Įkraunama...
Įkraunama...

Pasyvus namas - 17 tema

Ateities langai bus ne vakuuminiai (del savo issihermetinimo ir sudetingos konstrukcijos), bet aerogeliniai: 25mm, R=20
http://science.nasa..../msad26oct98_1/
Trukumas "tik" toks, kad jie tures balta atspalvi, drumstuma ir kaina (kol kas brangiau uz kriptona).

25mm aerogelio atstoja 32 stiklo sluoksnius...
Pries 10 metu niekas net nesapnavo, kad LED gali buti 5W, 3$. Gal panasus tempai bus ir su aerogeliu, nors sios medziagos gamybos subtilybemis nesidomejau.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo BangaS: 30 sausio 2013 - 00:15
QUOTE(DEU @ 2013 01 29, 11:37)
Nemažai kalbėta, kad orinė šildymo sistema ne kiek neblogiau nei visos kitos.

Kiek man teko susidurti su tokiomis sistemomis (o teko tikrai mažai, gal tik kokius 3 kartus) įspūdis liko ganėtinai skeptiškas.

1. Ji kelia nemažą triukšmą.
2. Ji prastai reguliuojama.

Bet tos sistemos buvo įrengtos senokai, gal ir nevisai tobulai. Gali būti, kad atsirado naujos technologijos. Ne kartą buvo paminėta, kad geoterminis siurblys galėtų ir ruošti vandenį ir šildyti orą.

Butų įdomu apie visa tai išgirsti ne tik kaip teoriškai įmanomą variantą, bet konkrečiau pritaikant, kad ir anksčiau nurodytam ar panašiam namo variantui.

Jei domina konkretus atsakymai, užduokite konkrečius klausimus (geriau - po vieną). Nematau jokios galimybės čia filosofuoti apie visus gyvenimo atvejus iš kur atsiranda triukšmas ir kaip tuomet su jo kovoti.
1) Teisingai sumontuota sistema nekelia triukšmo
2) Orinio šildymo sistema turi 3 kartus daugiau reguliavimo galimybių nei bet kokia kita sistema. Kaip reguliuoja kiekvienu konkrečiu atveju - tai atskiras klausimas.
3) Lietuvoje seniai prekiaujama žemė-oras ŠS su vandens pašildymo funkcija.
4) Orinio šildymo sistema seniai nėra tik teorinė. Tik per praeitą savaitę parengiau du darbo projektus orinio šildymo sistemos montavimui.

Ar dar yra klausimų?
Atsakyti
QUOTE(BangaS @ 2013 01 29, 21:45)
Pavasari ir rudeni pertekline saules siluma jokiu papildomu problemu ir sanaudu nesudaro - rekuperatorius by-pass rezimu.
Vasara saule pakyla auksciau ir langai bus seseliuose.  Ryto/vakaro saule butu problema, bet isprendziama (augalai, sieneles) apie tai galvojant projektavimo stadijoje.

Ar 50% pietinio fasado istiklinus jau butu neisvengiama beda PN? Langu i kitas puses beveik 0. 

Ar dideli stoglangiai 45 laipsniu suderinami su PN nenaudojant zaliuziu? Kokie seseliavimo  variantai?


Problema tame, kad saulės pritekėjimai skaičiuojami vidutiniai, o realybėje gaunami labai koncentruotai.
Žiemą balansas yra neigiamas. Norint, kad balansas būtų nulinis, turi būti panaudoti visi pritekėjimai pavasarį ir rudenį.
Padidinus langų plotą padidės tiek nuostoliai, tiek pritekėjimai. Pritekėjimų rudenį ir pavasarį neišnaudosi (paleisi pro langą), didesni nuostoliai žiemą niekus nedings.

Langų plotas čia skaičiuojamas procentais nuo grindų ploto. Ir dauguma jų stengiamasi orientuoti į pietus.

Papildyta:
QUOTE(BangaS @ 2013 01 29, 22:38)
Jeigu langai turi nulini silumos pritekejimo efekta ir juos galima dalinai prilyginti plokstiesiems saukes kolektoriams, tai panasaus ploto vakuuminiu kolektoriu pavirsius garantuotai turetu tureti ryskiai teigiama silumos "pritekejimo" balansa ziemos metu.

Saules namas - ne Lietuvos zemei, bet kaip butu su "Saules Kolbu Pasyviu" namu (100-200 kolbu) lietuviska ziema? Ar patemptu 2kW gruodi? Ar 10W kolbai gruodi realu?

Dar norejau sioje temoje bendraujanciu zmoniu pasiteirauti kokia yra faktine vienos kolbos 58x1800 vidutine galia (Vatais) skaiciuojant tamsiausiais gruodzio, sausio menesiais Lietuvoje, optimaliausiu kampu, cirkuliaciniam siurbliui pradedant veikti (pradedant skaiciuoti) nuo +20C (kolbose)?  Kas butu vasara - nediskutuokim.

