QUOTE(BangaS @ 2013 03 21, 13:15)
Idealių kolektorių (masiškai gaminamų) našumas Anglijoje buvo užsiksuotas >500kWh/m2A.
Aš skaičiavau žemiškais skaičiais 350kWh/m2A.
Anglija ne maža šalis, o tiksliau - UK dar didesnė, pakankamai skirtingo klimato. Bet saulėtų dienų skaičiumi - tikrai atsiliekanti, nebent imt pietines grafystes Devoną ar Korvalį... nemanau, kad tinkami duomenys lyginimui su LT.
Metinis našumas... jei juo remtis gali tekti verkti du kartus per metus - pikinės saulės metu stebint garą ir minimalios saulės metu pasigendant bent minimalių pritekėjimų 3-4 savaites iš eilės. Gal būt šis žiemos sezonas buvo labai prastas, žemiau vidutinio statistinio lygio, bet sprendžiant iš jo - vien tik kolektoriais sušilti neįmanoma. Dar būtinai pastebėkime NE SAMOPALAIS, ne šlanga po stiklu, bet vakuminiais vamzdžiais.
Na jūs gryninkite savo idėjas, bet nepamirškite praktikos - kad ir mano ne itin geros patirties
Papildyta:
QUOTE(BangaS @ 2013 03 21, 13:15)
Samopalas kolektorių "manifoldas", į kurį sukištos kolbos, gali turėti dar mažesnius šiluminius nuostolius nei gamyklinis, nes izoliacijos storis būtų parenkamas pagal pageidavimą, o ne 3-4cm. Čia yra kolektoriaus silpniausia vieta.
Aš rašiau ne apie manifoldus, omeny turėta "šlanga po stiklu" ir didelės viltys dėl jos
Kas dėl manifoldo, tai aišku čia yra galimybė tobulinti, nepamirškite, kad izoliacija turėtų būti skaičiuojama atlaikyti +200C, realiai tikrai bus atvejų kai jūsų manifoldas įšils iki +150C.
Kad silpniausia vieta - ir taip, ir ne - be jo jūs dar turėsite aprišimą, būtent tuos du varinius vamzdžius, kurie ne vieną metrą eis lauku, kurie taip pat įšils iki +150C.