Įkraunama...
Įkraunama...

Pasyvus namas - 18 tema

Jus labai taikliai pastebejot. Realiai nera nevieno normalaus pasyvaus namo ant lietuvos. Apie ji snekanciu ir lipdanciu popieriuje kruva. Buvo rodos zadanciu projektu deje daukas pasikeite kai reikejo realiai kazka ispildyt, ty moketi uz medziagas tada prasideda kazkokie "pachalturinimai"...

https://www.youtube....h?v=byEkJ3zRTcY

QUOTE(Panevėžys @ 2013 03 06, 14:49)
gali nors ir visas iš stiklo būti ar iš šiaudų ar karkasinis - jokio skirtumo, svarbu kad natūralių pritekėjimų ir nuostolių balansas (be šildymo sistemos) neviršytų 15 kWh/m2 per metus
išpildžius šią sąlygą, galėsite siekti kitos - minimalios oro kaitos t.y sandarumo, pirminės energijos suvartojimo ir t.t.
bet kažkodėl esu įsitikinęs, jog kol sudėliosite viską, kad namas atitiktų pirmąją sąlyga, nei statyti namo, nei tai kaip jis atrodo ar kas iš jo liko  noro nebeliks.

nebent statote namą tam kad statyti, kad įrodyti sau jog tai Lietuvoje yra  įmanoma, o realiai gyvensite kažkur kitur  smile.gif
arba projektuojate tam kad projektuoti, pvz. kaip Cibulis (čia turėjau omenyje teigiamą proceso dalį: dalinatės informacija, šviečiate liaudį, diskutuojate, ginate savo nuomonę ir įsitikinimus - labai girtina  4u.gif )
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ble: 06 kovo 2013 - 16:07
QUOTE(DEU @ 2013 03 06, 15:47)
Prieš kurį laiką buvo ganėtinai karšta diskusija apie namo vėsinimą. Variantų yra, bet visi tokie pusėtini. Aušintuvas už rekupo persilpnas, kaip ir by pass. Grindų vėsinimas - diskomfortas kojom.
Sumąsčiau daryti sieninį šildymą/vėsinimą. Iš esmės tai lygiai tas pat tik vamzdeliai išvedžioti ant sienos ir arba nutinkuoti, arba dengti gipsu. Šildomos bus tik vidinės sienos.
Šalčio šaltinis - geoterminio gręžinys. Mačiau viena firma šiam tikslui, net siūlo specialų pamaišymo mazgą. Jis turi rasos taško daviklį ir neleidžia į sistemą per žemos temperatūros vandens. Sistema turėtų būti pakankamai galinga ir pigi tiek investicijų, tiek eksploatacijos prasme.


Norint tinkuoti plonus 10 mm vamzdelius reiks bent 15mm tinko, kas sumažintų jūsų namo naudingą plotą apie 1 kv.m.

Vamzdelis ant GKP neatšaldys GKP, nebent bus išvedžiotas kas 10 cm ir priklijuotas storu silikonu.

Ar neplanuojate ŽŠ?
Atsakyti
QUOTE(BangaS @ 2013 03 06, 16:59)
Norint tinkuoti  plonus 10 mm vamzdelius reiks bent 15mm tinko, kas sumažintų jūsų namo naudingą plotą apie 1 kv.m.

Vamzdelis ant GKP neatšaldys GKP, nebent bus išvedžiotas kas 10 cm ir priklijuotas storu silikonu.

Ar neplanuojate ŽŠ?


Sistema su GKP man taip pat ne prie širdies, nors uponor siūlo tokią patentuotą sistemą. Ten naudojamos aliuminio juostos laidumui tarp vamzdelių ir sienos pagerinti.
Nutinkuoti gali tekti ir storiau, bet tragedijos tame nematau.
Dar yra variantas sudėti šildymo vamzdelius į haus blokelių vidų. Jie kaip lygtiniai klojiniai iš betono.

