QUOTE(Milao @ 2013 03 17, 18:25)
Akumuliacinė šalia namo - ar tikrai įsitikinęs, kad nestatymo zonoje draudžiama tik antžeminė statyba? Be to, kai akumuliacinė po namu, didelė akumuliacinės nuostolių dalis eina į namą tiesiogiai. Dar geriau, jei akumuliacinė vidury namo, bet mano atveju tai nepriimtina dėl vietos stokos.
Akumuliacinė ne statiny. Žemės kolektorių geoterminiam juk galima pakasti.
Dėl akumuliacinės po namu išskiriamos šilumos į patalpų vidų siūlau nesidžiaugti. Vasaros metu šiam šilumos pertekliui pašalinti neužteks pasyvių vėsinimo priemonių. Net ir aktyvių išlaikymas gali kainuoti brangiau, nei šildymas žiemos metu kainuotų be saulės pagalbos.
Papildyta:
QUOTE(madwifi @ 2013 03 17, 18:39)
o kur as sakiau kad tie greziniai yra 40m gylio? jie gerokai gilesni, tik maciau ju pjuviu info, kur antras sluoksnis nuo kazkur 4m iki 40m yra priemolis be tarpiniu vandeningu sluoksniu. nebent sveo ne ne viska ten rodo.
Nevisuomet gręžėjai varginasi visus sluoksnius surašyti, kurie vėliau būna įtraukiami į duomenų bazes. Apie tuos vandeningus sluoksnius išgirdau iš to žmogaus kuris asmeniškai pats gręžė. Kai gavau gręžinio pasą, tų vandeningų sluoksnių nesimatė.
QUOTE
tai tas molis 2m gylyje gatavai slapias buvo? ar nuo pavirsinio vandens purvyna pasidarei?
Ne, nors paviršiuje ir buvo drėgmės, bet visas molis buvo permirkęs jau gerokai ankščiau, nei pradėjau kasti. Kai darė grunto tyrimus pamatams, vandenį rado 2.2m gylyje. Mes kasėmės tik iki 2 m gylio. Vandens ten neprisirinko nė lašelio, bet pats molis buvo šlapias, konkrečiai, krantai visai nesilaikė, vis užvirtinėjo. Bet praeitų metų vasara tokia ir buvo, nebuvo savaitės, kad lietus nelytų.