Įkraunama...
Įkraunama...

Nevaisingumas ir psichologinės problemos

Burbuliacija, palaikinau! biggrin.gif 4u.gif p.s. kokioj temutej esi? ax.gif toj kitoj taves pasigedau blush2.gif
Atsakyti
Skaičiau ir aš šį straipsnį. Komentarai nenustebino, jie labai panašūs po kiekvieno straipsnio šia tema... Regis komentavimas tampa nauju, madingu, tokiu sakyčiau savotišku laisvalaikio praleidimo būdu. Kartais abejoju, ar žmonės iš tiesų galvoja taip, kaip rašo. Manau dalis jų tiesiog šitokiu būdu savotiškai linksminasi, pramogauja, todėl į rimtas diskusijas su jais neverta leistis..

Atnešu psichologinės medžiagos pasiskaitymui, akiračio praplėtimui. Šį kartą apie depresiją.

Žmonės dažnai net nepagalvoja, kad gyvenimo džiaugsmo praradimas - tai liga. Jie mano, kad blogą savijautą lemia konkrečios priežastys (nesėkmės darbe, pervargimas ir pan.), ir tiesiog laukia, kol negalavimai praeis. Deja, šitaip užvilkina gydymosi pradžią, apsunkina savo sveikatos būklę ir kasdienybę. Neretai tik depresija kalta, kad žmogus nepasiekė to, ko norėjo ir ką būtų tikrai pasiekęs, jei ne šios ligos sukeltos kliūtys.
Depresija neišranki, ja gali susirgti kiekvienas, bet dažniausiai suserga 20-40m amžiaus žmonės. Moterys beja serga depresija du ar net tris kartus dažniau nei vyrai.
Daugiau skaitykite ČIA. Bus tęsinys.
Atsakyti
Labas visiems smile.gif
kaip gyvenate?

Kažkada, turbūt prieš kelis metus, buvau įkėlusi testuką, kuris galėtų padėti įvertinti Jūsų patiriamo streso lygį. Galbūt norėsite patyrinėti situaciją dar kartą.

NEVAISINGUMO SINDROMO TESTAS

Šis testas parodo, kaip jums sekasi įveikti nevaisingumo sukeliamą stresą ir tai, kiek pagalbos šiuo metu jums reikia.

Nuolatinis galvojimas apie nevaisingumą neigiamai įtakoja kitas gyvenimo sritis:
1.mintys apie nevaisingumą palietė beveik visas gyvenimo sritis – darbą, santykius su kitais šeimos nariais, laisvalaikį, santykius su draugas, finansus ir kt.
2.dėl nevaisingumo vis atidedate kai kuriuos svarbius gyvenimo planus, pvz. remontą, stambius pirkinius ir pan.
3.atsisakote malonumų, atostogų, pramogų.

Mintis apie nevaisingumą lydi tokie simptomai:
Elgesio simptomai:
4.Jūms būdingas įkyrus pasikartojantis elgesys, toks kaip kasmėnesinis ciklo sekimas, bazinės kūno temperatūros matavimas ir t.t.
5.Chroniškas skubate, jaučiatės pavargusi, išsekusi
6.Vengiate šeimų susibūrimų ar šiaip vietų, kur gali būti vaikų
7.Perdėtai jautriai reaguojate į moters kūno pokyčius – vis jaučiate apsunkusias krūtis, pilvo spazmus ir pan.
8.Nuolat tikrinate – perkate nėštumo testą, tikrinate ovuliacijos požymius ir pan.
Emociniai simptomai:
9.Išgyvenate depresiją
10.Jums būdingas verksmingumas, taip pat ir viešose vietose arba pamačius vaikus
11.Gedite po nesėkmingų pastojimų
12.Jaučiatės beviltiška
13.Bijote neigiamų jausmų, ypač pykčio
14.Jaučiate kaltę dėl tariamų nevaisingumo priežasčių, pavyzdžiui dėl to, kad delsėte ir ilgai nesigydėte
15.Jums gėda, saugojate nevaisingumo „paslaptį“
16.Pykstate ant nėščių moterų, ant šeimų, kurios augina vaikus, ant tų, kurie stengiasi padėti
17.Jaučiate įvairius fizinius negalavimus, dažnai sergate (Dėl internalizuoto pykčio, suskilo kūnas ir siela)
18.Keičiasi nuotaika pagal ovuliacijos ciklą – pakylėjimas ovuliacijos metu, liūdesys pasirodžius mėnesinėms
19.Jeigu gydymo eigoje kažkas pasisekė, gavote gerų žinių - džiaugsmą slopinate
Kognityviniai simptomai:
20.Vis skaitote apie naujausius tyrimus, ieškote atsakymų į įvairius klausimus
21.Jus dažnai aplanko negatyvios mintys
22.Sunkiai apsisprendžiate
Fiziniai simptomai:
23.Jaučiatės taip, lyg kūnas būtų ne jūsų
24.Sumažėjo lytinis potraukis, suprastėjo lytinių santykių kokybė
25.Jaučiate skausmą kūne; ypatingai injekcijų, gydymo vietose
26.Ovuliacijos stimuliacijos ir hormonino gydymo laikotarpiu priaugote svorio

