Atsakau į
jautienos pamąstymus:
riebalus (cholesterolį) apriboti tai tas pat, kas sau įvaryti nevaisingumą. Veganės giriasi, kad neva jų mityba tokia sveika, kad išnyksta tokia nešvari bėda kaip mm o kad pastoti pakako pavalgyti kiaušinių trynių ar sviestuko.
Tačiau kokia to nėštumo kokybė? Na lygtai vaikas ir gimė išoriškai sveikas , bet kas gali pasakyti, kaip jam vystytis, jei mamytė augina vaiką veganiškai?
Dar kartą pakartosiu cholesterolio reikšmę mūsų mityboje:
QUOTE
Spręskite patys ar cholesterolis jums priešų priešas ar neįkainojamas draugas:
Žmogaus organizme yra 80% endogeninio cholesterolio, kuris sintetinamas kepenyse ir lastelėse, nepriklausomai nuo maisto sudėties ir neturi nieko bendro su cholesteroliu lėkštėje. 1-2 gramai cholesterolio su maistu kasdien minimali įtaka procesams, vykstantiems organizme.
Motinos piene - 1mg cholesterolio 1 ml pieno, jame yra ypatingas fermentas, padedantis vaiko organizmui tą cholesterolį įsisavint. Vaiko organizmui būtinas cholesterolis pilnaverčiui smegenų, nervų sistemos, skeleto, kaulinių audinių, imuninės sitemos vystymuisi ir metabolizmui.
Iš fiziologinės pusės žiūrint, suaugusio organizmas nuo vaiko, beveik nesiskiria, o pagyvenusio žmogaus organizmas reikalauja dar didesnio cholesterolio kiekio dėl pablogėjusio jo įsisavinimo. Riebalų ir cholesterolio apribojimas vaikų, paauglių, suaugusių ir pagyvenusių maiste - viena iš vaikų vystymosi sutrikimo priežasčių, priešlaikinio suaugusiųjų senėjimo ir ligų priežastis, ir ankstyvos mirties nuo degeneratyvinių pakitimų pas pagyvenusius žmones priežastis. Procesas link kapinių pagreitėja, jei dieta be riebalų papildoma cholesterolio kiekį kraujyje mažinančiais vaistais.
Cholesterolis yra lytinių hormonų androgeno, testosterono, estrogeno, progesterono sintezės pagrindas. Nevaisingumas, amenorėja, menstruacijų sutrikimai, impotencija, frigidiškumas, ankstyvas klimaksas, lytinių organų ligos visa tai dietos su stipriai sumažintu riebalų kiekiu ir vaistų nuo cholesterolio pasekmė.
Cholesterolis bazė susidaryti tulžiai, kuri būtina virškinimui, įsisavinimui ir nepakeičiamų riebalų asimiliacijai iš maisto. Riebalų ir cholesterolio iš maisto trūkumas žemojo tankio cholesterolio kiekio padidėjimo kraujyje ir didelio tankio cholesterolio sumažėjimo jame priežastis, akmenligės tulžies pūslėje priežastis (nepanaudota tulžis riebalų skaidymui sudaro smėlį ir akmenis iš tulžies druskų)
Cholesterolis antioksidantas, jis saugo vidines ląstelės struktūras nuo ardančių laisvųjų deguonies radikalų.
Cholesterolis būtinas žarnyno gleivinės normaliam funkcionavimui (ne activijas reikia pirkti, o pirmiausia susirūpint ar pakankamai naudojate savo mityboje įvairių riebalų). Dieta be riebalų padidina toksinų įsiurbimą iš žarnyno į kraują.
Kiekviename antinksčių žievės grame yra 1 mg cholesterolio. Kam tiek daug? Joje gaminami steroidiniai hormonai sintetinami iš cholesterolio kortikosteroidai ir lytiniai hormonai dalyvauja medžiagų apykaitos reguliacijoje. Kortikosteroidai įtakoja daugelį procesų organizme, tame tarpe ir adaptaciją stresams.
Kiekviename galvos smegenų ir nervinių audinių grame yra 2 mg cholesterolio. Cholesterolis būtinas serotonino receptorių veiklai smegenyse, serotonino deficitas surištas su depresija, agresija ir savižudybėmis.
Vitaminas D sintetinamas įtakojant saulės šviesai iš cholesterolio. Vitaminas D, o tai reiškia ir cholesterolis, būtinas vaiko augimui, kaulų regeneracijai ir mineralizacijai, normaliai nervų sistemos veiklai, insulino gamybai, mineralinių medžiagų apykaitai, imunitetui, dauginimosi organams.
na taip, kepenys sintetina tą cholesterolį, kad galėtum gyventi, bet kepenys gamina tą "blogajį"-MTL , be to kepenys organizme ir taip atlieka apie 500 funkcijų, kam jom dar papildomai užkrauti darbo?
dar kito straipsnio (susirasit) citata:
QUOTE
Jeigu žmogus nejuda, nedirba fizinio darbo, maitinasi gerai - saldžiai, tulžis tampa nereikalinga, ji kaupiasi tulžies pūslėje ir po kurio laiko joje susidaro akmenys (o po to jau klasika trys dūriai į dešinį šoną vienu metu ir tulžies pūslė šiukšlių dėžėje).
Fizinės veiklos neįmanoma pakeisti jokiais vaistais.
Kas atsitinka su kraujagyslėmis, jei maitinimas saldus, o judėjimo nėra? Jos pasidengia sklerotinėmis plokštelėmis ir organizmo aprūpinimas deguonimi nuo to pagerėja? Ne, atvirkščiai pablogėja. Smegenys gauna mažiau deguonies, širdis taip pat. Ir tuomet, kad apsirūpinti deguonimi, smegenys ims didinti kraujospūdį, kad kaip nors prasibrauti pro tas sklerotines plokšteles. Jei kiti organai dar gali kažkiek dirbti anaerobiniam režime, tai širdis ir galvos smegenys ne. Jiems deguonis būtinas nuolatos. Jei smegenims dėl užsinešusių kraujagyslių ims trūkti gliukozės, jie pakels gliukozės gamybą organizme ir tuomet turėsime diabetą. Dažniausiai šios dvi problemos atkeliauja pas žmogų tandemu diabetas plius hipertonija. O iš tikro šių problemų priežastis padidėjęs MTL kraujyje, dėl žmogaus hiperaktyvios mitybos ir hipoaktyvaus gyvenimo būdo.
Maistas, kurį suvalgei, bet neįsisavinai suvalgo tave.
(posakis, kuriam tūkstančiai metų)
Nuo riebalų kiekio, jų sudėties taip pat priklauso ir baltymų įsisavinimas, nes baltymo įsisavinimui irgi reikalingi hormonai, o jie gaminami iš riebalų.
Normalios ir sveikos moters organizme turi būti apie 23% riebalų. Priešingu atveju sutrinka kalcio apykaita ir prasideda traukuliai. Vyro organizme jų turi būti ne mažiau 12%.
todėl ir negalima valgyt tik liesus baltymus...