomis.
Narvo dugne galima berti spaustas pjuvenas arba šiaudus. Tačiau jei nupirkote triušiuką tualetą, spaustų pjuvenų (kraiko) nepilkite i visą narvelį, nes zuikis supras, kad visas narvelis – vien tualetas. Tuomet geriau narvelio dugną iškloti šienu ar įdėti kilimėlį. Taip pat svarbu įsigyti gertuvę ir dubenėlį maistui. Patartina pirkti keraminį dubenėlį, kad triušis negalėtų jo apversti. Taip pat tinka ir kabinamos šėryklos, kurios yra gana patogios ir lengvai valomos. Maistas jaunam triušiui - šienas ir sausas maistas. Vaisius ir daržoves nepatartina duoti iki dviejų-trijų mėnesių amžiaus. Vėliau reikės pratinti po truputį, mažais gabaliukais. Galima pradėti nuo mažo obuolio ar morkos gabalėlio. Nepamirškite, jog šienas triušiui visada turi būti pasiekiamas. Vandenį galima duoti iš krano arba filtruotą. Virintame vandenyje yra mažiau mineralų, kalcio, deguonies, o vanduo iš butelių kaip tik turi per daug druskos ir triušis gali susirgti akmenlige. Triušiuko narve turi būti druskos ir kreidos. Pastarąsias galima taip pat įsigyti gyvūnų parduotuvėse. Nerekomenduojama duoti jokių skanėstų (taip vadinami dropsai, grūdų lazdelės ir kt.). Vitaminus rekomenduoju duoti „Lebensvitamine“ Beaphar firmos (kaina 16-17 Lt / 50 ml), bet bukite atsargūs dozuodami vitaminus! Atsiminkite, jog vitaminų perteklius yra daug blogiau triušio sveikatai nei jų trūkumas. Kad mažiau gadintų baldus, triušiui galima duoti pagraužti ąžuolo ar obels šakelių. Įdėmiai stebėkite triušio elgesį. Jeigu gyvūnėlis yra liūdnesnis, ne toks judrus, blogai valgo, viduriuoja, reikėtų pasirūpinti jo sveikata. Viduriavimas yra labai pavojingas, nes tai dažnai būna jauno triušio mirties priežastimi. Viduriavimo atveju duokite ramunėlių arbatos. Jei triušis pats negeria, galima duoti iš pipetės. Narve palikite tik šieno ir vandens. Jeigu viduriavimas nepraėjo, kitą diena skubiai neškite pas veterinarą - tai gali būti rimtos ligos pradžia. Profilaktiškai nuo viduriavimo 1-2 kartus per savaitę galima duoti ramunėlių arbatos. Jei triušelis viduriuoja, veterinarijos klinikose galima nusipirkti „Bio-lapis“ miltelių, kurie sureguliuoja žarnyno veiklą. Miltelių dozę reiktu sumaišyti su vandeniu, padaryti tyrelę ir maitinti su pipete

Tualetas

Ekskrementų šalinimui, galima naudoti specialius tualetus. Tualetą reikia dėti į tą narvo kampą, kurį pasirinko jūsų augintinis. Esmė tame, jog triušiai visada pasirenka sau vietą, kur šlapinasi ir palieka dauguma savo “žirniukų”. Todėl vieta tualetui ten, kur nusprendė pats triušis, o ne jo šeimininkas. Po to, kai triušis pripras naudotis tualetu narve, dubenėlį galima statyt ir kambaryje, jeigu tuo metu gyvūnėlis išleistas pabėgioti.

Kaip nukirpti triušiui nagus

Žirklutes galima nusipirkti zooprekių parduotuvėje. Kirpti kas 1-2 mėnesius. Svarbiausias dalykas, kurį reikia žinoti yra tai, jog triušio naguose yra kraujo gyslos. Jos gerai matosi, jei nagas yra baltas, bet jas taip pat galima pastebėti net jei nagas juodas. Tiesiog tada kirpti nagus prie reikia labai geros šviesos. Svarbu kirpti taip, kad nepažeistumėte šios gyslelės. Atsisėskite ant kėdės ir pasidėkite triušiuką ant kelių. Jeigu triušis bus tokioje padėtyje, kad jo galva bus žemiau nei kūnas, gyvūną galima įvesti į „transo būseną”. Jeigu triušis bando pabėgti, atidėkite tai iki kito karto, kai gyvūnėlis bus ramesnis. Jeigu jus pažeidėte kraujagyslę ir pasirodė kraujo, patepkite nagą vandenilio peroksidu arba jodu ir pridėkite ką nors švaraus (rankšluostį ar vatos gabaliuką) prie kraujuojančio nago. Tik po to, kai kraujas sustos, gyvūną galima paleisti.

