Įkraunama...
Įkraunama...

Madeira

Mano įspūdžiai ir nuomonė apie Madeirą bei svarbiausių lankytinų vietų planas - gal kam pravers planuojantis kelionę:

http://augustinas.net/madeira-6647
Atsakyti
Laba, jei dar kas lankosi temoje 4u.gif

Po kelių dienų skrendam į Madeirą, kaip ir viską išsiaiškinau, liko tik vienas klausimas: ar tikrai būtina spec avalynė ėjimui - walking shoes? Sunflower gidas primygtinai juos rekomenduoja, o mes svarstom, ar pirkt kažką tokio, ar išsiversim su pvz bėgimo batais? Nesinori vežtis to kas nebūtina, nors ir imam vieną registruotą lagaminą.
Atsakyti
QUOTE(Miaška @ 2017 06 30, 08:33)
Laba, jei dar kas lankosi temoje 4u.gif

Po kelių dienų skrendam į Madeirą, kaip ir viską išsiaiškinau, liko tik vienas klausimas: ar tikrai būtina spec avalynė ėjimui - walking shoes? Sunflower gidas primygtinai juos rekomenduoja, o mes svarstom, ar pirkt kažką tokio, ar išsiversim su pvz bėgimo batais? Nesinori vežtis to kas nebūtina, nors ir imam vieną registruotą lagaminą.


Aš ėjau su paprastais Adidas kedais.

Nebūtinai kalnų batai. Nors jie nepamaišytų, bet tikrai galima išsiversti ir be jų. Svarbu, kad būtų neslidūs ir storesniu bei tvirtesniu padu. Pvz, baskečių tikrai nerekomenduoju. O bėgimo batų niekad nesu net matavusis, tai nežinau, koks ten padas. Mano draugė irgi ėjo paprastais second hande pirktais kedais.
Atsakyti
Linole, labai ačiū 4u.gif

Nepirksim škias biggrin.gif
Mano bėgbačiai geru tvirtu padu, išvaikščiojau ir išlaipiojau Gibraltarą, jais avėdama, Tenerifėje irgi buvo patogu, jie lengvi ir pralaidūs orui, tai mielai tuos pačius Madeiron griebsiu.
Atsakyti
QUOTE(Miaška @ 2017 06 30, 10:14)
Linole, labai ačiū 4u.gif

Nepirksim škias  biggrin.gif
Mano bėgbačiai geru tvirtu padu, išvaikščiojau ir išlaipiojau Gibraltarą, jais avėdama, Tenerifėje irgi buvo patogu, jie lengvi ir pralaidūs orui, tai mielai tuos pačius Madeiron griebsiu.


Jei neisit jokiomis ekstremaliomis trasomis, tuomet drąsiai aukitės jau išbandytais batais.
Aš irgi žygiavau su tais pačiais kedais tiek Madeiroje, tiek Tenerifėje. Viskas ok.
Atsakyti
QUOTE(linole @ 2017 06 30, 08:22)
Jei neisit jokiomis ekstremaliomis trasomis, tuomet drąsiai aukitės jau išbandytais batais.
Aš irgi žygiavau su tais pačiais kedais tiek Madeiroje, tiek Tenerifėje. Viskas ok.

Ekstrymo neieškau, bijau aukščio - ne tiek smarkiai, užlipt galiu daug kur, o va nulipt būna sunkiau, svaigsta galva, drebulys krečia, tai neeksperimentuoju su savimi.
Be to, turėsime mašiną visai savaitei, tai nemažai planuojame apkeliauti ratuoti. Plius vieną dieną paskirsim Porto Santo salelei - pažiūrėjau nuotraukas, sužavėjo ilga tuščia pakrantė.
Na dar diena žvejybai iš laivo... tai ne tiek daug liks ėjimams pėstute.
Atsakyti
Miaška, geros kelionės ir labai lauksiu įspūdžių, nes mes lėksime rugpjūčio 28 d.
Atsakyti
QUOTE(Mulka70 @ 2017 06 30, 11:05)
Miaška, geros kelionės ir labai lauksiu įspūdžių, nes mes lėksime rugpjūčio 28 d.

Dėkui, pasistengsiu užsukt parašyt 4u.gif
Atsakyti
Pirmas įspūdis - Madeira nuostabi. Šiandien apsukom visą salą ratu, sustodami šen ten. Puiku, žalia, geri keliai, tik reikėjo persiorientuoti į vairavimą dešine. Mašina, sakyčiau, būtina - gyvenam aukštai kalnuose, vakar kopėm žemyn aukštyn, nu nafik, nesu silpna, bet nusibodo. Parkavimas pigus arba nemokamas. Maistas pigus, kava - nereali, centus kainuoja.
Mano topuose buvusį Gibraltarą Madeira stipriai nurungia.
Atsakyti

Kaip Madeira kovo-balandzio menesiais? Skaiciau, kad merginos keliavo, bet taip pat parase, kad geriau velyvas pavasaris ar vasara. Aciu labai.