Apie ŽŠ mano nuomonė, deja labai skeptiška.
Atsakyti
QUOTE(madwifi @ 2013 03 06, 15:51)
kokio pagrindines priezastys leme toki Medeinos pranasuma, kad uztenka ir prasciau izoliuoto stogo ir mazesnio sandarumo tam paciam rezultatui pasiekt?

Labai geras klausimas, į kurį norėčiau ir aš žinoti atsakymą. Bet galiu tik paspėlioti:

1. Dvibutis. Dėl bendros sienos abu namai tampa šiltesni.
2. Ideali namo orientacija, t.y. namo pietinės vitrinos idealiai atsuktos į pietus, nėra ant langų šešėlį metančių objektų.
3. Namo kompaktiškumas, gera langų orientacija.

Man įtarimą keliantys sprendimai:

1. Sienų apšiltinimas tik 25 cm neoporo.
2. Stogo apšiltinimas tik 45 cm stiklo vatos.
3. Elektros ir dujų naudojimas šildymui. Abi šios kuro rūšys yra neatsinaujinanti energiją, todėl manau, kad negalėjo būti pasiektas pirminės energijos kriterijus iki 120 kWh/m2. Pirmą aukštą jie šildys grindiniu vandeniniu šildymu (dujos), o antrą kažkokiais elektros prietaisais.

Galbūt 15 kWh kriterijų jie ir pasiekė, bet dėl 120 kWh abejoju (dėl elektros ir dujų).

P.S. Plonesni apšiltinimo sluoksniai sienoje ir stoge gal ir galėjo būti, nes jie pasiekė puikų sandarumą - 0,43 (testo rezultatas).. Bet dėl pirminės energijos sąnaudų drįstu abejoti.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo cibulis: 06 kovo 2013 - 17:33
QUOTE(DEU @ 2013 03 06, 15:47)
Prieš kurį laiką buvo ganėtinai karšta diskusija apie namo vėsinimą. Variantų yra, bet visi tokie pusėtini. Aušintuvas už rekupo persilpnas, kaip ir by pass. Grindų vėsinimas - diskomfortas kojom.
Sumąsčiau daryti sieninį šildymą/vėsinimą. Iš esmės tai lygiai tas pat tik vamzdeliai išvedžioti ant sienos ir arba nutinkuoti, arba dengti gipsu. Šildomos bus tik vidinės sienos.
Šalčio šaltinis - geoterminio gręžinys. Mačiau viena firma šiam tikslui, net siūlo specialų pamaišymo mazgą. Jis turi rasos taško daviklį ir neleidžia į sistemą per žemos temperatūros vandens. Sistema turėtų būti pakankamai galinga ir pigi tiek investicijų, tiek eksploatacijos prasme. <{POST_SNAPBACK}>
Jei pasirinktos gelžbetoninės sienos, tai paprasčiau ir pigiau net už grindinio šildymo įrengimą.
QUOTE(madwifi @ 2013 03 06, 15:51)
kokio pagrindines priezastys leme toki Medeinos pranasuma, kad uztenka ir prasciau izoliuoto stogo ir mazesnio sandarumo tam paciam rezultatui pasiekt? <{POST_SNAPBACK}>
Masto ekonomija. 2x padidinus visus linijinius matmenis, sienų plotas padidėja 4 kartus, o vidaus tūris, taigi ir patalpų plotas 8 kartus. Tam tikras sukčiavimo būdas smile.gif Lietuviškas A++ standarto apibrėžimas manau dėl to ir neturi nustatytos fiksuotos kWh/m2A reikšmės. Mažesniam namui leis naudoti daugiau kWh/m2, didesniam mažiau.
Atsakyti
QUOTE(*** @ 2013 03 06, 16:06)
Realiai nera nevieno normalaus pasyvaus namo ant lietuvos. Apie ji snekanciu ir lipdanciu popieriuje kruva.

Labai gerai pastebėjai. Štai čia yra pirmo neva sertifikuoto namo statyba Lietuvoje. (Beje, nagus prikišo tie patys, kur stato ir Medeinos trobas).