Trumpai apie ligas.

Iš viso žinoma apie 50 įvairių ligų, kuriomis suserga triušiai. Jeigu augintinis rimtai negaluoja būtina kreiptis į veterinarą. Triušio negalavimo priežastys dažniausiai būna blogas maitinimas, laikymas tik narve, psichologinės traumos
Ligos požymiai:
Išskyros iš akių ar nosies; Išskyros iš ausų; Susivėlęs ar nešvarus kailis; Sunkumai ėdant arba tekančios seilės; Sunkus kvėpavimas; Skystos išmatos; Keistas elgesys ar neįprastas apetitas; Didelis troškulys;
Sloga. Sloga sergančio triušio nosis nuolat varva, kvėpavimas sunkus. Jei slogavimas tik prasidėjo ir yra neryškus (serijinis čiaudėjimas, šiek tiek šlapia nosytė), galima į gertuvę ištirpinti puse vit. C tabletes ir stebėti pora dienų. Jei sloga nepraeina – būtina kreiptis į gydytoją.
Šilumos smūgis. Triušiai jautresni karščiui nei šalčiui. Požymiai atsiranda netikėtai. Triušis atsisako valgyti, mažai ir lėtai juda, o po to visai guli nejudėdami. Jeigu triušiukas atrodo nukeipęs, leisgyvis, tai gali reikšti, jog triušis gavo šilumos smūgį. Jei triušis stipriai perkaito, jį ima drebuliai ir dažniausiai, jei nėra suteikta pagalba, triušis miršta. Tai yra būdinga, jei kūno temperatūra pakilo iki 44-45 (normali triušio temperatūra yra 39 laipsniai, 42 laipsniai – jau didelė, tokia temperatūra būna triušiui sergant sloga). Temperatūra gali pamatuoti veterinaras. Ką daryti, kad triušis negautų šilumos smūgio: Svarbu, kad narve būtų vandens bei pavėsis, kuriame galima būtų pasislėpti. Negalima palikt triušio visai dienai lauke, ypač jei oras gana karštas. Ką daryti, jei triušis gavo šilumos smūgį: jokių būdu netalpinkite triušį į šaltą vandenį, tai gali būti triušio šoko būsenos priežastimi. Patrinkite jo ausytes ledo gabaliukais, pridėkite prie kūnelio maišelį šaldytų daržovių. Paprastai kūno temperatūra normalizuojasi per 10-15 minučių.

Sąrašas augalų, tinkančių triušiams vartoti:
1.Arbūzas 2.Artišokas 3.Bananas 4.Bazilikas 5.Brokoliai 6.Vynuogės 7.Žali pipirai 8.Žemuogės 9.Kriaušė (išskyrus odelę ir kauliukus) 10.Melionas 11.Citrina 12.Dobilas 13.Braškės 14.Mairūnas 15.Avietės (lapai, stiebai, uogos) 16.Morkos 17.Mėta 18.Agurkas 19.Pienės (lapai, stiebai, gėlės) 20.Persikas 21.Petražolė (nuomonės skirtingos, kai kurie šaltiniai teigia, kad petražolė yra nuodinga) 22.Pomidorai 23.Ridikas (lapai) 24.Alyvos 25.Kmynas 26.Krapai 27.Juodieji serbentai (lapai, stiebai, uogos) 28.Mėlynės 29.Šalavijas 30.Špinatas.
Sąrašas nuodingų augalų:
1.Abrikosas (visos dalys išskyrus vaisius) 2.Avokada3.Alavijus 4.Begonija5.Akacija 6.Rugiagėlė 7.Laukinės vynuogės (uogos, sultys) 8.Vyšnių medis (šakos, lapai, kauliukai) 9.Dumblis 10.Gvazdikas 11.Snaputis 12.Hiacintas 13.Garstyčia 14.Graikų riešutai (kevalas) 15.Grybai (kai kurie) 16.Durnaropė 17.Jazminas 18.Figmedis 19.Irisai 20.Kaktusas 21.Žydintis klevas 22.Kanapės 23.Lauro medis 24.Lilijos 25.Vėdrynas 26.Aguonos 27.Saulutė 28.Kadagys 29.Muskato riešutas 30.Narcizas 31.Oleandras 32.Pomidorų lapai 33.Papartis 34.Bijūnas 35.Snieguolės 36.Obuolio kauliukai 37.Eukaliptas 38.Rūgštynė 39.Ieva 40.Chrizantemos 41.Našlaitė 42.Tulpė 43.Žydintis tabakas 44.Slyvų kauliukai 45.Kopūstas.

