Įkraunama...
Įkraunama...

Krikštynų planavimas 2013 m.

QUOTE(arūnė86 @ 2013 04 20, 11:59)
Krikšto rūbas turi būti būtinai baltas, todėl jei tėvai nusprendžia vaiką rengti spalvingiau, tada būtina balta krikšto skraistė. O jei vaiko rūbeliai balti, tai skraistė nebūtina. Taip jau yra pagal bažnyčios tvarką (skaičiau kunigo interviu apie tai), nors visokių įdomių kunigų yra. Kiti būtinai skraistės reikalauja ir viskas. Nors man labai gražu, ir taip ją dėsiu, kad ir baltas vaikas bus. Skraistė atrišama, kai kunigas daro kryžiaus ženklą - tepa aliejų vaikui prie kaklo, tada jau skraistę galima nuimti ir ji jau nebereikalinga smile.gif

4u.gif aciu, tai, kaip suprantu, jokiu ten perrenginejimu apeigu metu nevyksta? ax.gif biggrin.gif , tuomet as galvoju apsieiti be skraistes. Musu kunigas labiausiai akcentavo tikejima ir suvokima, o ne zemiskas detales, tai kazkaip jau net nejauku buvo tikslintis del tos skraistes blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(jollicasa @ 2013 04 20, 23:02)
4u.gif  aciu, tai, kaip suprantu, jokiu ten perrenginejimu apeigu metu nevyksta? ax.gif  biggrin.gif , tuomet as galvoju apsieiti be skraistes. Musu kunigas labiausiai akcentavo tikejima ir suvokima, o ne zemiskas detales, tai kazkaip jau net nejauku buvo tikslintis del tos skraistes blush2.gif


Šaunuolis kunigas mirksiukas.gif
Gaila, kad aš "mūsų" kunigui galėsiu tik paskambinti/parašyti, o pamatysiu per Krikštynas. Anketą tikriausiai mama už mane pildys...

Dėl skraistės, aš mieliau dukrą balta suknele rengčiau, bet kadangi Krikštynos rugsėjo pabaigoje, tai jei ant pečių bus užmestas koks megztukas ar paltukas, tai jau nebesiskaito kad "Krikšto rūbas" baltas? biggrin.gif g.gif
Atsakyti
QUOTE(Unikko @ 2013 04 21, 09:43)
Šaunuolis kunigas  mirksiukas.gif
Gaila, kad aš "mūsų" kunigui galėsiu tik paskambinti/parašyti, o pamatysiu per Krikštynas. Anketą tikriausiai mama už mane pildys...

O kada ir kokia anketa reik pildyti? g.gif mes eidami uzsirasyti jokiu anketu nepildem, tik uzsirase i savo knyga i sarasa, kad tokiu laiku krikstynos, vaiko varda ir kontaktini telefona. Ir liepe siek tiek pries ceremonija anksciau ateiti tiesiai i baznycia.
Atsakyti
Štai kodėl gera turėti mylimą bažnytėlę kaime, kur klebonas su visais pažįstamas, šiltas ir malonus žmogus. Krikštynos tampa gražia šeimos švente, nes nereik jokių ten formalumų, kaip anketų ar pan., tiesiog užeini po mišių, prasineši klebonui, kad va, jau ir mes savo mažiuką krikštysim, o jis su džiaugsmu žinią priima, nes tokių apeigų mažoj bendruomenėj nėra itin daug smile.gif per šventę nėra jokio skubėjimo, kunigo kalba ir palinkėjimai glosto širdį. Tai todėl net ir gyvenant mieste, retokai į bažnyčią užsuku, visad traukia į savo tėviškę, kur po įprastų mišių žmonės neskuba namo, o visi sustoja šventoriuj pasilabinti, susisveikinti wink.gif
Papildyta:
QUOTE(jollicasa @ 2013 04 21, 00:02)
4u.gif  aciu, tai, kaip suprantu, jokiu ten perrenginejimu apeigu metu nevyksta? ax.gif  biggrin.gif , tuomet as galvoju apsieiti be skraistes. Musu kunigas labiausiai akcentavo tikejima ir suvokima, o ne zemiskas detales, tai kazkaip jau net nejauku buvo tikslintis del tos skraistes blush2.gif



