QUOTE(kad ji kur galas @ 2013 03 29, 10:47)
dėl garo izoliacijos - Uwertas piešia viską labai gražiai ir mano logika taip pat - aliuminis yra puikus garo izoliatorius ir ką ten veiks plėvelė viduje man neaišku. ir dar - jeigu kažkaip netyčia ten garas pateks - tai tegu geriau jis per ekovatą einą lauk, negu kondensuojasi tarp PIR ir tos plėvelės
Jei viskas gerai, tai taip, esi teisus, vaizdas idealiai gražus ir daugiau nieko nereikia.
Bet matai, aš neduočiau nė surudijusio skatiko, kad folija taip idealiai ir bus, nes ji bus išorinėje apšiltinimo sluoksnio pusėje. Ją pažeisti turėtų būti labai nesudėtinga ir garantuoju, kad taip ir bus, kol bus uždėta apdaila. Pažeidus folija, dar šiek tiek garų sulaikys ir PIR, bet jis jau nėra garui nelaidus.
Plėvelei esant tarp PIR ir vatos, jei PIR varža mažesnė už vatos daugiau nei 3 kartus, kondensato bijoti nereikia. Tad plėvelė ten puikiai tinka. Labai didelis pliusas yra tas, kad ji iš abiejų pusių bus apsaugota storais "apsauginiais" sluoksniais. Kol Folija ant PIR dirbs, ši plėvelė bus kaip ir perteklinė, bet ji visuomet bus kaip rezervinė, ir atsitikus bet kokiems nelaimėms su folija, ji garantuotai užims pirmas pozicijas kovoje su garais, nepraleidžiant jų į vatą.
Nors ir žinojau kad sandarumas yra labai svarbus apšiltinimui. Bet kad toks nedidelis sandarumo skirtumas (nuo 0,6 iki 0,4 sandarumo sumažinimas, tai reiškia, kad visame name labai nedidelė skylutė tampa dar mažesnė, kai jau prie 0,6 galima pamiršti apie bet kokius vėjus konstrukcijoje) taip įtakoja šilumos nuostolius nesitikėjau, kol nepažaidžiau su PHPP. Tikrai tikiu, kad tas pats ir su drėgmės įtaka apšiltinimui skirtoms vatoms. Be to, ta plėvelė tikrai pagelbės didinant namo sandarumą, kurio įtaką, kaip jau minėjau įrodo PHPP programa.