TRIUŠIUKŲ KOMUNIKACIJA

Priešingai nei kates, triušiai kaip ir šunys, yra socialus gyvūnai. Naminis triušis kilęs iš Europos. Panašiai kaip viščiukai, pas kuriuos hierarchija yra nustatoma pagal principą "kuris kapteli kuri", triušiai demonstruoja dominavimą pagal principą "kuris kuri groomina" (grooming sąvoka neverčiama į lietuvių kalbą, ji reiškia laižymą, kasymą, lengvas draskymą ir pan.). Kai kurie triušiai neteikia tokios dideles reikšmes hierarchijos nustatymui, ir gali groominti jus taip pat, kaip ir jus juos. Kiekvienas triušis yra individas su savo temperamentu. Kai kurie triušiai gali laižyti objektus aplink jus ar jūsų drabužius, o ne tiesiogiai jūsų kūną, tai reiškia, kad jie jus labai mėgsta. Tokiu atveju jie gali pvz. laižyti jūsų padėtus drabužius ar šiaip daiktus, turinčius jūsų kvapą. Tai tarsi atsilyginimas už jūsų švelnumą. Norint teisingai groominti triušį, reikia glostyti arba masažuoti kakta (bet tik judesiu atgal (i nugara)), paausius, pažandę (tik ne viršų ar apačią, o šonus) ir švelniai timptelint ausis. Dauguma triušių mėgsta, kai jiems pešiojami slenkantys plaukai, ir tai yra kur kas efektingiau nei šukavimas. Triušiams taip pat patinka, kai valomos jų akys. Jeigu padėsite ranka po triušio galva, tai reiks, kad jus reikalaujate buti groominamas taip pat. Kai kurie triušiai gali palaižyti, kad parodytu, kaip jus vertina, bet dauguma įsižeis ir supyks. Triušiai dažnai rodo savo susižavėjimą groominimu, švelniai grieždami dantukais. Šiuos garsus galima išgirsti, o kartais net pajausti, liečiant galvos kaukole. Jeigu jus glostote savo triušį, ir jis švelniai griežia dantimis, darykite taip ir toliau – jam patinka. Kai kurie triušiai kartais pradeda vapsėti (ar murmėti), taip rodydami džiaugsmą.
Triušiai taip pat mėgsta tiesiog įdėmiai žiūrėti vienas i kita ar i savo šeimininką. Tupėdami salia, jie gali tiesiog žiūrėti i jus, o tai jau yra labai draugiška iš jų puses. Kai kurie triušiai mėgsta sėdėti prieš televizorių, kai jus ji žiūrite. Deja, jie nesupranta, kad jus žiūrite ne i juos. Vienas būdų gauti jūsų dėmesio yra, kai jūs pvz. sėdite kėdėje prie stalo, susikoncentravęs į darbą, o triušiukas ima kasti (nuo žodžio kastuvas) ar kasyti jūsų pėdos viršų. "Kvietimas" groominti yra rimtas reikalas. Kai kurie labai agresyvus triušiai gali pradėti kandžiotis tam, kad įtvirtintų savo dominavimo pozicija.
Triušiai yra teritoriją žymintys gyvūnai ir jie pasaulį dalina į asmenines erdves, viešas vietas, ir vietas, kurios priklauso kitiems. Kai kurie jų yra daugiau mažiau žymintys savo teritoriją, bet dauguma būna labai pikti kuomet bandoma lįsti į jų valdas, ypač į jų namus (narvelį), kada ir jie ten yra. Jei jūs taip elgiatės, nenustebkite, triušis jus gali pulti, įdrėksti ar net įkasti. Jei galvojate tvarkyti triušio namelį, geriau tai daryti kuomet triušis yra kur nors kitur. Pagrindinis būdas, kaip triušiai žymi savo teritoriją, yra žirniukų primėtymas jų žymimoje teritorijoje. Triušis visada savo namuose žirniukų prikraus ne tik tualete, bet ir kitose vietose. Jei jūs namuose laikote keletą gyvūnų ir triušis bijo jų, jis taip pat gali primėtyti žirniukų vietose aplink jo narvelį, ypač kampuose. Vienintelė veiksminga priemonė to išvengti, yra priversti triušį jaustis labai saugiai, kad jam nereiktų taip intensyviai saugoti savo teritorijos. Taip pat galite pastebėti triušiuką trinant ar prisiliečiant smakru prie daiktų, ypač prie jų kampų. Triušis pasmakrėje turi kvapą skleidžiančias liaukas ir jomis naudojasi žymint teritoriją bei daiktus. Žmonės to kvapo užuosti negali, taip pat nesimato jokių dėmių. Nėra jokios priežasties triušiukui neleisti visko žymėti, įskaitant ir jus, ką daugelis triušiukų labai dažnai daro. Triušiukai, kuriems trūksta erdvės, teritoriją pradeda žymėti šlapimu. Tokį elgesį galima panaikinti, davus triušiukui daugiau vietos.
Supykęs triušis taip pat gali „urgzti“, tą garsą atpažinsite iškart, nes tai vyksta vienu metu priglaudžiant ausis prie nugaros. Vienas iš būdų nuraminti savo triušiuką, yra pradėti save groominti, glostant savo veidą bei plaukus. Tai parodo triušiukui, jog situacija neturėtų būti tokia rimta, ir kad kiekvienas turėtų apsiraminti. Dažnai triušiukai į šį veiksmą atsako tuo pačiu. Jie gali būti geri diplomatai. Kai kurie triušiukai, ypač tie, kurie maži buvo smarkai išgąsdinti, gali būti visada pakankamai agresyvūs. Jie gali jus persekioti ir bandyti įkasti bet kur be jokios rimtos priežasties. Tai labai skiriasi nuo paprasto krimstelėjimo bandant atkreipti į save dėmesį.