Asmenybės identiškumo krizė, susijusi su negalėjimu pereiti į kitą vystymosi etapą – tėvystę
27.Išaugo įtampa tarp jūsų ir sutuoktinio, padaugėjo tarpusavio konfliktų
28.Mažiau bendraujate, manote, kad tik bevaikės šeimos ar menopauzės amžiaus moterys šiuo metu jums yra „saugiausi“ draugai. (socialinė izoliacija)
29.Stipriai abejojate dėl savo kaip žmogaus, kaip suaugusios moters, gyvenimo draugės vaidmens, paskirties šioje žemėje (abejonės dėl savęs vaizdo)
30.Keliate įvairius egzistencinius klausimus apie Dievo egzistavimą, gyvenimo, santuokos prasmę.

O dabar suskaičiuokite, į kiek klausimų atsakėte TAIP.
Dr. Robin Roberts "Infertility Distress Syndrome Test"

Rezultatų interpretaciją rasite čia.

Jei kils neaiškumų ar šiaip norėsite pakomentuoti - visada rašykite smile.gif
Atsakyti
QUOTE(tokia profesija @ 2013 11 19, 15:38)
Labas visiems  smile.gif
kaip gyvenate?

Kažkada, turbūt prieš kelis metus, buvau įkėlusi testuką, kuris galėtų padėti įvertinti Jūsų patiriamo streso lygį. Galbūt norėsite patyrinėti situaciją dar kartą.



Sveiki, visai nieko, po visu nelaimiu praradimu, atrodo lenda pas mus saule smile.gif
Gavom nauja buta, gydytai atliko daug tyrimu ir visi geri, issigydziau bakterija, aisku vaistu vartojimas, man kelia stresa, nes paranoja del anafilaksinio tikrai didele. Net panikos ataka buvo istikusi, bet po truputi ir ja suvaldau. Labai tikiuosi, kad ir vaikiukas pagaliau pasibels sekmingai. smile.gif

Reiks pasiziureti atidziau Jusu duota testuka ir tada parasyti savo rezultatus ax.gif
Atsakyti
Sveikos
Padariau testuka. Pati isigandau, kad "taip" galiu padeti prie daugelio teiginiu. Man net atrodo naturalu, kad taip yra. Tai jau cia man visai blogai ar kaip? lotuliukas.gif

Klausimas Jums, Tokia profesija, nes skaiciau tuos teiginius kelis kartus ir vis galvojau - ar yra tokiu zmoniu, kurie negaledami susilaukti vaiku nepatirtu streso? ar patirtu mazai? Man siandien ziurint atrodo, kad taip nebuna.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo -Murke-: 19 lapkričio 2013 - 22:47
As taip pat beveik i visus teiginius atsakiau "taip" verysad.gif as nuolat galvoju apie savo problemas (turiu ir kitu sveikatos problemu) , nera minuteles kada negalvociau frusty.gif bandau save itikinti, bet nesiseka verysad.gif niekas nedziugina, neiko nenoriu noriu tik isspresti sveikatos bedas bet jos labai rimtos verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(Markata @ 2013 11 19, 16:46)
Sveiki, visai nieko, po visu nelaimiu praradimu, atrodo lenda pas mus saule smile.gif /.../

Džiaugiuosi, kad saulė lenda smile.gif

QUOTE(-Murke- @ 2013 11 19, 23:46)
/.../ Klausimas Jums, Tokia profesija, nes skaiciau tuos teiginius kelis kartus ir vis galvojau - ar yra tokiu zmoniu, kurie negaledami susilaukti vaiku nepatirtu streso? ar patirtu mazai? Man siandien ziurint atrodo, kad taip nebuna.

