QUOTE(Milao @ 2013 03 15, 21:06)
Sausį kažkiek galima tikėtis pritekėjimų, vasarį jau visai neblogų, o kovo mėnesį galbūt net pradėti akumuliacinės talpos krovimą.
Yra viena mintis dėl to, kad toks požiūris neteisingas. Nėra prasmės užkraudinėti didžiulės masės, kai tas užkrovimas nelabai ir pasijaučia. Jei į šildymo sezono pabaigą, dėl labai nepalankių sąlygų didžioji akumuliacinė talpa išsikrovė per daug, kad ją galima panaudoti šildymui, tai bet koks mėginimas pataisyti padėtį su nežymiais sausio-kovo pritekėjimais nueis perniek, nes bus keliama per žema naudoti kaip šildymui akumuliacinės temperatūra iki vis dar per žemos. Ar ne geriau turėti mažesnę buferinę 0.5m3-1m3 talpą kuri būtų užkraudinėjama pirmiausiai. Tuomet net pagrindinei akumuliacinei esant per daug iškrautai būtų galima panaudoti momentinius saulės pritekėjimus ženkliai efektyviau.
QUOTE
Kas dėl PN vs SN yra 2 kraštutinumai: metriniais sluoksniais apšiltintas namas, kurio šildymui pakanka vidinių pritekėjimų, ir ant daugiašimtatonės bačkos pastatytas namas su R1 varžos sienomis. Abu variantai ekonomine prasme vienodos nesąmonės. Ekonomiškai pagrįstas variantas kažkur per vidurį.
pakankamai taikliai pasakyta.
Papildyta:
QUOTE(BangaS @ 2013 03 15, 12:10)
bet norintiems išnaudoti perteklinę saulės energiją vasarą su saulės kolektoriais kilo mintis pajunti geoterminio šildymo požeminį vamzdyną ir šildyti žemę.
Pakoregavus kolektorių taip, kad negilūs 6-15 m grežiniai išsidėstytų aplink namą perimetru, galima būtų sušildyti po namu esančią žemę keliais laipsniais ir taip sumažinti šilumos nuostolius per grindis ir/arba pakelti šilumos siurblio COP žiemą.
Pakoregavus kolektorių taip, kad negilūs 6-15 m grežiniai išsidėstytų aplink namą perimetru, galima būtų sušildyti po namu esančią žemę keliais laipsniais ir taip sumažinti šilumos nuostolius per grindis ir/arba pakelti šilumos siurblio COP žiemą.
Idėja gera, bet kai ją bandot prastumti, būtina iškart paminėti niuansus, į kuriuos būtina atsižvelgti, kitu atveju iš tokio žemės kolektoriaus nebus absoliučiai jokios naudos.
Pirmas niuansas. Toks žemės kolektorius neturi siekti gruntinių vandenų. Gruntiniai vandenys yra labai geri šilumos laidininkai, momentaliai nutekinantys visą sukaupiamą šilumą ir paskleidžiantys ją kelių kilometrų spinduliu aplinkui. Tokiu atveju kolektoriaus temperatūrą pakelti net puse laipsnio bus neįmanoma misija.
Antras niuansas. Tokį kolektorių reikėtų apsaugoti nuo paviršinio vandens, nes po lietaus besiskverbiantis gilyn vanduo, pratekės pro kolektorių ir žemyn į gruntinius vandenis nusineš visą sukauptą šilumą ir vėl visas šilumos sukaupimas nueis "šuniui ant uodegos".