QUOTE(*** @ 2013 05 30, 15:07)
Taciau teko girdet jog naudojant vata, vata turi buti visiskai izoliuota, ty ji turi remtis i difuzine kitaip ji nedirba.
Vata pastovės, sukris ir nebesirems į plevelę stoge. Taip kad be priešvėjinio sluoksnio vistiek išsiversti nepavyks.
QUOTE(*** @ 2013 05 30, 15:07)
Teko taipat girdet nuomoniu jog jai siltinimo sluoksnis remias i difuzine be oro tarpo, toje vietoje kur liecias slampa ty praleidzia vandeni ar kazkas panasaus.
Jeigu ant plėvelės yra vandens ir iš apačios ji remiasi į vatą, tai apatinė plėvelės dalis sudrėks. Taip pat labai tikėtina, kad susidarys "kišenės", kur susirinks vanduo ir stovės. Ši drėgmė pereis į vatą, nes vata traukia vandenį kaip kempinė. EPS ar PIR atveju tai neturės blogos įtakos, nes abi medžiagos neįgeria vandens.
Virš EPS stogo apšiltinimo dedama difuzinė plėvelė, nes po stogo danga vistiek papuola vandens, kuris teka žemyn ir kaupiasi EPS sujungimo plyšiuose, skverbiasi gilyn į medinę stogo konstrukciją (iš kur labai sunkiai išgaruoja EPS atveju). Todėl plėvelė dedama.
QUOTE(*** @ 2013 05 30, 15:07)
Dar klausimas, iseitu jog nenaudojant vatos apsoliuciai, garo barjeras is apacios kaip ir nera privalomas na nebent del papildomo sandarumo.
Garai vatoje dažnai kondensuojasi kai šalta, todėl reikia nelaidaus garui sluoksnio iš vidaus ir ypač gero sandarumo. Naudojant EPS problema sumažėja, bet neišnyksta. Tokiu atveju problemos būna EPS klijavimo sluoksnyje (ypač derinyje su akytbetoniu). Ten gali atsirasti kondensato, kuris neigiamai veikia klijavimo siūlę. Bet čia gal daugiau plonų EPS sluoksnių problema ir PN dėl to problemų nesusidarytų.