Įkraunama...
Įkraunama...

Vasarinukų namučiai

Kulverstuke, sveikinu. Pagaliau jus busite keturiese wub.gif

Grizome is atostogu Palangoje. Man kaip vaikui, tiek ispudziu pagaliau namo parsiradus, kad visa nakti kosmara baisiausia sapnavau. Verkiau ir pabudusi doh.gif

Pirmu reisu nulekiau vakar i siltnami, o TENAI... DZIUNGLES biggrin.gif Taip pradepiliavau, kad net nezinau, ko laukt dabar. Ir dar naktis tokia saltoka pasitaike. Ai, kas bus, tas. Puskavau kaip reikalas, galvoju, jei koks kaimynelis netoli tvoros sukiojasi, tai turbut juokiasi is tokio bobisko stenejimo lotuliukas.gif

Kaip priklauso po atsiputimo, si savaite su reikaliukais. Komoda atves, reikia kurjeriams skambint, pedikiuras, paneles ploksteles reikalai, vaikino seveliura. Ir zinoma, vaiku dienotvarkes organizavimas doh.gif Siu metu topas " KA VEIKT?" mus su tevu ciut is proto neisvare . Jau viens kita erzinam... "KA VEIKT?" biggrin.gif
Buvom su draugais is Estijos, ju beveik 11-metis be i-pad'o nezino ka veikt. Nu, ir kaip nesuksi, man siauba tai kelia nors tu ka. Sako, pas juos sulioj per vasaros atostogas reikia 9 storas knygas perskaityt g.gif Susitaria. Perskaito bent 10 psl., gauna pad'a. Kaip ir gerai viskas. Bet stebimas sekantis reiskinys - be pad'o kita veikla praktiskai neidomi. Jostararaj.
Pas mus sulioj bent 3 knygeles reikia perskaityt. Kol kas be pad'o. Bet vaikui, ziuriu, naturaliai klausimai kyla. Ar gales gauti kazkokio tipo ismanuji gimtadieniui ar nuo Kaledu senio. Kazin, kiek gi cia tempsim ir irodinesim, kad neimanoma tokia dovana... Jau kaip as nelaukiau tu laiku: padaryk ta, tada galesi pazaisti, bet jie nenumaldomai tuoj ateis.

Pasvarstymui. Kokios mokytojos norite savo vaikui? Globejiskos ar tokios grieztokos, kuri savarankiskuma ugdytu?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Osvile: 01 liepos 2013 - 05:31
Labukas,

Taip Osvile pagaliau būsim keturiese thumbup.gif

Šeštadienį buvom Vilniuj su šeimyna, traukinuku čiuku čiuku važaivom thumbup.gif Gedimino pilyje buvom, gėda prisipažinti, bet pirmą kartą gyvenime ten lankiausi blush2.gif kitą kartą į TV bokštą keliausim, nes ir ten gyvenime nesu buvus ax.gif Žodžiu nuvargom belekaip, nepratę mes tiek daug vaikščioti pėsčiomis blush2.gif Bet likom patenkinti, laimingi, nes kelionė buvo puiki, ir įspudžių buvo nemažai, ypač Pauliakui thumbup.gif

Su klausimu KĄ VEIKTI? mano vaikinas senokai jau mane kankina, ypač kai netruiu kada su juo laukan išlysti, kai būnu užsiėmus ruošos darbais ir negaliu jam dėmėsio skirti, siūlau viską kas įmanoma žaisti su žaislais, piešti, lipdyti, spalvoti, bet dažniausiai niekas netinka verysad.gif Maniškis pripratęs, kad šalia kas nors būtų, ir su juo užsiimtų, nemoka jis pats su savimi užsiimti verysad.gif
Tikiuosi, kad greitu laiku išaugs šį tarpsnį blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Kulverstuke: 01 liepos 2013 - 09:41
sveikos 4u.gif

