Įkraunama...
Įkraunama...

Pasyvus namas - 19 tema

QUOTE(mintas @ 2013 03 29, 09:23)
Žinok stipriai klysti.

Nesi statybų srities specialistas, ok, tai ne tavo galvos skausmas, juk tiek PN namų projektuotojų prisamdęs, duok jiems užduotį, kam tu jiems pinigus moki, tegul jie ir suka galvą.

Nesusidūrei tu dar su realiom statybom, oi dar nesusidūrei, nematei kokie statybininkai išradingi skaičiuodami savo uždarbį.

apšiltintos sienos kaina ne 252Lt, kaip buvau primetęs anksčiau ir buvo labai panašu į tavo skaičiavimus, bet realiai ji 271Lt.

Dar kartą paskaityk, ką parašei. Gerai nevark, aš tau pateiksiu santrauką: aš klystu, aš nesusidūriau, aš nesu specialistas, aš nemoku skaičiuoti...

Dar nesijauti Dievu? Kitą kartą pabandyk savo argumentus išdėstyti be tokių "malonybinių" epitetų. Ir man atrodo, kad pavyks susikalbėti. Tas pats galioja ir kitiems, kurie savo nuomonės nemoka išsakyti be įkandimų.

Mintai, tu iš savo statybos orbitos žiūri, o aš iš projektavimo.

Aš nesudarinėju statybos sąmatos, kuri leistų jau rytoj pradėti statybas.
Aš tik lyginu statybines sistemas. Kai sudarinėsiu tikslią sąmatą (teisingiau, kai ją sudarinės statybininkai) aš po jų skaičiavimų užmesiu nei 20 proc. kaip tu sakai, o 30 proc.

Liktiniai klojiniai A++ klasės namui Lietuvoje per skysti. Dabar yra maks. 30 cm storio, o dažnu atveju reikės 35 cm. Paminėsit mano žodžius, kad po metų kitų būtent tokius klojinius ir pradės gaminti.

Atsakyti
QUOTE(Igr540 @ 2013 03 29, 11:02)
Greita statyba(vieno aukšto sienos su per savaitę)

Čia pamiršta pridėti "apšiltintos": vieno aukšto APŠILTINTOS sienos per savaitę 4u.gif Po savaitės jau galima statyti langus 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Igr540 @ 2013 03 29, 10:02)
Paantrinsiu mintui. Nėra teisingiausio sienos "sumuštinio", nes kiekvienas statytojas žiūri iš savo varpinės ir vertina būtent jam svarbius dalykus. Pvz mano atveju. Aš žinau, jog liktiniai klojiniai yra gerokai brangesni, nei tokio pat storio neoporas, bet man svarbūs šie dalykai:
Aš PATS galiu sudėti sieną ir ją užbetonuoti(ant 200 m2 sienos susitaupo minimum 10 000 Lt).
Gaunu iškarto sandarią sieną
Apšiltinimo sluoksnio kokybė kelia mažiau klausimų
Greita statyba(vieno aukšto sienos su per savaitę)  - ne pati svarbiausia sąvybė mano atveju, bet tai palieka daugiau laiko pamatams ir stogui.

Ir aš vertinu alternatyvius sienų "sumuštinius" atsispirdamas nuo auščiau paminėtų man svarbių dalykų.
Kiekvienas sienos "sumuštinis" turi savo privalumų ir trūkumų, tiesiog reikia pasirinkti sau tokį, kuris duos daugiausiai pliusų ir mažiausiai minusų.

Labai teisingai. Aš gi ir sakiau savo nuomonę, kad man liktiniai klojiniai neapsimoka. Mano atveju keramika ir neoporas daug labiau apsimoka.

Tiesa, jūs pats pripažįstate, kad liktiniai klojiniai jums apsimoka, nes taupote pinigus darbui, t.y. darysite pats. Priešingu atveju liktiniai klojiniai būtų brangesnė statyba.
Atsakyti
QUOTE(kad ji kur galas @ 2013 03 29, 11:08)
ir aš taip galvojau. bet ačiū Vilienei, Knauf technikui, R125 ir kitiems nariams, kurie privertė kūrybiškiau pažiūrėti į šį reikalą.
jeigu priimti už oksiomą Minto mintis, kad gegnes reiktų šiltinti iš vidaus mažiau garui laidžia medžiaga nei ekovata, ( kurioms aš visiškai pritariu ) ir
pasirinkus PIR plokštes su aliuminio foliją, kyla klausimas ką ten veiks OSB? jeigu naudoti špuntuotą OSB su darbu ji kainuos netoli tiek, kiek PIR plokštė, dengta aliuminiu kokių 5-6cm storio, kuri pilnai atlaikys ekovatos svorį. tai pridėjus tuos planuotus pinigėlius 3cm pir plokštei (jei tokia yra) gali prabangiai nusipirkti 8cm storio pir'o, kurio varža bus gerokai geresnė nei osb + 3 cm pir. Manau garo pralaidumu irgi nenusileis minėtam sumuštiniui. O investicija bus labai panaši.

kas dėl skylių - aš darysiu taip: ten kur negalima prieiti su žarna iš viršaus, tarp gegnių naudosiu paprastą plėvelę, kurioje bus padarytos skylės ekovatai ir tada užvošiu PIR plokštę. kitur žarną nuleisiu tarp difuzinės ir pir iki pat murloto ir pripurkšim iki viršaus.

