QUOTE(aurisx @ 2013 03 13, 22:17)
Sveiki dar norejau pasiteirauti ka manote apie toki sienos sumustini (is vidaus).(kuri geriau lengviau pigiau igyvendinti?)
1. Aeroc 20cm (tankis 375kg 1m3)+ Neoporas 5cm+Rockwool max E 15cm
2. Aeroc 20cm (tankis 375kg 1m3)+ Neoporas 10cm+Rockwool max E 10cm
3. Aeroc 20cm (tankis 375kg 1m3)+ Rockwool max E 10cm+Rockwool max E 10cm
(komentaras: eps + vata tam kad persikeistu plokstes ar eps islaikys akmens vata?)
o ar isvis vatos plokstes kas deda dviem sluoksniais (perkeicia) o gal cia netinka tokiam variantui Rockwool max E (ji dvieju tankiu)?
kaip suprantu vien eps ant aeroc blokeliu deti negerai del rasos tasko susidarimo
Ar čia vėdinamas fasadas? Paprastai nieks sienose nededa EPS+vata. Jeigu nevėdinamas fasadas, tai klijuokit iškart ant nugruntuoto Aeroc Neoporo 20-30cm, bus pigiausias variantas. Kietos vatos brangios. Minkštas nebent stogui naudoti. Sienos yra vertikalūs, aukšti šilti paviršiai, šalia kurių vyks intensyvi oro konvekcija vatoje. Kuo aukštesnė siena, tuo intensyvesnė konvekcija (šiltas oras kyla šiltu sienos paviršiumi vatoje ir išneša šilumą; veikimo principas panašus į kamino - kuo šiltesnis ir aukštesnis tuo geriau traukia). Todėl sienose nepatartina naudoti orui laidžių šiltinimo medžiagų arba jas naudojant reikia užkirsti kelią konvekcijai kitais būdais. Gamintojų deklaruojamos šiluminio laidumo vertės yra matuotos 50x50cm gabaliuke arba šiek tiek didesniame, kur konvekcija maža. 8 metrų aukščio paviršiuje visai kitos sąlygos ir varža krenta. Tuo tarpu EPS išlieka, nes jis neprapučiamas. Vėjas taip pat turės daugiau įtakos vatai.
Šnekant apie rasos tašką tai iš vidaus būtinas garo barjeras: aliuminio folija po gipskartoniu arba tepamas. Nuo jo priklausys jūsų sienų sėkmė arba nesėkmė.
Ar jums paskaičiavo 20cm storį Aeroc? Ar dėsit armavimą? Kokio aukščio sienos?
P.S. asmeniškai - geras sumuštinis (mano paties planuojamas), bet nieks iš čia bendraujančių neturi akytbetonio sienose ir jį vertina skeptiškai arba neutraliai.