mano pametinukams nekyla toks klausimas "ka veikt?" lotuliukas.gif Jie visad veiksme.Bet draugiu vaikai,kurie vieni arba turi 3-4 metu skirtuma tarp brolio/seses, turi sia problema.
Is tikruju tai dziaugiuos,kad mano vaikai turi lakia fantazija, prisigalvoja zaidimu. Kol ipad buvo naujas- neatsiplese nuo jo.Plius ribodavau.Kai per vasaros atostogas gavo ipad i valias, telika po polnoy programme.Nereik nieko.Jiems reik veiksmo, judesio, nipasiedos jie.Tad klausimas "ka veikt?"nekyla.
Atsakyti
Kulverstuke wub.gif wub.gif Sveikinimai mirksiukas.gif
Tikiuosi 2 metų bėgyje ir pas mane pamatysit liniuotėj tokią žinią wub.gif biggrin.gif
Atsakyti
Maniskis 12 metu iki siol klausia : ka veikt?
draugu mazai kieme turi, tai einu is proto kuom ji uzimti, kad prie teliko nesedetu. Knygas irgi "puslapiais" skaito doh.gif

O del bausmiu: dirzu grasinti mum aciu dievui nereik, bet ir kaip bausti - nezinau. Multikus nelabai ziuri, zaislu pati gali isdalinti kam nori, prie kazko nera prisirisus. Bandau aiskinti viska, nevisada gaunasi, bet kazkaip iki siol susikalbedavom.

O mokytojos rinkimai labai nuo vaiko priklauso. Ir net gi ne nuo griezta ar ne, o nuo pamils vaika ja ar ne. As manau pirmosese klasese bendravimas lbiau eina, kaip darzeliuose - jei mokytoja myli vaikus - reiskia grizta ar ne - ir vaikai tai juacia. Nes jei manskiam jautruoliui atitektu kokia griztesne - butu asaros ir jokiop rezultato blink.gif
Atsakyti
Is savo pavyzdzio galiu pasakyt,kad Adelis pernai ejo i paruosiamaja klase (mokytoja tikrai mylejo vaikus ir tie ja).ir ka? rezultatu geru tikrai nebuvo.Siais metais, mano pirmokas, turi griezta mokytoja, bet teisinga,kuri su mokiniais nesiglebesciuoja.Ir... per 4 mokslo metu menesius gavo 3 pagyrimo rastus is direktores thumbup.gif Kai mokytoja per daug miela, vaikai nesistengia nieko daryt, nes jie ja laiko sau lygia (cia kaip su paruosiamaja klase).
Atsakyti
QUOTE(klana @ 2013 07 03, 04:54)
Is savo pavyzdzio galiu pasakyt,kad Adelis pernai ejo i paruosiamaja klase (mokytoja tikrai mylejo vaikus ir tie ja).ir ka? rezultatu geru tikrai nebuvo.Siais metais, mano pirmokas, turi griezta mokytoja, bet teisinga,kuri su mokiniais nesiglebesciuoja.Ir... per 4 mokslo metu menesius  gavo 3 pagyrimo rastus is direktores thumbup.gif Kai mokytoja per daug miela, vaikai nesistengia nieko daryt, nes jie ja laiko sau lygia (cia kaip su paruosiamaja klase).

Aš pritariu klanai, mano manymu mokytoja neturi būti itin minkšta su vaikais, nes tada jokio gerumo, pasidaro palaida bala, per griežta irgi neturi būti, tai va tą aukso vidurį surasti labai sunku doh.gif Manyčiau mokytoja per pamokas turi būti griežtesnė, lenkti prie mokslų ir mokinti vaikus labai rimtai į juos žiūrėti, o laisvalaikiu būti vaikų draugas (turiu omenyje per pertraukas mirksiukas.gif )
Atsakyti
QUOTE(Osvile @ 2013 07 01, 05:28)
Kulverstuke, sveikinu. Pagaliau jus busite keturiese wub.gif

Grizome is atostogu Palangoje. Man kaip vaikui, tiek ispudziu pagaliau namo parsiradus, kad visa nakti kosmara baisiausia sapnavau. Verkiau ir pabudusi doh.gif

