[quote=-Astreja-,2013 06 21, 06:50]
Jei vyras uzsienietis- jo pavarde nera sulietuvinama, tuo atveju moters pavarde paliekama kaip vyro, nebent jis pats jau sulietuvines savo pavarde. Bet pvz istekant uz Smith, taves nepadarys Smithiene, kad ir pavarde Smith nenurodo kurios lyties esi
[/quote
Visai nebutinas vyras užsenietis, pavarde galima rinktis tiek vyriška, tiek su galūne -a, tiesiog tai kainuoja.
Papildyta:
QUOTE(Tendre @ 2013 05 13, 13:40)
O kaip dėl Sodros, kai buhalterė tvarko darbuotojų mokesčius, kažkie lyg trukdžiai būna, na jei nededate antspaudo ar parašo ant dokumetų, tada menka bėda.. O poliklinikoje, sustabdžius kelių policijai, ar VMI?
Šiaip tai dar gali būti, kad ištikus nelaimei ir išsikvietus greitąją, ir nuvežus sakykim į klinikas ar ligoninę jie gali nesuteikti pagalbos, kol neišsiaiškins situacijos, o laikas tokiose institucijose kartais būna labai brangus. Jei pateiksite vienokį dokumentą, o sistema rodys kitą pavardę ir asmens identifikavimą, kai neaišku kaip nustatyti ar mokate Sodrai. Netgi išsikvietus greitąją ,prieš sėdant į ją, seselė susižiūri asmens dokumentus ir soc.draudimą (ar valstybė moka jei moksleivis, studentas ar darbo birža ar pats).
Žodžiu, smulkių trugdžių gali būti..
Aš tuoksiuosi tik bažnyčioje, per mėnesį kunigas nusiųs duomenis CMB, po to darysiuos pasą, užtruks tikriausiai mėn.laiko ir tada kitus dokumentus..
Na čia tai sutirštintos spalvos , dėl pavardės nei sodroje , nei VMI, nei su kelių policija jokių problemš nebūna, svarbu asmens kodas, kuris nesikeičia, o pavardės visuose dokumentuose gali būt skirtingos. Juk nepuolam keisti diplomuose nurodytos pavardės kai ištekam, o diplomas tai galioti nenustoja. O apie medicininės pagalbos nesuteikima čia jau fantazijos.