QUOTE(BangaS @ 2013 03 05, 19:04)
gaminys dar, iš esmės, bandymų stadijoje, bet daug žadantis.
Neprognozuoju aš jam jokios "daug žadančios" ateities . Iš kažkelinto pasikartojančio šios medžiagos liaupsinimo, matosi, kad labai susižavėjote šia medžiaga, žiūrėkit, ja net sienas siūlo apšiltinti .
Čia tikrai ne kažkas naujo. Analogiškas pagal visas savybes produktas yra keramzito granuolės. Kaip manot, ar labai jos paplito? Ne. Pirmiausiai tai labai brangus produktas, kai vos ne viską galima padaryti gal net kokybiškiau, bet garantuotai keliskart pigiau su kitomis medžiagomis, ar medžiagų kombinacijomis. Antras dalykas, šis produktas tikrai netinka viskam, kam siūlo jį naudoti jo gamintojai. Pavyzdžiui sienų apšiltinimui. Su tokia, pakankamai prastų termovaržų apšiltinimo medžiaga gautūsi pakankamai storos net lyginant su akmens vata. Antras dalykas, net vata yra kritikuojama, kad ją vėjai kiaurai perpučia, kas reiškia, kad esant didesniam temperatūrų skirtumam tarp vatos pusių, pačioje vatoja gali kilti oro konvekcija. Oro konvekcija yra laidžiausias šilumai šilumos perdavimo būdas. Net viena pačių laidžiausių šilumai produktų - šiluminiai vamzdeliai iš esmės paremti konvekcija, na ten dar garinimas ir kondensacija dasideda, bet pagrindas - konvekcija. Tai vat, vatoje jau galima konvekcija, negi manot, kad tokioje, pakankamai stambios frakcijos, pūtstiklio apšiltinimo sluoksnyje nevyks oro konvekcija? Nesamonė, tikrai vyks, todėl nei keramzitbetonio negalima naudoti sienų apšiltinimui, nei pūtstiklio.
Dar karta kartoju, pūtstiklis tikrai neišsiskirianti kokiomis nors rimtesnėmis savybėmis medžiaga, jokiomis.
Papildyta:
QUOTE(BangaS @ 2013 03 05, 21:25)
Išleisti garo likučius, praėjusius garo barjerą, galima įrengiant vėdinimo kaminėlius kaip ir plokščio stogo atveju su bitumine danga.
Variantas