Tačiau paspaudus štai čia paaiškėja, kad namas suvalgo net 34,58 kWh energijos 1 m2 metams. Tik dėl šilumos siurblio poreikis neva mažėja iki 9,04 kWh. Akivaizdi apgavystė. Beje, šis sertifiktas atsidaro toks mažas, o kitas - aukščiau - labai didelis. Chaltūrščikai.
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2013 03 06, 18:32)
Abi šios kuro rūšys yra neatsinaujinanti energiją, todėl manau, kad negalėjo būti pasiektas pirminės energijos kriterijus iki 120 kWh/m2. Pirmą aukštą jie šildys grindiniu vandeniniu šildymu (dujos), o antrą kažkokiais elektros prietaisais.

Pardavimui - pats gazas. Pigu įrengti, žinoma rinkoje, px 120kWh/m2. Čia tik mes, besistatantys sau, drebame dėl kiekvieno cento smile.gif
Papildyta:
QUOTE(cibulis @ 2013 03 06, 18:44)
Tik dėl šilumos siurblio poreikis neva mažėja iki 9,04 kWh. Akivaizdi apgavystė.

LOvkost ruk i nikokova obmana. smile.gif
Kad susvartoti ne 100kWh/m2 o tik 35kWh/m2 žadate dėti 30cm EPS - o kuo blogesnė priemonė vietoj 35kWh/m2 tiekiančio KKK panaudoti 9kWh/m2 valgantį šilumos siurblį? Turim galimybę, bet nesinaudojam - tipo "ne pagal poniatkes" blink.gif?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Vilienė: 06 kovo 2013 - 19:55
Informacija elektrikams.
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2013 03 09, 08:56)

na ir? manai ir mes lygiai tokiu paciu keliu eisim?
Atsakyti
Nerealus namo sandarumas - vos 0,14.

Dar vienas nerealus sandarumas - vos 0,12.

Dar vienas superinis sandarumas - 0,2.

O čia pavyzdys, kai namo šildymo poreikis net 18 kWh, bet kadangi šildymo galia tik 10 W, tai namas gavo PN sertifikatą.

Pažiūrėkite į grindų, sienos ir stogo U vertes. Jų ribos 0,68-0,09. O čia tik Vokietija.

O čia sandarumo rekordas - vos 0,1. Kažkas nerealaus.

Beje, čia visi Pasyviaus namo instituto sertifikuoti namai. Visi mūriniai.

Visgi va čia sandarumo rekordas - vos 0,09. O be to fasadas su medžio apdaila.

Pasyvus namas tvirtovė.

O čia pasyvus namas - menas. Man labai gražu. Beje, mano namo fasade irgi bus tokios plokštės. Ne, namo, bet stoginės ir sandėliuko.

Dar vienas namas, kurio sandarumas - 0,2.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo cibulis: 10 kovo 2013 - 19:51
O čia medinių (skydinių ir karkasinių) sandarumo testai.

Kol kas geriausias rastas rezultatas - 0,35.

Šiek tiek geresnis rezultatas - 0,32.

Dar vienas neblogas sandarumo rezultatas - 0,37.

O čia greičiausiai geriausias medinio namo sandarumo testas - 0,28.

Šitą skydinį namą danams darė lietuviai iš Lentvario - jūsų namas.

Geriausias medinio namo sandarumo rezultatas - 0,2.

O šitas namas turi net 10 000 tonų lietaus surinkimo bačką.

Va čia medinio namo rekordas - vos 0,07. Super.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo cibulis: 10 kovo 2013 - 20:07
Priėjau išvados, kad tiek medinis, tiek mūrinis namas gali būti labai sandarūs. Tačiau pagal pateiktus skaičius matyti, kad geresnį sandarumą ir dar kur kas dažniau pavyks pasiekti statant mūrinį namą.

Iš pradžių kiek išsigandau, kai PHPP rodė, kad mano namui reikia pasiekti ne blogesnį nei 0,4 sandarumą, bet panašu, kad ne taip viskas baisu. Įmanoma - užduotis. Galima net pagalvoti apie 0,2-0,3 siekiantį sandarumą. Šiek tiek svajonės (arba brangiai kainuojančios svajonės), bet tikrai įmanomas variantas.
Atsakyti