QUOTE(Igr540 @ 2013 04 26, 09:41)
Aš su PHPP programa nesisipažinęs, tad mano klausimas galbūt bus netikslus.
Jeigu PHPP skaičiuoja atitvarų šilumos nuostolius, tai teoriškai ji turėtų atsižvelgti, kad angokraščiuose nuostoliai bus didesni(šilumai nereikia įveikti viso šiltalo storio, jis rinksis trumpesnį kelia link angokraščio). Jeigu taip, tai kai jūs tarp lang rėmo(2cm) ir angokraščio, įdedate papildomą atitvarą(lango rėmas + apšiltinimas) ar PHPP teisingai sudėlios šilumos nuostolius? Nes pagal naują išdėstymą sienų šilumos laidumas ties angograščiais tikrai keičiasi į geresnę pusę (tik kaip apskaičiuoti ant kiek).
Taip, sujungimo vieta yra termo tiltelis, bet jis PHPP programoje taip ir įvardijamas, tiksliau dėl langų ten yra du termo tilteliai įrašomi privalomai. Galima begalę jų prirašyti specialiai tam skirtoje dalį, bet kas liečia šiuos termo tiltelius, jie įrašyti langų duomenų įrašymo sritį.
Tie du termo tilteliai įrašomi ties langų sritimi yra 1) stiklo paketo termo tiltelis kuris atsiranda dėl laidesnių šilumai rėmelių, būtent todėl ir rekomenduojama seniau visur montuojamus aliumininius rėmelius keisti turinčiais didesnę šiluminę varžą, kad sumažinti šį termo tiltelį, ir 2) linijinis lango montavimo termo tiltelis.
Ties termo tiltelių skiltimi įrašomi du dydžiai kiekvienam langui atskirai, be to, šalimais reikia nurodyti kiekvienai lango kraštinei, ar ji ribojasi su siena ar kitu langu. Spėju, kad jei nurodai, jog langas ribojasi su kitu langu, tos kraštinės lango montavimo linijinio termo tiltelio įtaka neskaičiuojama.
Taigi, kad ir kaip apšiltinsime langus, kažkurioje vietoje, apšiltinimo sluoksnis baigsis ir ties ta vieta bus linijinis termo tiltelis, kurį būtinai reikia įrašyti į PHPP, norint gauti tikslius rezultatus.
Deja, nežinau kokias termo tiltelių reikšmes turėčiau įrašyti, todėl eksperimentuodamas įrašinėju įvairias tarpines reikšmes tarp PHPP programoje pateiktų pavyzdžių ribinių dydžių.
Papildyta:
QUOTE(narvid @ 2013 04 26, 10:27)
mano nuomone tai klaidingas skaičiavimas. tu ant rėmo nors ir metra šiltalo dėk šaltis rėma šaldis ne per ji, o atšaldis išorine rėmo plasmase per tuos du likusius cm prie stiklo juk plasmase neblogas laidininkas. priedo tai daug artesnis keles šaldit rėma iš šono nei šalčiui keliaujant per šiltala kaip nori skaičiuot. ir dar ko gero oro kameros rėme išdeliotos didžiai taip kad oro judėjimo pagalba kuo mažiau šaltis eitu gilyn bet į šonus abejoju.
aišku tai kele šalčio prailgina kuo daugiau užleidi bet kokio storio visiškai neloše. ko gero labai didelės naudos kaip tikiesi nebus, mediniu langų atveju ta nauda turėtu buti gerokai juntamesnė.
Dėl medinių langų sutinku, bet ir plastikiniuose, mano nuomone yra nemažas rezervas. Beje, jei kalbėti apie tavo paminėtą niuansą, kad plastikas pakankamai laidus šilumai, tai jei rėmą apšiltinsim pilnai, apšiltinimo sluoksnį privesdami iki pat stiklo paketo, kaip kad padarė Simonas Klezys su savo langais, tai neturėtų likti pagrindo tavo išsakytoms abejonėms. Kaip manai?
Papildyta:
Beje, dėl langų apšiltinimo ir PHPP programos. Ar neužkliuvo niuansas, kad galima nurodyti lango rėmo storį kiekvienai kraštinei atskirai?
Man tai užkliuvo. Jei kalbėti apie medinius langus, tai gal mažiau aktualu, bet jei kalba eitų apie plastikinius, tai juk langų rėmų visos kraštinės daromos iš vieno ir to pačio profilio, kurio storis visose lango kraštinėse turi būti identiškas.
Aš čia matau įrodymą, to, kad PHPP programoje turėtų būti rašoma neapšiltinta rėmo dalis.
Narvid paminėtas plastiko šilumos laidumas aišku išlieka, bet jis iš tikrūjų įtakos linijinį lango montavimo termo tiltelio dydį.