PIR plokštes tvirtinsiu tiesiai į gegnes, kaip tą darę ir Vilienė, per laikiklius gipso profiliui.

aišku užsandarinant sujungimus.



Pir vietoj OSB,svarstytinas varijantas. 4u.gif del to ir minejau seniau,kad siuo momentu as taip galvoju,o dabar jau susimasciau apie PIR. Pvz 5 cm. Tiesa,plevelo po pir plokste nesipjaus,nesigaus kokiu nenormaliu kondensatu? g.gif
Atsakyti
QUOTE(mintas @ 2013 03 29, 10:23)
Žinok stipriai klysti.

Mintai, ir likusioji "dauguma" (anot Cibulio) smile.gif
Noriu priminti, kad LR BK turi straipsnį apie "privedimą iki savižudybės" kur numatyta reali daugiametė # bausmė. Tai gal nebekreipkime dėmesio, leiskime pafantazuoti ir savistoviai išsisemti gerbiamam prelegentui - kad netektų prisiimti "griech na dušu" ir dar su teisėsauga bendrauti. Jei jam "stryženno" nors visi žinome, kad "golenno", tebūnie iki švenčių stryženno smile.gif o po švenčių, kai gausybė maisto ir alkoholio praplaus nervus, gal pavyks grįžti prie logikos ir patirties biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(mintas @ 2013 03 29, 10:21)
Nesidomėjau PIR kainomis ir nesitikėjau tokio PIR kainos santykio su OSB. Esu maloniai nustebintas. Jei kainos santykis toks, tai aišku, OSB yra prastesnis pasirinkimas už PIR su aliuminiu.
Iš šio teiginio supratau, kad garui nelaidi plėvelė neplanuojama dėti per visą stogo plotį? Jei taip, tai manau daroma tikrai didelė klaida. Negi gaila šimto kito litukų dėl garantuotos apsaugos nuo pavojingiausio vatos priešo? Tikrai nesiūlau gailėti.

osb yra gerokai pigiau, bet kai įvertini jos sudėjimo kainą (darbą), skirtumas gaunasi tarp jų nebedidelis

dėl garo izoliacijos - Uwertas piešia viską labai gražiai ir mano logika taip pat - aliuminis yra puikus garo izoliatorius ir ką ten veiks plėvelė viduje man neaišku. ir dar - jeigu kažkaip netyčia ten garas pateks - tai tegu geriau jis per ekovatą einą lauk, negu kondensuojasi tarp PIR ir tos plėvelės
Atsakyti
QUOTE(kad ji kur galas @ 2013 03 29, 10:20)
1. sandarumas klijuoto neoporo laaabai diskutuotinas.

2. dar man vienas momentas kliūna. gal ir klystu, bet pasidalinsiu - imi sieną iš liktinių su bendru 30cm storio šiltalu. sandari, nesmeigiuota siena, gali netgi klinkerį klijuoti tiesiai ir lygini su blokelių siena, kuri apklijuojama 35cm storio šiltalu, kurio stori augini dėl to, jog reikia kompensuoti smeigių sudaromus šilumos tiltus, nekalbant apie tai, kad turi "subadytą fasadą".

1. Ką jūs turite galvoje sandarumas? Pasyvaus namo sandarumas gali būti sprendžiamas tiek išorėjė, tiek viduje. Logiškiau spręsti viduje. Tam visiškai pakanka tinkuotos sienos. Būtent taip rekomenduoja daryti ir PN institutas.

2. PHPP neskaičiuoja šilumos tiltelių. Mano atveju buvo suskaičiuota, kad norint pasiekti pasyvų namą reikia, kad sienos U būtų ne blogesnė nei 0,088.

Pradėjau domėtis namo apdaila ir išlindo smeigių klausimas. Jeigu:

1. Jeigu fasade naudojame 4 įgilintas smeiges (įgilinimas 2,5 cm, tiek smeigių pakanka tinkuotam fasadui), sienos U nuo 0,088 suprastėja iki 0,092.
2. Jei fasade naudojame 6 neįgilintas smeiges (tiek jų reikia, jei fasadą klijuosime klinkeriu, tiesa, tokių smeigių galvos vis tiek užkemšamos putplasčio kištuku), sienos U nuo 0,088 suprastėja iki 0,094.