Mūsų augintiniai:



1.NoS'iukas>zozoliuke>2009-12-17>Vilnius
2. Knopke > Babalia>2010 01 05 />Molėtai
3. Guči>ArbataSuCitrina>2009.03.04>Klaipeda
4. Dymok>Evelinarudakova>2009.06.08>Vilnius
5. Dolčytė>*Passion*>2010.02.02>Vilnius
6. Mažius>b.r.i.u.n.e.t.e>2009.01> Vilnius
7. Keksas>vilmuke3>2008.12.27>Alytus
8.Kiškis>aistuliaa>2009.11.28>Vilnius
9.Keksas>123OPA>2010.03.05>Kaunas
10.Teo>raseliss>2011.01.20>Vilnius
11.Toris>bambooce>2010.01.02>UK
Dora>bambooce>2010.04>UK
12.Spurgis>Simonulis>2007-09-15>Vilnius
13.Keksas>crazytia>2009.08.03>Vilnius
14. Cinkis>astaxa>2009.11.28>Vilnius
15.Pamelas (JI)>toza>2009.04>Vilnius
16. Zuikis>dijushka>2009.08>Vilnius
17. Diidi - Šuba (jis) - 2010,11 - Vilnius
18. Mika>Jolka20>2010-04-01>Mažeikiai
19. Pukis>sad>2010-03 >Alytus
20. Jurgis>kroshkyte>2008-11-11>Kaunas
21. Mopsius>Biruteee>2010-03-03>Baisogala
22. Naokis>Saulestakas>2009-02-09>Vilnius
23. Smalsius>murziuke30>2009-05>Kaišiadorys
24. Zuika>sarkela>2010-02-18>Šiauliai
25. Petras> Renatux32> Vilnius
26. Traškis> valdonė> Ukmergė
27. Tikis>Inetux>2007-04-07>Plungė
28. Bandziuga>Natty bear>2010-04-29>Vilnius
29. Polis>ingooshka>2010-06-27>Vilnius
30. Triušė-Triušytė> Buttuke> 2010-04>Vilnius
31. Pupis>flooding>2009-10-14>Kaunas
32. Smalsė&Džekis>ssauleno>2009-09-19>Kaunas
33. Panda-Triuškė>Venus > Kaunas
34. Sidas>ANETELE>2010-08-26>Kazlu Ruda
35. Cipsas>*paprasta*> Moletai
36. kira>laumir> Kaunas
37. Lepusas>zis>2006 10 26>Vilnius
38. Zuikis Puikis>jalka>kauno rajonas
39. Sarlote> andromed111>Lt - Eire
40. Džindžer>klopedija>Kaunas



