QUOTE(Fluctus @ 2013 05 03, 15:44)
Antras - ką darot perskaičiusios knygą? Rašot kur nors jai recenziją? Nusirašot kur į sąsiuvinį ar šiaip patikusias mintis, sakinius? Ar tiesiog padedate atgal į lentyną?
Perskaitytas knygas aprašau tinklaraštyje, ir tai darau labiausiai dėl savęs, nes tai man labai patinka
. Viskas prasidėjo nuo to, kad paprašyta rekomenduoti knygą, nežinodavau, kokia vienam ar kitam žmogui labiau patiktų. O visada daug skaičiau, tai buvo kažkaip gaila tų užmirštų knygų, be to, kartais iš bibliotekos parsinešdavau jau skaitytų.... Į sąsiuviniuką rašyti nenorėjau, norėjau kompiuterinio varianto, tuo metu kaip tik sužinojau apie wordpress ir taip pasirinkau tinklaraščio formą.
QUOTE(laTulipe @ 2013 05 03, 16:39)
Man pačiai įdomu karts nuo karto pavartyti tuos sąsiuvinius, paskaitinėti, pastebėti, kaip keitėsi mano pačios rašymo stilius, minčių išdėstymas, galop, kaip vertinau konkrečią knygą (nes pvz. galbūt dabar skaitydama vieną ar kitą knygą jau vertinčiau kitaip) ar net prisiminti emocijas, užplūdusias skaitant/perskaičius vieną ar kitą knygą.
Na, visiškai pritariu
Papildyta:Tiesa, perskaičiau dar vieną knygą.
Harijis Gulbis. Duonios klonis.Taip, patinka man senos knygos.. Skaičiau lėtai, ir skaityti buvo gera. Nors iš pažiūros kažkokia artima, gal todėl, kad latvių autoriaus.
Šioje latvių rašytojo knygoje įvykių labai mažai. Tai knyga apie žmones. Tokius, kuriuos gal sunku suprasti, ar kurių veiksmus ne taip paprasta paaiškinti. Alisė, nuolankiai susitaikiusi su likimu ir savo vyro būdu. Visais nepatenkintas Pėteris, mokantis apsieiti tik su savo žeme. Savo, kitokį gyvenimą norintys gyventi vaikai
Žinoma, tokių ar panašių romanų begalės. Įdomesnių ir nuobodesnių. Meniškų ir banalių. Duonios klonis išsiskiria meniškumu. Išsiskiria be galo savo žemei atsidavusiais žmonėms, bandančiais susitaikyti su tuo, kad jų vaikai jau gyvens kitokį gyvenimą. Išsiskiria dar ir viltimi, kad protėvių ir senelių vargai niekada nebus užmiršti.
[...] Ir man truputį baisu, kad gali kas nors ateiti ir pasakyti: čia tu turėsi pasilikti amžinai, čia tu būsi pririštas ir dirbsi kelsies rytais su saule ir su saule eisi miegoti, kad tu, tavo vaikai ir tie, kurie gyvena dideliuose miestuose, turėtų ką valgyti. Kad jie galėtų gyventi patogiai, gražiai ir protingai. Tu dirbsi kaip dirbo tėvas, senelis ir visi proseneliai. Jeigu jie nebūtų to darę, nebūtų nei tavęs, nei tų miestiečių. Šiuose laukuose tavo tėvai aparė savo laisvę, šiuose laukuose jie guli nematomi, ir rugių šaknys čiulpia jų neišsipildžiusius lūkesčius. Kad tu savuosius galėtumei išpildyti. (psl. 302).Graži knyga apie gyvenimą.