Liktiniai klojiniai būtų išeitis, bet kur gauti liktinius klojinius, kurių U būtų 0,088?

Atsakyti
QUOTE(mintas @ 2013 03 29, 11:21)
Nesidomėjau PIR kainomis ir nesitikėjau tokio PIR kainos santykio su OSB. Esu maloniai nustebintas. Jei kainos santykis toks, tai aišku, OSB yra prastesnis pasirinkimas už PIR su aliuminiu.
Iš šio teiginio supratau, kad garui nelaidi plėvelė neplanuojama dėti per visą stogo plotį? Jei taip, tai manau daroma tikrai didelė klaida. Negi gaila šimto kito litukų dėl garantuotos apsaugos nuo pavojingiausio vatos priešo? Tikrai nesiūlau gailėti.


Mintai,kur tu matai galimybe garui,prasiskverbti i vata jei uzdeta pir su folija ir uzsandarinta?
Papildyta:
QUOTE(Vilienė @ 2013 03 29, 11:38)
Čia pamiršta pridėti "apšiltintos": vieno aukšto APŠILTINTOS sienos per savaitę 4u.gif Po savaitės jau galima statyti langus 4u.gif


Va,va,tai buvo vienas is man svarbiausiu kriteriju pasirenkant liktinius. Vienu suviu du zuikiai,neskaiciuojant to kad pulistirolas gtaunasi kaip monolitas.
Atsakyti
QUOTE(biesas66 @ 2013 03 29, 10:41)
Pir vietoj  OSB,svarstytinas varijantas.  4u.gif  del to ir minejau seniau,kad siuo momentu as taip galvoju,o dabar jau susimasciau apie PIR. Pvz 5 cm.  Tiesa,plevelo po pir plokste nesipjaus,nesigaus kokiu nenormaliu kondensatug.gif


stengsiuosi kur įmanoma vengti tokių vietų, bet renkantis tarp varianto plėvelė subadoma ir užklijuojama ir viskas užvožiama PIR plokšte vs padaroma skyle PIR plokštėje, aš pasirinksiu pirmąjį, nors pati idėja su plėvele tarp PIR ir ekovatos man napatinka, bet kaip ir minėjau, tokio ploto nebus daug
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2013 03 29, 10:35)
išdėstyti be tokių "malonybinių" epitetų.


Nepyk Cibuli, bet aš tavęs, tavo mastymo įmantrybių kintančių kartu su nuotaika, nesuprantu.
Papildyta:
QUOTE(cibulis @ 2013 03 29, 10:39)
kad man liktiniai klojiniai neapsimoka


Kažkodėl aš žodžio "man" ankstesniusoe postuose nepastebėjau g.gif
Papildyta:
QUOTE(biesas66 @ 2013 03 29, 10:41)
Tiesa,plevelo po pir plokste nesipjaus,nesigaus kokiu nenormaliu kondensatu?  g.gif


Viskas tvarkoje su plėvele tarp pir ir vatų. Kaip tik, technologija tokia, kad plėvelė turi būti priglausta. Mano pažystamam kaip tik vatą į stogą sudėjo, tai skambino, klausė kodėl pas ji garo nepraleidžiančią plėvelę tarp vatos sluoksnių įkišo. Pasidomėjau ir akurat, taip galima daryti ir daroma tam, kad prie plėvelės neliktų jokio oro tarpo. Tik nuo plėvelės į patalpų vidų uždėtos apšiltinimo medžiagos šilumos varža turi būti tris kart mažesnė už nuo plėvelės į išorę uždėtos.
Papildyta:
QUOTE(Vilienė @ 2013 03 29, 10:44)
Mintai, ir likusioji "dauguma" (anot Cibulio) smile.gif
Noriu priminti, kad LR BK turi straipsnį apie "privedimą iki savižudybės" kur numatyta reali daugiametė # bausmė. Tai gal nebekreipkime dėmesio, leiskime pafantazuoti ir savistoviai išsisemti gerbiamam prelegentui - kad netektų prisiimti "griech na dušu" ir dar su teisėsauga bendrauti. Jei jam "stryženno" nors visi žinome, kad "golenno", tebūnie iki švenčių stryženno smile.gif  o po švenčių, kai gausybė maisto ir alkoholio praplaus nervus, gal pavyks grįžti prie logikos ir patirties biggrin.gif


Nežinojau, kad ir teisiniuos dalykuos pasikaustęs smile.gif .

Teisingai sakai.
Atsakyti
QUOTE(mintas @ 2013 03 29, 11:05)
Nepyk Cibuli, bet aš tavęs, tavo mastymo įmantrybių kintančių kartu su nuotaika, nesuprantu.
Papildyta:
Kažkodėl aš žodžio "man" ankstesniusoe postuose nepastebėjau  g.gif

Tai ir taip turėjo būti aišku, kad jei rašau, kad sienos U turi būti 0,088, tai yra MANO sienos U. Aš gi nerašau už visus. Skaičiavau konkretų savo atvejį.