Ne ne biggrin.gif čia ne rusiškas krikštas kur vaiką išrengia smile.gif katalikų ceremonijos metu vaikeliui tik skraistę nuima ir kepurę (jeigu uždėta), o jeigu vaikas ir taip baltas, tai gali ir be visų skraistelių būt smile.gif tik žinau, kad jei jau vaikas krikštijamas šaltu metu ir ant išeiginių rūbelių maunama spalvinga striukė, tai kunigai reikalauja, kad vistik krikšto viršutinis rūbas būtų baltas, taigi reikalinga užrišti skraistelę ax.gif
Atsakyti
QUOTE(KasYra @ 2013 04 21, 12:18)
O kada ir kokia anketa reik pildyti?  g.gif  mes eidami uzsirasyti jokiu anketu nepildem, tik uzsirase i savo knyga i sarasa, kad tokiu laiku krikstynos, vaiko varda ir  kontaktini telefona. Ir liepe siek tiek pries ceremonija anksciau ateiti tiesiai i baznycia.


Apie anketą pati nieko nežinau - ištraukiau iš šito forumo (kad pradžiai užtenka pasiskambint dėl datos, o likus kelioms savaitėms iki Krikštynų ateiti užpildyt anketą) biggrin.gif Čia apie Krikštą Bernardinuose, bet dar kažkurioj temoj buvau aptikusi:

QUOTE
kai registravomes, klausiau ar reik dokumentu kokiu - sake kad ne.. o del krikštatėvių - žinok vardus ir pavardes ir ar turi sutvirtinimo sekramentus, kas bus neaišku pasiklausi, o anketa galima užpildyti ir dviem savaitėm iki krikštynų. Sėkmės!


Jei nieko nereikia, tai dar geriau 4u.gif Aš į bažnyčią dar nesikreipiau, neapsisprendžiam dėl krikštatėvio.


QUOTE(arūnė86 @ 2013 04 21, 12:32)
katalikų ceremonijos metu vaikeliui tik skraistę nuima ir kepurę (jeigu uždėta), o jeigu vaikas ir taip baltas, tai gali ir be visų skraistelių būt smile.gif tik žinau, kad jei jau vaikas krikštijamas šaltu metu ir ant išeiginių rūbelių maunama spalvinga striukė, tai kunigai reikalauja, kad vistik krikšto viršutinis rūbas būtų baltas, taigi reikalinga užrišti skraistelę  ax.gif


Matyt reikės mum skraistės ax.gif Ieškosiu gražios-gražios wub.gif
Atsakyti
QUOTE(*Alegria* @ 2013 04 19, 13:20)


Buvau ka tik kirpykloj, gerai, kad sugalvojau kirpejos uzklaust del krikstynu datos, tai gavau paskutine vieta, gerai, kad laikas man kaip tik tiko karsta.gif

cia toks pas jus uzimtumas Plungeje? bigsmile.gif

as ir noreciau be alkoholio cool.gif per mazutes pirmaji gimtadieni pavyko susitarti, jog jo nebus. bet per pati gimtadieni, brangiausias vistiek priejes bande iszysti doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Unikko @ 2013 04 21, 11:43)
Šaunuolis kunigas  mirksiukas.gif
Gaila, kad aš "mūsų" kunigui galėsiu tik paskambinti/parašyti, o pamatysiu per Krikštynas. Anketą tikriausiai mama už mane pildys...

Dėl skraistės, aš mieliau dukrą balta suknele rengčiau, bet kadangi Krikštynos rugsėjo pabaigoje, tai jei ant pečių bus užmestas koks megztukas ar paltukas, tai jau nebesiskaito kad "Krikšto rūbas" baltas? biggrin.gif  g.gif

kad ir aš skambinau ir paskui susirašinėjom, apie jokią anketą neminėjo, tiesiog atsiuntė klausimus, kad supildyčiau reikiamus duomenis ir iki šventės viskas...
dėl oro suprantama, esant vėsiam, turbūt, ir aš apie skraistę galvočiau mirksiukas.gif drinks_cheers.gif