Pirmu reisu nulekiau vakar i siltnami, o TENAI... DZIUNGLES biggrin.gif Taip pradepiliavau, kad net nezinau, ko laukt dabar. Ir dar naktis tokia saltoka pasitaike. Ai, kas bus, tas. Puskavau kaip reikalas, galvoju, jei koks kaimynelis netoli tvoros sukiojasi, tai turbut juokiasi is tokio bobisko stenejimo lotuliukas.gif

Kaip priklauso po atsiputimo, si savaite su reikaliukais. Komoda atves, reikia kurjeriams skambint, pedikiuras, paneles ploksteles reikalai, vaikino seveliura. Ir zinoma, vaiku dienotvarkes organizavimas doh.gif  Siu metu topas " KA VEIKT?" mus su tevu ciut is proto neisvare . Jau viens kita erzinam... "KA VEIKT?" biggrin.gif
Buvom su draugais is Estijos, ju beveik 11-metis be i-pad'o nezino ka veikt. Nu, ir kaip nesuksi, man siauba tai kelia nors tu ka. Sako, pas juos sulioj per vasaros atostogas reikia 9 storas knygas perskaityt g.gif  Susitaria. Perskaito bent 10 psl., gauna pad'a. Kaip ir gerai viskas. Bet stebimas sekantis reiskinys - be pad'o kita veikla praktiskai neidomi. Jostararaj.
Pas mus sulioj bent 3 knygeles reikia perskaityt. Kol kas be pad'o. Bet vaikui, ziuriu, naturaliai klausimai kyla. Ar gales gauti kazkokio tipo ismanuji gimtadieniui ar nuo Kaledu senio. Kazin, kiek gi cia tempsim ir irodinesim, kad neimanoma tokia dovana... Jau kaip as nelaukiau tu laiku: padaryk ta, tada galesi pazaisti, bet jie nenumaldomai tuoj ateis.

Pasvarstymui. Kokios mokytojos norite savo vaikui? Globejiskos ar tokios grieztokos, kuri savarankiskuma ugdytu?


Osvile,

sveika sugrįžus 4u.gif

opių klausimų čia daug palietei smile.gif apie Ipad/Iphone ir panašius I-dalykus ir aš pagalvoju, nes ta aplinka tai siaubas kaip veikia ("kodėl tai 6 metų mergaitei galima turėti telefoną, juk ji irgi niekur viena dar nevažiuoja?" ir "kai kiek metų man bus, aš galėsiu turėti savo tel./kompiuterį"). Irgi galvoju, kiek dar tempsim, nes kai kurie draugai panašaus amžiaus jau seniai youtube, google naudojasi ir net FB yra užsiregistravusių... labai čia stipriems reikia būti su savo taisyklėm ir principais... Ir manau, dabar daug kam aktualus klausimas. Viena paguoda, kad knygos skaitomos (ryjamos) savo noru, ne dėl puslapių.

"ką veikti" biggrin.gif Mes anksčiau turėjom labai ryškų norą, kad būtų žaidžiama/šiaip ką veikiama visada kartu, dabar, jei namie, praktiškai vaiko nematau, ištisai savo kambary užsiėmusi kažką - kokius 50 proc. laiko skaito, likusį laiką piešia, kuria kažką - "stalo žaidimus" gaminasi, dienoraštį vieną iš daugelio vis papildo prasmingais įrašais biggrin.gif (čia vis pamatau, kai prasieinu per stalčius lotuliukas.gif ), ir visokius kitokius dalykus "kuria", t.y. ne tiek žaidžia paprastai su kokiais žaislais, kiek visokias naujas "konstrukcijas/instaliacijas" daro kokiam pasirinktam objektui, kol padaro, žaist jau kaip ir laiko nebelieka, nes reikia miegot biggrin.gif Bet va grįžus pas močiutę yra jau visiškai kitaip - ten dėmesio reikalauja iš visų, nors, atrodytų, irgi tų užsiėmimų visokių yra, nors neklausia "ką veikt", bet matosi, kad ten sunkiau susigalvoti jai veiklos, bet gal tai natūralu, kai ne namie, viskas kitaip.