Mūsų triušiukų nuotraukų albumas
Naujokės, norinčios dėti savo triušiukų foto, slaptažodžių prašo kažkienio iš senbuvių

Maloniai prašom jungtis į mūsų pūkuotą būrį!

Dėl sąrašo nesu tikra, nefiksuoju "suvestinių" blush2.gif
Papildyta:
QUOTE(sugarr @ 2013 05 16, 20:20)
O jame trusis galetu pagyventi kazkiek laiko? Na kelias dienas, kad papildomai nesivezt narvelio
Nelabai. Jie maži, o triušiui reikia erdvės. Nebent kokį aptvarą nusipirkti.
Atsakyti
Klopedija, aciu,kita karta zinosiu smile.gif
Tik kai klausiau del temos sukurimo nepasake, kad reikai idet pgr informacija, o kai pati susipratau, jau negalejau keisti zinutes smile.gif
Atsakyti
Taigi nieko tokio. 4u.gif mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Araceli @ 2013 05 16, 20:19)
Ir ar šeriasi jūsiškiai?

Šiek tiek, bet tikrai nežymiai g.gif Net šukuojant sakyčiau visai neišsipeša. Tik va kai pradeda spurdėt ant rankų, tada pūkai laksto į šalis biggrin.gif
Atsakyti
Sveikutės, gal žinote kas gali būti mano triušiukui, kad prie akytės šlapias kailiukas, vakar išvalėm viskas normaliai buvo, šiandien vėl tas pats. doh.gif unsure.gif Lyg ir akytės apačia paraudus. Galvojam vežti pas vetą. unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(adžani @ 2013 05 17, 10:10)
Sveikutės, gal žinote kas gali būti mano triušiukui, kad prie akytės šlapias kailiukas, vakar išvalėm viskas normaliai buvo, šiandien vėl tas pats.  doh.gif  unsure.gif  Lyg ir akytės apačia paraudus. Galvojam vežti pas vetą.  unsure.gif

Būtinai greičiau vežkit! unsure.gif nes akyčių ašarojimas yra blogas požymis..
Atsakyti
Vežk greičiau pas vetą , kuo greičiau tuo geriau smile.gif
Atsakyti
prisijungiu ir as, musu Bičas biggrin.gif 4u.gif user posted image
Atsakyti
Maniškis 400g suvalgo per savaitę, kiek jūsiškiai?
Atsakyti
QUOTE(s@ndr@22 @ 2013 05 20, 00:00)
prisijungiu ir as, musu Bičas  biggrin.gif  4u.gif user posted image

mieliakas wub.gif Mano stačiaausis, bet dabar man nulėpausiai labai mieli atrodo smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Araceli @ 2013 05 20, 09:24)
Maniškis 400g suvalgo per savaitę, kiek jūsiškiai?

O mes nematuojam g.gif sakot, reikia? 4u.gif

s@ndr@22, kooks fainuolis wub.gif Ir vardas linksmas thumbup.gif Kiek jam laiko? smile.gif


O mes savo nulėpausytės nebeleidžiam į kambarį verysad.gif Pradėjo palikinėt balas VISUR blink.gif Vyras susinervinęs lotuliukas.gif Tai laikom virtuvėj, ji pas mus labai didelė, keramikinės plytelės, o dabar kai karšta, tai jai gal ir geriau, atsivėsina kažkiek g.gif Bet man jos gaila, ji budi prie durų, o mes bjaurybės jos neleidžiam unsure.gif biggrin.gif Ir kažkaip šienuko mažiau valgo, nei kad pirmom dienom g.gif
Atsakyti
Šiaip įdomu, ar 400g mažiau nei per savaitę normalu ar mažai , o gal daug?

Kiek jūsiškei laiko? Maniškis irgi mažiau šienuko valgo, galvojau,kad triušiai kaip reikiant kerta šieną smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Araceli: 20 gegužės 2013 - 09:47