QUOTE(arūnė86 @ 2013 04 21, 13:32)
-Štai kodėl gera turėti mylimą bažnytėlę kaime, kur klebonas su visais pažįstamas, šiltas ir malonus žmogus. Krikštynos tampa gražia šeimos švente, nes nereik jokių ten formalumų, kaip anketų ar pan., tiesiog užeini po mišių, prasineši klebonui, kad va, jau ir mes savo mažiuką krikštysim, o jis su džiaugsmu žinią priima, nes tokių apeigų mažoj bendruomenėj nėra itin daug smile.gif per šventę nėra jokio skubėjimo, kunigo kalba ir palinkėjimai glosto širdį. Tai todėl net ir gyvenant mieste, retokai į bažnyčią užsuku, visad traukia į savo tėviškę, kur po įprastų mišių žmonės neskuba namo, o visi sustoja šventoriuj pasilabinti, susisveikinti wink.gif
Papildyta:
--Ne ne  biggrin.gif  čia ne rusiškas krikštas kur vaiką išrengia smile.gif katalikų ceremonijos metu vaikeliui tik skraistę nuima ir kepurę (jeigu uždėta), o jeigu vaikas ir taip baltas, tai gali ir be visų skraistelių būt smile.gif tik žinau, kad jei jau vaikas krikštijamas šaltu metu ir ant išeiginių rūbelių maunama spalvinga striukė, tai kunigai reikalauja, kad vistik krikšto viršutinis rūbas būtų baltas, taigi reikalinga užrišti skraistelę  ax.gif

- drinks_cheers.gif va va, aš neįsivaizduoju, kur mieste tektų tuoktis, krikštytis, jei nebūtų tos mielos bažnytėlės kaime. kažkaip mieste vis susiduriu su nekokiais pavyzdžiais (anaiptol nesakau, akd visi miestiečiai kunigai blogi, na neturiu noro tiesiog eiti per visas bažnyčias ir ieškoti sau mielos, juolab kai nesu pavyzdinga labai šiuo klausimu), tai taip gera žinoti, jog va yra kažkur tokia vieta, kur tokios svarbios tau ceremonijos nebus "sudaiktintos", "sufinansintos" ir panašiai "pabjaurotos", vis tik tokios šventės yra dvasines ir norisi tą jausti...
-- 4u.gif ačiū! Kad neišrengia, kaip rusiškose krikštynose, tai žinau, bet va dėl kitų momentų neaišku buvo smile.gif
Atsakyti
jungiuos i planuojancias.numatoma data birzelio 15.kolkas nieko, nieko neturiu, bet kai antosios krikstynos nesuku labai galvos viska spesiu.pakvietimai, linkejimai, saldainiu popieriukai viskas ciki, tik beda nerandu nuo pirmojo isakymu teveliams kriksto ir seneliams, gal kuri pades.
beje planuose jokio kabako, o pasisedejimas jaukus sode:), nes su dviems vaikais, reikalaujanciais stabilaus ir max demesio sunkiai kabaka isivaizduoju...
dideles sventes nesinori, tai i nebus, fotografe jau uzsakyta, (svarbiausias elementas) nu ir po biski reikia popierizma sukti:)
Atsakyti
QUOTE(Audrita @ 2013 04 21, 23:50)
jungiuos i planuojancias.numatoma data birzelio 15.kolkas nieko, nieko neturiu, bet kai antosios krikstynos nesuku labai galvos viska spesiu.pakvietimai, linkejimai, saldainiu popieriukai viskas ciki, tik beda nerandu nuo pirmojo isakymu teveliams kriksto ir seneliams, gal kuri pades.
beje planuose jokio kabako, o pasisedejimas jaukus sode:), nes su dviems vaikais, reikalaujanciais stabilaus ir max demesio sunkiai kabaka isivaizduoju...
dideles sventes nesinori, tai i nebus, fotografe jau uzsakyta, (svarbiausias elementas) nu ir po biski reikia popierizma sukti:)


Visus pasižadėjimus rinkaus iš čia, daugybė informacijos, atsirinkau, tai kas tinkama mano šeimai smile.gif
http://zaliosrutos.l...-pasizadejimai/
Papildyta:
Tiek skaičiau, tiek skaičiau visus forumus, o pasirodo be reikalo smile.gif Krikšto mama užprotestavo, kad nelįsčiau kur nereikia, nes šventės organizavimas tik jos reikalas biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif Žodžiu man beliks tik sėdėti ramiai prie stalo ir džiaugtis švente ax.gif

