QUOTE(BangaS @ 2013 03 21, 15:44)
Dar niekur nesu girdėjęs, kad vėjas nuplėštų EPS, jau greičiau stogą pakels...
Tikrai neieškosiu to vaizdelio, norėsit pats susirasit, gal metai atgal į SM forumo PN temą Vilienė buvo įmetęs YouTube filmuką, kuriame matėsi, kaip gaisrininkai numušinėja nuo namo plevėsuojantį putplasčio sluoksnį. Užkristų ant žmonių, tikrai aukų būtų.
Kas lėmė tą putplasčio plevėsavimą, klausimas. Aš vis tik manau, kad vėjas tebuvo paskutinis lašas lėmęs putplasčio atplėšimą.
Daugiabutyje name, kuriame dabar gyvenu, labai daug apibyrėjusio tinko. Tinką drasko į jį prasisunkęs ir ledo sukaustytas vanduo. Atidžiau pasižiūri į pakilusį tinko sluoksnį, ir pro įtrūkimus ar jau nukritusio tinko gabalus, matosi giliau esantis ledas.
Šitą dalyką paminėjau, todėl, kad daugiabučiuose, kuriuos apšiltina putplasčiu, greičiausiai deda nestorą putplasčio sluoksnį, tame name galėjo būti ir kokie 5cm, kas reiškia, kad tarp putplasčio ir mūro susidūrime gali būti
minusinės temperatūros. Nepamirškit, kad anksčiau tebuvo reikalaujama R3 sienų varža, tik vėliau varžos reikalavimas buvo padidintas iki R5.
Einam toliau. Namai apšiltinti, sudėti plastikiniai langai, patalpos sandaresnės, dar ir vėdinamos ne idealiai, drėgmės kiekis patalpose kyla, sienos iš vidinės pusės nepadengtos garui nelaidžiu sluoksniu, todėl drėgmė garų pavidale skverbesi gilyn į sieną, kol susiduria su garams mažiau laidžiu putplasčiu. Susijungimo vietoje susidaro rasos taškas, drėgmė kondensuojasi ir dėl minusinės temperatūros sušąla į ledą. Užšalusi plėšia putplastį nuo mūro, klijai nelaiko ir putplastis atsisluoksniuoja. Vėjas tik pajudina ir taip atlipusį putplasčio sluoksnį. Smeigės tokiu atveju lieka vienintelis putplastį prie sienos laikantis elementas, o jei smeigių nėra, putplastį vėjas nuplėšia.
Teoriškai mąstant toliau, jei dėsim storesnį putplasčio sluoksnį, minusinių temperatūrų susidūrimo su mūru taške tikėtis neverta, todėl mažai tikėtinas ledo ardomosios jėgos poveikis, be to, mano nuomone, bet kokiu atveju verta mažinti vidinės sienos paviršio garo laidumą, kas irgi sumažintų tokių padarinių kilimo tikimybę.