Sutinku su Jumis, manau visiems žmonėms, kurie planuoja vaikus, negalėjimas jų turėti yra didesnis ar mažesnis stresas. Tik kiekvienas žmogus turi skirtingus streso įveikimo įgūdžius. Vieni lengviau tvarkosi su išbandymais, kiti sunkiau.
Lengviau ar sunkiau moteris išgyvena nevaisingumą priklauso ir nuo papildomų aplinkybių - kiek palaikymo iš aplinkos ji sulaukia, kiek yra laiminga visose kitose gyvenimo srityse, kiek jai pavyko realizuoti visus kitus gyvenimo tikslus, kiek ji jaučiasi saugi su partneriu, kiek ji pasitiki savimi, myli save ir kt..

QUOTE(Renalta @ 2013 11 20, 09:30)
As taip pat beveik i visus teiginius atsakiau "taip"  verysad.gif as nuolat galvoju apie savo problemas (turiu ir kitu sveikatos problemu) , nera minuteles kada negalvociau  frusty.gif bandau save itikinti, bet nesiseka  verysad.gif niekas nedziugina, neiko nenoriu noriu tik isspresti sveikatos bedas bet jos labai rimtos  verysad.gif

Tie simptomai, kuriuos aprašėte, labai panašūs į depresijos požymius. Bus lengviau išsikapstyti, jei rasite žmogų, kuris Jums padėtų. Žinoma, geriausia, kad tai būtų psichinės sveikatos specialistas, bet šiuo atveju gali gelbėti ir išmintingo draugo parama. Suktis vienai tarp savo minčių gali būti nepakeliamai sunku, reiktų "šviežio oro".
Kiek rimtos Jūsų sveikatos problemos šiuo metu? Ar ligos išgydomos?
Atsakyti
QUOTE(KittyKitty @ 2013 10 29, 09:54)
Labai užjaučiu dėl persileidimo....
kalbant apie etiką, labiausiai mane stebina, kai žmonės dėl to terorizuoja vaiką unsure.gif  turbūt ir jums taip būna... Aš jau užsiauginau storą odą, iškentėsiu, atsakysiu ar neatsakysiu, bet kaip sunku mano dukrytei, kai visi terorizuoja: oi, kokia tu vargšė, vieniša, neturi nei brolio, nei sesės, ko labiau norėtum, ko tavo tėvai miega, prašyk, sakyk, kad tau liūdna vienai.. Ką jai atsakyti? Ji nieko nepasakoja apie mūsų bėdas, patyli ir tiek, ateina, apsikabina mane.. vat tada širdis tiesiog krauju plyšta, ir tik niekaip negaliu suprasti, kas žmonėms yra: ar jie visiškai kvaili, ar labai bjaurūs? norėčiau, kad būtų pirmas variantas, bet deja, manau, kad dažniausiai antras, nes nemažai tų klausinėjančių daugiau ar mažiau žino, kame reikalas..
Pvz per darželio draugės gimtadienį visos ateina su leliukais ir tada mane užspaudžia su tokiais klausimais: " ar tau negėda, kad taviškė vienintelė neturi brolio ar sesės, ko miegat?" vaikai girdi..nors atsistok ir išeik.


Kai kuriu zmoniu bukagalviskumas beribis...

Tikiuosi, kad jums pasiseks. To ir linkiu....
Atsakyti
QUOTE(tokia profesija @ 2013 11 20, 10:31)
Tie simptomai, kuriuos aprašėte, labai panašūs į depresijos požymius. Bus lengviau išsikapstyti, jei rasite žmogų, kuris Jums padėtų. Žinoma, geriausia, kad tai būtų psichinės sveikatos specialistas, bet šiuo atveju gali gelbėti ir išmintingo draugo parama. Suktis vienai tarp savo minčių gali būti nepakeliamai sunku, reiktų "šviežio oro".
Kiek rimtos Jūsų sveikatos problemos šiuo metu? Ar ligos išgydomos?