O dėl mokytojos tai net nežinau... Kaip tą griežtumą suprantame - man tai svarbiausia, kad nenumuštų vaikui noro mokytis, kad mokėtų sumotyvuoti net jeigu vaikui ir ne taip gerai sekasi, t.y. kad psichologiškai vaikas visų pirma gerai jaustųsi šalia tokio žmogaus. Ir kad mokytoja būtų autoritetas, bet kad nereikėtų jos bijoti.
Atsakyti
QUOTE(kava @ 2013 07 03, 08:03)
Osvile,

sveika sugrįžus 4u.gif

opių klausimų čia daug palietei smile.gif apie Ipad/Iphone ir panašius I-dalykus  ir aš pagalvoju, nes ta aplinka tai siaubas kaip veikia ("kodėl tai 6 metų mergaitei galima turėti telefoną, juk ji irgi niekur viena dar nevažiuoja?" ir "kai kiek metų man bus, aš galėsiu turėti savo tel./kompiuterį"). Irgi galvoju, kiek dar tempsim, nes kai kurie draugai panašaus amžiaus jau seniai youtube, google naudojasi ir net FB yra užsiregistravusių... labai čia stipriems reikia būti su savo taisyklėm ir principais... Ir manau, dabar daug kam aktualus klausimas. Viena paguoda, kad knygos skaitomos (ryjamos) savo noru, ne dėl puslapių.

"ką veikti"  biggrin.gif Mes anksčiau turėjom labai ryškų norą, kad būtų žaidžiama/šiaip ką veikiama visada kartu, dabar, jei namie, praktiškai vaiko nematau, ištisai savo kambary užsiėmusi kažką - kokius 50 proc. laiko skaito, likusį laiką piešia, kuria kažką - "stalo žaidimus" gaminasi, dienoraštį vieną iš daugelio vis papildo prasmingais įrašais biggrin.gif (čia vis pamatau, kai prasieinu per stalčius lotuliukas.gif ), ir visokius kitokius dalykus "kuria", t.y. ne tiek žaidžia paprastai su kokiais žaislais, kiek visokias naujas "konstrukcijas/instaliacijas" daro kokiam pasirinktam objektui, kol padaro, žaist jau kaip ir laiko nebelieka, nes reikia miegot biggrin.gif Bet va grįžus pas močiutę yra jau visiškai kitaip - ten dėmesio reikalauja iš visų, nors, atrodytų, irgi tų užsiėmimų visokių yra, nors neklausia "ką veikt", bet matosi, kad ten sunkiau susigalvoti jai veiklos, bet gal tai natūralu, kai ne namie, viskas kitaip. 

O dėl mokytojos tai net nežinau... Kaip tą griežtumą suprantame - man tai svarbiausia, kad nenumuštų vaikui noro mokytis, kad mokėtų sumotyvuoti net jeigu vaikui ir ne taip gerai sekasi, t.y. kad psichologiškai vaikas visų pirma gerai jaustųsi šalia tokio žmogaus. Ir kad mokytoja būtų autoritetas, bet kad nereikėtų jos bijoti.

na pas mus matyt aplinka paprastesn4, nes tikrai nei vienas vaikas neturi nei Ipadų, nei Iphonų, taigi ir Vygantas nereikalauja. Kažkada paklausė, ar gausiu 19 gimtadioeniui mobilų telefoną dovanų smile.gif Kuo užsiimti, taip pat nebūna. Prašo pažaist arba filmukų pažiūrėt, o kai praeina leistas laikas, užsiima lego ar šiaip kuo pažaidžia, bet nei piešia, nei rašo, nei skaito, o visai jau norėčiau. Mokytojos aš savo vaikui taip pat linkėčiau malonios, mielos, prie kiekvieno vaiko sugebančios prieiti ir susikalbėti, o kartu ir reikalaujančios mokytis. smile.gif
Atsakyti
QUOTE(kava @ 2013 07 03, 08:03)
kokius 50 proc. laiko skaito, likusį laiką piešia, kuria kažką - "stalo žaidimus" gaminasi, dienoraštį vieną iš daugelio vis papildo prasmingais įrašais biggrin.gif (čia vis pamatau, kai prasieinu per stalčius lotuliukas.gif )

