QUOTE(Renalta @ 2013 04 25, 16:19)
kaip zinau pagal lietuviu kalbos taisykles tai moteriska pavarde gali buti tik -iene arba -e, o jokia -a
nes as taip pat norejau buti su -a galune, nes pavarde graziai skamba, bet neleido
o mergaites gal Petrovaites butu
O kas galėjo neleisti? Juk jeigu vyras pvz. Luoka, tai žmona irgi Luoka, o ne -ė , ir ne -ienė. Ir čia aš visai rimtai, nes kiek turiu pažystamų kur vyro pavardė su -a, tai ir žmonų tokios pat. Čia tik registratorių išsikalinėjimas, o ne įstatymas, nes ten nėra parašyta "negalima".
Papildyta:
QUOTE(Amota @ 2013 07 24, 10:09)
Aš irgi visai norėčiau vyro pavardės su galūne -ė, tačiau jisai laikosi stangacinės pozocijos, jog tai bus nepagarba jo mamai ir močiutei, kurios vaikšto -ienės
išvis, turiu labai retą ir gražią mergautinę pavardę, todėl visada svajojau ir netgi buvau tikra, kad pasiliksiu ją per brūkšnelį, bet ir mano mergautinė ir maniškio pavardės labai ilgos, tai mąstau ar nebus problemų imant per brūkšniuką ?
gal kuri turi tokias ? ar visur su abejomis pasirašinėjat ? nes mąstau, jei tik ant svarbesniu dokų pasirašinėčiau dviguba - gal ir nieko, bet jei visur teks - keblumai bus tilpti į langelį ar eilutę
Pagal LR dokumentus maksimalus pavardės simbolių skaičius yra 29, taigi abi pavardės ir brūkšniukas turi neviršyti. Žodžiu, pasiskaičiuoji ir sprendi ar gali būt abi, ar teks vina tenkintis.