Mano diagnoze- androgenine alopecija (plauku slinkimas). Sia liga pastebejau dar budama studente, bet manau ji mane eme kankinti dar mokykloje, bet kaip plaukai iskrisdavo taip ir ataugdavo, bet paskutinius pora metu situacija eme labai blogeti, is visu plauku liko vos ketvirtadalis, patys plaukai ima virsti pukais, svieciasi smilkiniai ir pakausis doh.gif Kreipiasi i trichologus, deja diagnoze buvo negailestinga, sios ligos gydimas labai ilgas, skaiciuojamas metais, kartais vaistus reikia vartoti visa gyvenima,ir jokiu garantiju, kad nors kiek pades, taip pat labai brangus, o kas blogiausia jis nesuderinamas su nestumo planavimu. Grieztai draudziama vartoti vaistus nestumo ir zindymo laikotarpiu, taip pat planuojant nestuma doh.gif Todel esu visiskame pasimetime, jeigu imsiu gydyti plaukus ir gyd. uzsites tai galiu likti bevaike fear.gif nestumo planavimas taip pat nuo musu nepriklauso ir gali buti nesekmingas metu metus, o tada prarasiu likusius plaukus frusty.gif nes pl. gydyma reikia pradeti kaip galima greiciau, nes mano ligos amzius jau 15 ir daugiau metu verysad.gif
Del sios situacijos esu visiskai issekusi tiek emociskai tiek fiziskai, keliuosi ir einu gulti tu siom problemom, jau negaliu i save ziureti veidrodyje. Daugiausia nervu kainuoja, rytinis sukavimasis kai po sios proceduros buna pilna vonia plauku (paprastai negaliu sukuotis plauku, nes visi namai ju ir taip pilni) o galvos plovimas tai isviso tikras kosmaras verysad.gif
Atsakyti
Renalta, o ką sako vaisingumo specialistai, ar jie yra informuoti? Nes kiek aš domėjausi ir suvokiu savo paprasto žmogaus mąstymu, tai androgenai irgi gali įtakoti vaisingumą bei persileidimus. Beje, kaip tik mano daktaras , ieškodamas persileidimo priežasčių, liepė išsitirti ir nustatė, kad padidėjęs androstendionas o jis yra vienas iš androgenų. Noriu pasakyti, kad gal paaukojus laiką savo ligos gydymui, padidintum šansus susilaukti vaikelio, kai vėl bus leista planuoti.
Atsakyti
QUOTE(Glamour @ 2013 11 26, 00:39)
Renalta, o ką sako vaisingumo specialistai, ar jie yra informuoti? Nes kiek aš domėjausi ir suvokiu savo paprasto žmogaus mąstymu, tai androgenai irgi gali įtakoti vaisingumą bei persileidimus. Beje, kaip tik mano daktaras , ieškodamas persileidimo priežasčių, liepė išsitirti ir nustatė, kad padidėjęs androstendionas o jis yra vienas iš androgenų. Noriu pasakyti, kad gal paaukojus laiką savo ligos gydymui, padidintum šansus susilaukti vaikelio, kai vėl bus leista planuoti.

esu uzsiminus gyd. del plauku bet ji regis net nesureagavo doh.gif kita karta reikes jos rimtai uzklausti ar tai neturi itakos.
Su vyru nusprendeme keisti savo gyv. abu svajojame apie nama, todel ryzomes imti paskola, pardavineti buta ir isvaziuoti i uzmiesti smile.gif labai bijau, bet kartu ir mastau kaip pasinerti i kitas sferas, pasistengti uzmirsti vaisingumo problemas smile.gif
Atsakyti
šaunuoliai, kad ryžotės įgyvendinti savo svajonę. O gydytojus reikia spausti, klausti to paties klausimo iš kitos pusės, ne po vieną kartą, konsultuotis ne su vienu gydytoju ir bendrom jėgom priimti sprendimą dėl gydymo. Gal įmanoma du zuikius nušauti.
Atsakyti