Atsakyti
Na ką, paskutinė pilna diena Madeiroje, ryt išsimiegam ir namo smile.gif

Trumpai - sala nuostabi ir verta dėmesio. Pliažinėms atostogoms nelabai biggrin.gif , bet vakar plaukėm keltu visai dienai į Porto Santo salą - ten TIK pliažintis, miestely nelabai rasi ką veikt, didžiulis kontrastas tarp šios salelės ir Madeiros. Pliažas, tiesa, nerealus - 9 km auksinio smėlio, Karibų spalvos jūros vanduo... Mums buvo per karšta, pasimaudę nusėdom kavinukės pavėsy, vėl maudėmės ir slėpėmės smile.gif

Funchalis nepatiko - tradicinis didelis kurortinis miestas, kur ramiai uostu nepavaikščiosi, visur kažką siūlo, bruka, kviečia... bet naktį gražu ir ten.

Visą laiką vėjas. Nuolat. Ypač kalnuose, kur mūsų namukas, lango atsidaryt be šansų, gerai, kad terasa su slankiomis durimis, tai ją laikom atidarytą. Tiesa, blūdyjant palei levadas - gaivu ir be vėjo.

Didžiausias įspūdis - Arieiro viršūnėj. Aš bijau aukščio, bey vieną taką sugebėjau pereit, kitu nebėjau. Paskui tiesiog sėdėjom su kava virš debesų ir grožėjomės.

Porto Moniz patiko, plaukiojom tuose natiur baseinuose, gražu pasidairyt po vandenyną. Kojas tik į uolas nusidaužiau, na bet aš ir lygioj vietoj griuvinėju.

Keliai puikūs, net ir visai aukštai, bet su Nissan note sunkiai einasi, namo užvažinėjam pirma pavara, nes įkalnės tai ojoioi... biggrin.gif
Bet eismas nėra intensyvus, vairuotojai dažnai atsargūs su turistais (pirmą dieną maniškis į priešpriešinę juostą išvažiavo iš įpročio, bet kitas auto priešais dar iš tolo pradėjo greitį mest). Įprast prireikė dienos maždaug.

Žmonės vietiniai puikūs, tik daug kur sunku angliškai susikalbėt, bet gestų pagalba ir kelią aiškinomės, ir maistą užsakinėjom, viskas įmanoma. Valgom mažose vietibėse kavinukėse, maistas puikus, kava nuostabi - neteko gerti neskanios.

Išvada - grįšim tikrai.
Atsakyti
QUOTE(Miaška @ 2017 07 11, 11:45)
Na ką, paskutinė pilna diena Madeiroje, ryt išsimiegam ir namo smile.gif

Trumpai - sala nuostabi ir verta dėmesio. Pliažinėms atostogoms nelabai  biggrin.gif , bet vakar plaukėm keltu visai dienai į Porto Santo salą - ten TIK pliažintis, miestely nelabai rasi ką veikt, didžiulis kontrastas tarp šios salelės ir Madeiros. Pliažas, tiesa, nerealus - 9 km auksinio smėlio, Karibų spalvos jūros vanduo... Mums buvo per karšta, pasimaudę nusėdom kavinukės pavėsy, vėl maudėmės ir slėpėmės smile.gif

Funchalis nepatiko - tradicinis didelis kurortinis miestas, kur ramiai uostu nepavaikščiosi, visur kažką siūlo, bruka, kviečia... bet naktį gražu ir ten.

Visą laiką vėjas. Nuolat. Ypač kalnuose, kur mūsų namukas, lango atsidaryt be šansų, gerai, kad terasa su slankiomis durimis, tai ją laikom atidarytą. Tiesa, blūdyjant palei levadas - gaivu ir be vėjo.

Didžiausias įspūdis - Arieiro viršūnėj. Aš bijau aukščio, bey vieną taką sugebėjau pereit, kitu nebėjau. Paskui tiesiog sėdėjom su kava virš debesų ir grožėjomės.

Porto Moniz patiko, plaukiojom tuose natiur baseinuose, gražu pasidairyt po vandenyną. Kojas tik į uolas nusidaužiau, na bet aš ir lygioj vietoj griuvinėju.

Keliai puikūs, net ir visai aukštai, bet su Nissan note sunkiai einasi, namo užvažinėjam pirma pavara, nes įkalnės tai ojoioi...  biggrin.gif
Bet eismas nėra intensyvus, vairuotojai dažnai atsargūs su turistais (pirmą dieną maniškis į priešpriešinę juostą išvažiavo iš įpročio, bet kitas auto priešais dar iš tolo pradėjo greitį mest). Įprast prireikė dienos maždaug.

Žmonės vietiniai puikūs, tik daug kur sunku angliškai susikalbėt, bet gestų pagalba ir kelią aiškinomės, ir maistą užsakinėjom, viskas įmanoma. Valgom mažose vietibėse kavinukėse, maistas puikus, kava nuostabi - neteko gerti neskanios.

Išvada - grįšim tikrai.
Miaska, aciu ispudzius. Laukiu nesulaukiu keliones. uz
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Mulka70: 11 liepos 2017 - 19:23