Įkraunama...
Įkraunama...

Madeira

QUOTE(Miaška @ 2018 06 30, 11:00)
Pritariu. Mes už savaitę apartamentuose mokėjom 350, turėjom savo atskirą namuką su terasa, rakinamu parkingu. Už mašiną mokėjom lyg 220, nepamenu tiksliai. Parkingas mieste pigus, važiuodavom visad su mašina, nes gyvenom aukštai ant kalno, parkuodavom kur prie jūros už 1,5 euro visai dienai - čia Machiko miestely. Funchaly gyvent nebūčiau norėjus, užsukom porą kartų, bet nepatiko. Kai dar skrisim - o skrisim tikrai - apsistosim vėl Machiko.
Ko nekartočiau - tai dienos Porto Santo saloje. Pliažas ten fantastiškas, bet be jo nėra daugiau ką veikt, o grįžt tegali vakare - laivas, ryte atplaukęs, į Madeirą grįžta tik vakarop.

Gal gali placiau - kuom butent labiau patiko Machiko miestelis nei Funchalis?
Atsakyti
QUOTE(*Svajokle* @ 2018 07 01, 06:48)
Gal gali placiau - kuom butent labiau patiko Machiko miestelis nei Funchalis?

Visiškai subjektyviai. Funchalis - sostinė, tik pradėjom eiti pakrante, mums tuoj bruka lankstinukus, kviečia gert, valgyt, plaukt. Žmonių minios. Aišku, ir ten sugebėjom rasti knaipę su puikia kava - tuo, beje, Madeira labiausiai nustebino, skaniausia espresso bet kurioje salos vietoje. Bet dideli miestai nėra mūsų labai mėgstami, ir tiek.
Machico - niekas nieko nebruks. Ramus nedidelis miestelis. Gyvenom aukštai ant kalno, su vaizdu į įlanką, tyla, gaiva ir ramybė. Kavinukėse pigu, skanu, tiesa, angliškai sunkoka susikalbėt, o mūsų portugalų kalbos žodynas labai ribotas 😃. Yra smėlėtas pliažiukas, jei norisi čia pat vietoj pasimaudyt, didžiulis prekybcentris apsirūpint maistu. Nuostabūs apartamentų šeimininkai, kasryt rasdavom ant durų rankenos jų sodo lauktuvių, kartą nusivežė vakarienės į vietinę kavinukę. Abu dirba Funchaly, bet dievina savo miestuką.
Atsakyti
[quote=Nena,2018 06 30, 19:12]
<p>Sutinku, kad nėra pigu.

Strategiškai nelabai vykusi vieta keliauti ir ten dažniau būna prastesnis oras,šalčiau.Bet jei nusipirkot,tai lieka tikėtis gero oro smile.gif

Funchalis man labiau patiko negu Machiko,nes yra daugiau kur pasivaikščioti,bet Machiko- buvo pigesnis variantas,tad nesigailiu.
Atsakyti
[quote=rasa32,2018 07 02, 21:31]
[quote=Nena,2018 06 30, 19:12]
<p>Sutinku, kad nėra pigu.

Strategiškai nelabai vykusi vieta keliauti ir ten dažniau būna prastesnis oras,šalčiau.Bet jei nusipirkot,tai lieka tikėtis gero oro smile.gif

[/quote]

Na pagal isankstinio pirkimo salygas 1 karta galime keisti savo pasirinkima. Tik tiek, kad keliaujant 4-iese visi kiti variantai buvo maziausiai 300 euru brangesni.. tai tikesimes gero oro.. na ir reikes ismintingai kelioniu marsrutus susidelioti..
Atsakyti
QUOTE(Nena @ 2018 07 03, 22:17)
Na pagal isankstinio pirkimo salygas 1 karta galime keisti  savo pasirinkima. Tik tiek, kad keliaujant 4-iese visi kiti variantai buvo maziausiai 300 euru brangesni.. tai tikesimes gero oro.. na ir reikes ismintingai kelioniu marsrutus susidelioti..


na, nezinau, ar per menesi kazkas pasikeicia, bet kovo pb oras tikrai nebuvo pliazinis, apie maudymasi ar deginimasi kalbu nebuvo. vejuota, lijo kelis kartus. net lavu baseinas buvo uzdarytas del didelio bangavimo.
man madeira labai patiko, bet ten ne pasyvaus poilsio sala, ten kasdien reikia kazkur keliauti... labai noretusi grizti, bet tie nepatogus skrydziai...
Atsakyti
QUOTE(milaaaa @ 2018 07 03, 21:37)
na, nezinau, ar per menesi kazkas pasikeicia, bet kovo pb oras tikrai nebuvo pliazinis, apie maudymasi ar deginimasi kalbu nebuvo. vejuota, lijo kelis kartus. net lavu baseinas buvo uzdarytas del didelio bangavimo.
man madeira labai patiko, bet ten ne pasyvaus poilsio sala, ten kasdien reikia kazkur keliauti... labai noretusi grizti, bet tie nepatogus skrydziai...