Bendrai sakiau tik tiek, kad mano PHPP skaičiuotojas šiuo metu skaičiuoja nemažai projektų. Daugumos sienoms reikia 35 cm neoporo. Vienam projektui reikia net 40 cm. Tiesa, vienas tų, kuriam reikia 35 cm užsispyrusiai nenori daryti kuo daugiau langų į pietų pusę, nors toje pusėje ežeras, geras vaizdas. Jis nori langų po truputį į visas puses. Galbūt teisingai išsprendus jo namo langų klausimą pakaktų ir 30 cm neoporo.

Beje, mano skaičiuotojas vieną namą sertifikuoja Vokietijoje. Tas namas - paprastas kūbas, t.y. plokščiu stogu. Sienos - silikatiniai blokeliai. Ant sienų - 35 cm neoporo.

Aš tik apibendrinau kelių Lietuvoje vykdomų projektų patirtį, kad dažnu atveju norint pasiekti PN sienas reikia šiltinti 35 cm storiu neoporo. Išskirtiniais atvejais pakanka 30 cm, bet yra atvejų kai reikia ir visų 40 cm.

Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2013 03 29, 10:47)
1. Ką jūs turite galvoje sandarumas? Pasyvaus namo sandarumas gali būti sprendžiamas tiek išorėjė, tiek viduje. Logiškiau spręsti viduje. Tam visiškai pakanka  tinkuotos sienos. Būtent taip rekomenduoja daryti ir PN institutas.

2. PHPP neskaičiuoja šilumos tiltelių. Mano atveju buvo suskaičiuota, kad norint pasiekti pasyvų namą reikia, kad sienos U būtų ne blogesnė nei 0,088.

Pradėjau domėtis namo apdaila ir išlindo smeigių klausimas. Jeigu:

1. Jeigu fasade naudojame 4 įgilintas smeiges (įgilinimas 2,5 cm, tiek smeigių pakanka tinkuotam fasadui), sienos U nuo 0,088 suprastėja iki 0,092.
2. Jei fasade naudojame 6 neįgilintas smeiges (tiek jų reikia, jei fasadą klijuosime klinkeriu, tiesa, tokių smeigių galvos vis tiek užkemšamos putplasčio kištuku), sienos U nuo 0,088 suprastėja iki 0,094.

Liktiniai klojiniai būtų išeitis, bet kur gauti liktinius klojinius, kurių U būtų 0,088?


1. turiu galvoje tarpus tarp polistirolo plokščiu, į kuriuos labai lengvai telpa pirštas. gal tai brokas, gal tai praščiausiai šiltinamas namas Lietuvoje, gal. bet kur garantija, kad taip nepadarys Jums ir visko neužtinkuos? sandarumas iš vidaus yra būtinas dėl garo, bet sandarus šiltinimas iš išorės yra taip pat svarbus dėl šalčio

2. tą ir turėjau galvoje - sienos be smeigiu varža yra didesnė, arba be smeigių siena gali būti plonesnė, jei reikia tos pačios varžos. tai lygiai tas pats.

Cibuli, jei žinočiau tokius blokelius, su tokiom varžom, jau būčiau pasiūlęs. Kaip jau čia žmonės ir rašė - nėra medžiagos be trūkumų, todėl kiekvienam gera medžiaga yra ta, kuri maksimaliai atitinka jo iškeltus uždavinius. arba perifrazuojant renkiesi mažesnę blogybę iš galimų. aš rinkausi Durisolio liktinius blokelius ir niekam Jų nesiūlau dėl jų trūkumų, nors pats jais esu patenkintas labiau, nei tai būtų siena iš keramikos blokelių. Bet tai yra mano asmeninė nuomonė ir aš jos neperšu. tavo atveju, jei reikia tokios varžos - kito kelio nėra, reiks klijuoti polistirolą. Tik noriu perspėti suklijuoti polistirolą ir suklijuoti polistirolą kokybiškai nėra vienas ir tas pats, todėl ta kaina labai nesidžiauk, ji gali būti ir dviguba, kol rasi tinkamus meistrus. Vėlgi, gal tai tik mano ir kitų forumiečių bloga lemtis ir tau pasiseks iš karto. tikrai to linkiu.
beje, pasinaudok Minto patarimu, peržvelk architekto Simono bloga ir nepatingėk paieškoti panašaus nestandartinio būdo fasado apdailai, laiko tam turi daugiau nei pakankamai.
o gal pasirink brangius, bet labai šiltus langus ir sienos galės būt plonesnės? čia tik mintis
Atsakyti