Kava, o taviškė rašo be klaidų? Viliu sirgi daug rašo, bet ir nemažai klaidų padaro, nor sko norėti, niekas juk nemokina jo rašyti smile.gif Aš pataisau jam, bet jis vistiek kaip girdi, taip rašo g.gif
Atsakyti
QUOTE(regal @ 2013 07 03, 11:07)
na pas mus matyt aplinka paprastesn4, nes tikrai nei vienas vaikas neturi nei Ipadų, nei Iphonų, taigi ir Vygantas nereikalauja. Kažkada paklausė, ar gausiu 19 gimtadioeniui mobilų telefoną dovanų smile.gif Kuo užsiimti, taip pat nebūna. Prašo pažaist arba filmukų pažiūrėt, o kai praeina leistas laikas, užsiima lego ar šiaip kuo pažaidžia, bet nei piešia, nei rašo, nei skaito, o visai jau norėčiau.  Mokytojos aš savo vaikui taip pat linkėčiau malonios, mielos, prie kiekvieno vaiko sugebančios prieiti ir susikalbėti, o kartu ir reikalaujančios mokytis. smile.gif


Na, aš mūsų aplinkos nepriskiriu irgi kažkokiai ypatingai, bet mokykloje jau pradeda matyti vaikų vyresnių turinčių tokius dalykus (o gal tik besigiriančius). Tai natūraliai kyla, manau, noras turėti, ką turi kiti, arba jeigu pasakojasi, kas kokius žaidimus ar šiaip ką prie kompiuterio veikia, o ji tuo pasigirti negali, nes tėvai dar nelabai ką leidžia biggrin.gif Labiau, sakyčiau, net draugų, o ne mokyklos aplinkoje yra tokių pavyzdžių, kuriais nesinorėtų, kad būtų sekama (čia labiau naudojimosi nei turėjimo).


Papildyta:
QUOTE(rasiukass @ 2013 07 03, 11:29)
Kava, o taviškė rašo be klaidų? Viliu sirgi daug rašo, bet ir nemažai klaidų padaro, nor sko norėti, niekas juk nemokina jo rašyti smile.gif Aš pataisau jam, bet jis vistiek kaip girdi, taip rašo  g.gif


Na, ne, nerašo be klaidų, nosines gal tik visur daugiau mažiau sudeda, o taip pasitaiko smulkių klaidelių. Dabar jau kartais pačiai kyla klausimas rašant, tai pasitikslina, ar čia bus Ū ilgoji, ar Y ilgoji smile.gif manau, kad skaitymas daug duoda, bent jau aš neturėjau problemų su gramatika, skyryba, nes irgi nuo mažens labai daug skaičiau (šiemet sumaniau nacionaliniam diktante dalyvauti, tai tris klaidas padariau, sakyčiau, visai gal neblogai, kai mokykla baigta prieš tiek metų ir nieko bendro nebeturėta su taisyklėmis smile.gif BET: manau, kad kuo toliau, tuo labiau išleidžiamomis knygomis, ypač vertimais, nevisada galima pasikliauti, kad taip kaip parašyta, taip ir yra taisyklingai gramatiškai ir pan.
Atsakyti
QUOTE(kava @ 2013 07 03, 15:50)
manau, kad skaitymas daug duoda, bent jau aš neturėjau problemų su gramatika, skyryba, nes irgi nuo mažens labai daug skaičiau (šiemet sumaniau nacionaliniam diktante dalyvauti, tai tris klaidas padariau, sakyčiau, visai gal neblogai, kai mokykla baigta prieš tiek metų ir nieko bendro nebeturėta su taisyklėmis smile.gif BET: manau, kad kuo toliau, tuo labiau išleidžiamomis knygomis, ypač vertimais, nevisada galima pasikliauti, kad taip kaip parašyta, taip ir yra taisyklingai gramatiškai ir pan.

100% su tavim sutinku drinks_cheers.gif
Atsakyti