Aš spontaniškai susigundžiau tik dėl tiesioginio skrydžio ir panašios į savaitę Turkijoje su AI kainos 🙂 atostogų pobūdis bus tikrai kitoks nei būtųTurkijoje, bet tai tik pliusas 🙂
O dėl oro sąlygų - panašu, kad maudynes tik vidiniame viešbučio baseine ir džakuzi teks planuoti, bet vaikams tai tiks, o vat būtų smagu lavos baseinus išbandyt.. didžiausias iššūkis pasirinkti tinkamas levadas žygiui su šešiamečiu..
Atsakyti
Mes buvom liepą, tai oras tobulas - maudėmės visoj saloj, kur tik stabteldavom. Visą gabalais išvažinėjom, išlaipiojom, kur atrodė įdomu. Kai prie jūros būdavo per karšta - lįsdavom gilyn į salą, kur drėgmė ir gaiva.
Vėjas tai jooo, visą laiką, o kai nuvažiavom į patį rytinį pakraštį, tai tiesiog iš kojų vertė, neišstovėsi. Kažką panašaus tik prie Etnos kraterių patyrėm Sicilijoj.
Mašinos, beje, reikėtų mažos ir galingos. Su nissan note keliose vietose vos užtraukėm, o kelias - vienos mašinos, neapsisuksi... šiaip keliai tobuli, serpantinai smagūs ir saugūs.
Atsakyti
Buvome pernai rugsėjį, gyvenamo Funšalyje, ten oras nuostabus, viešuje, t..y Pico Ruivo ir levadose gavome lietaus ir šalčio. Su maudynėmis ten ne kažką, geriausia buvo maudyti Funšalio pležuose. Grįžčiau pavasarį, nes noriu pamatyti pakeles pilnas žydinčių hortenzijų, nes rugsėjį jau buvo pavytę. Turėjome auto 1 l varikliu, tai vos nesusvilinome sankabos.
Atsakyti

Mes buvome birželio pirmoje pusėje 2014 metais, tai hortenzijos buvo pačiame žydėjime. Žydėjo ir klivijos, laukuose - mambretės, astromerijos. Vienintelis blogis keliaujant birželio mėnesį - kapačete sezonas, ty virš kalnų nuolat kabanti debesų kepurė. Bet kažkaip netrukdė tie debesys, nes nebuvo karšta. Nesame maudynių mėgėjos, maudėmės tik lavos baseinuose Porto Moniše. Man visai patiko gyventi Funšalyje. Bet mes keliavome visuomeniniu transportu, tai mūsų kiti kriterijai.

Atsakyti

mergaitės, sakykit, o ten tos atitvaros levadose (matyti nuotraukoje) daugiau del vaizdo, ar gali sulaikyti pvz. paslydus? Aš peržiūrėjus video įrašą (https://www.youtube....h?v=YQ1GuPpsl3c) iš žygio nuo Pico do Arieiro iki Pico Ruivo bijau, kad man galva apsvaigtų nuo tokių tarpeklių, o dar jei einant keliuku apsilenkti reiėktų, tai išvis kojos linktų...

Priedas  Pico do Arieiro to Pico Ruivo 2.jpg   152,42KB   1 Parsiųsta kartų

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Nena: 04 liepos 2018 - 12:04

mergaitės, sakykit, o ten tos atitvaros levadose (matyti nuotraukoje) daugiau del vaizdo, ar gali sulaikyti pvz. paslydus? Aš peržiūrėjus video įrašą (https://www.youtube....h?v=YQ1GuPpsl3c) iš žygio nuo Pico do Arieiro iki Pico Ruivo bijau, kad man galva apsvaigtų nuo tokių tarpeklių, o dar jei einant keliuku apsilenkti reiėktų, tai išvis kojos linktų...

attachicon.gifPico do Arieiro to Pico Ruivo 2.jpg

Atitvarai tai dažniausiai tokiie ploni, bet tvirti trosai. Žinoma, jei labai daug sveriantis žmogus labai smarkiai kristų, galbūt ir gali neišlaikyti, nes pavojingose vietose vietomis nutrauktų trosų buvo. Bet trosų būna dvi linijos, tai kad ir nepatogiai, bet iš bėdos už žemesnio nusistverti galima. 

Pico Arieiro - Pico Ruivo gal nuotraukose ir video pavojingiau atrodo, ten labai baisu nebuvo. Nors yra stačių skardžių ir siaurų vietų. Mano bendrakeleivė, turinti aukščio baimę, ten praėjo be didelės panikos. Bet bendrai paėmus, nėra labai siauri tie takai. Nebent labai didelę aukščio baimę turite. 

Pasiimkit lazdas, man jos žygiuose labai padeda, nė už trosų nebūtina kabintis. 

Atsakyti
Nena, ten tikrai pakankamai saugu, galvai nėra kus svaigti, mano vyras turi aukščio baimę, tai gal keliose vietose jautėsi truputį nejaukiai, tik trasos pradžioje einant nuo Pico Areiro, bet kažkokių atvirų didelių skardžių tikrai nėra, kad galėtumėte nukristi. Iki Pico Ruivo mes apskritai ėjome per rūką ir lietų visiškai nematydami kelio, bet ta trasos pusė visai saugi, tiesa, ėjome du kartus - Pico Ruivo nuo Achadas Teixeira (per lietų ir rūką) ir atgal bei nuo Pico Areiro iki Pico Ruivo sankryžos. Antroji trasa buvo fantastiška, tik išvykome apie 13 val. kepino saulė.
Atsakyti