Pati tik užsakiau albumą, kad mergina užsiimanti skrebinimu padarytų, o ten bus sudėta informacija apie krikštuką, keletas gražių žodžių su paliktom vietom fotografijoms ir krikštatėvių bei senelių pasižadėjimai (irgi atitinkamai šalia liks vieta krikštynų nuotraukoms su jais) ir pan. Manau gal tokiu būdu labiau pavyks išsaugoti vaikui prisiminimą, nei diplomų pagalba, kadangi niekas neišsimėtys, o bus sutalpinta viename albumėlyje smile.gif wub.gif

Krikštynų data gegužės 25 d., jau beveik viskas suplanuota, beliks pasirūpinti maistu smile.gif
Atsakyti
QUOTE(arūnė86 @ 2013 04 22, 01:37)
Pati tik užsakiau albumą, kad mergina užsiimanti skrebinimu padarytų, o ten bus sudėta informacija apie krikštuką, keletas gražių žodžių su paliktom vietom fotografijoms ir krikštatėvių bei senelių pasižadėjimai (irgi atitinkamai šalia liks vieta krikštynų nuotraukoms su jais) ir pan. Manau gal tokiu būdu labiau pavyks išsaugoti vaikui prisiminimą, nei diplomų pagalba, kadangi niekas neišsimėtys, o bus sutalpinta viename albumėlyje smile.gif  wub.gif


kokia gera kirkstomama thumbup.gif
as ir uzsakiau pas mergaite (bet ne is SM, per brangu. o kokybe labai miela ir sakyciau taip nesikartojanti kaip jau minetosios autores blush2.gif ) skrebentas albumeli/knygele. viena krikstotevams, jog turetu kur kaupti nuostraukas su kriktadukra, kita mazosios kristodienos palinkejimu knygele wub.gif
Papildyta:
QUOTE(Audrita @ 2013 04 22, 00:50)
pasisedejimas jaukus sode:)

gal turi kokia vizija? g.gif
kadangi svajose krikstynas organizuotis pajury, tai gal pavyks ir koki stala/dekuti susiorganizuot su vaizdu i osiancia jura bigsmile.gif tik pateikimo viziju niekaip nesusidelioju rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(arūnė86 @ 2013 04 22, 00:37)
Tiek skaičiau, tiek skaičiau visus forumus, o pasirodo be reikalo smile.gif Krikšto mama užprotestavo, kad nelįsčiau kur nereikia, nes šventės organizavimas tik jos reikalas  biggrin.gif  biggrin.gif  biggrin.gif  Žodžiu man beliks tik sėdėti ramiai prie stalo ir džiaugtis švente  ax.gif

sauni krikstamote 4u.gif , nors as dar net nezinau, ar musiske kazka galvoja, bet pati tiesiog "tempiu" visa reikala link minimalistinio varianto, todel neliudesiu, jei ir neplanuos nieko, man svarbiausia, kad ji gales buti LT tuo metu, nes siaip uzsieny gyvena. Na, o jei atsiras noras kazkam daugiau, tai dar turiu laiko biggrin.gif

kas zadat gamtoja svesti, noriu pasiklausti, ka darysit, jei oras bus lietingas ar tiesiog saltas? mes irgi labai gamtoje noretume, bet kazkaip nubaide ta mintis, o palapiniu uzsisakineti nebenorim, nes tada jau kaina kyla...mastem ieskotis kavinukes su kokia terasa atvira, tai bus matyt, ar pavyks rasti ax.gif
Atsakyti
QUOTE(jollicasa @ 2013 04 21, 21:46)
kad ir aš skambinau ir paskui susirašinėjom, apie jokią anketą neminėjo, tiesiog atsiuntė klausimus, kad supildyčiau reikiamus duomenis ir iki šventės viskas...

Tai vat bet kazkokius klausimus vistiek pateike, o mums isvis nieko doh.gif tai dabar tokia pasimetus esu unsure.gif
Atsakyti