Noriu atmesti labai nepadoria minti.


Lapkričio, gruodžio ir sausio mėnesiai vidutinė saulės spinduliuotė į 30 - 40 W į kvadratą. Turint 70 m2 ploto kolektorių galima surinkti tuos 2 kW.
Kita problema, kad minėtais mėnesiais yra tik 30 - 40 saulėtų valandų. Vadinasi didžiąją tos energijos dalį gauname koncentruotai per kelias dienas. Todėl surinktą šilumą dar reikėtų kažkaip sandėliuoti.

Manau visiškai neverta dėmesio idėja.
Atsakyti
QUOTE(DEU @ 2013 01 30, 09:21)
Vadinasi didžiąją tos energijos dalį gauname koncentruotai per kelias dienas. Todėl surinktą šilumą dar reikėtų kažkaip sandėliuoti.

Manau visiškai neverta dėmesio idėja.


Sandėliuoti galima smile.gif, žinau kad ir tu tai žinai kaip, bet BangaS gal dar nematė, tad konkrečiai jam siūlau žvilgtelėti į kaip tai daroma.

BangaS, pabandyk primesti, kiek vien tokio namo poreikius tenkinanti akumuliacinė talpa gali kainuoti. Spėju fantazijos greitai atšoks smile.gif.

Nors iš kitos pusės, išleista didžiulė pinigų suma šildymo sistemos įsigijimui leis vėliau taupyti pastato ekspluatacijos laikotarpiu. Bus kažkas panašaus į geoterminį šilumos siurblį, kai sumoki daug už įrengimą, o po to už šildymui sunaudotą elektrą moki mažiau, tik šiuo atveju kontrastas būtų dar didesnis.

Jei suakumuliuoti pavyks visam šildymo sezonui, tai vėliau namo išlaikymui beveik nereikės mokėti už šildymą. Beveik, nes vis tiek bus elektros energijos nuostoliai cirkuliaciniams siurbliams, valdikliams, bei pagalbiniams tenams.

Tiesa, nemanykit, kad pavyks išsiversti pigiais sprendimais. Vilienė irgi buvo susižavėjęs šia kryptimi, bet bandymas taupyti ant akumuliacinės talpos nieko gero nedavė, vėliau sakė, kad jo pasirinktas akumuliacinės talpos dydis ženkliai per mažas. Jei jau planuojat "salės namą 50+", tai pasirenkit už tokios sistemos įrengimą mokėti tikrai daug.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 30 sausio 2013 - 10:17
QUOTE(BangaS @ 2013 01 29, 23:38)
Noriu atmesti labai nepadoria minti.

Jau galite atmesti - dabar, jei tiesioginės saulės nėra, glikolis sušyla ~+35C nuo lauko temperatūros per kokias 2-3val. Tik įjungus cirkuliacinį sekančio įsijungimo vėl lauksite 2-3val. Viskas kardinaliai keičiasi esant tiesioginei saulei.
Atmesti vasarą iš diskusijos tai tas pats, kaip "noriu amerikono V8 9,2L, gerai traukia - apie finansinius reikalus degalinėje nediskutuokim" negalima nugriebti grietinėlę o pasukas iškuopti palikti kažkam kitam.
Kai yra toks didis noras atsinaujinančios energijos - galvokite apie šilumos siurblius. Arba bent apie PV, kuriems šaltis yra tik į naudą.
Atsakyti
QUOTE(mintas @ 2013 01 30, 10:43)
Sandėliuoti galima smile.gif, žinau kad ir tu tai žinai kaip, bet BangaS gal dar nematė, tad konkrečiai jam siūlau žvilgtelėti į kaip tai daroma.

Pagyvenęws pusę sezono su kolektoriais ant stogo, aš skeptiškai vertinu saulės namo realią galimybę mūsų klimato sąlygom. Nebent ta bačka vasaros metu pavyks sušildyti iki 70C.
Grubiai. Namo šilumos nuostoliai ~4kW, vidutiniai pagal šildymo sezono temperatūrą - ~2kW, 150d x 24h x 2kW = 7200kWh + 1000kWh vandens ruošimui, viso 8200kWh.
Bačkos talpa, šildymui galime naudoti 25C vandenį: (8200kWh x 3600) / ((70-25) x 4180) ~ 157m3.
Šis dydis kažkiek galėtų mažėti dėl kolektoriaus darbo žiemą, bet energija paskaičiuota ne pilnam vandens ruošimui (25C vanduo per šaltas).
Vien tokios bačkos gabenimas jau bus iššūkis dėl jos gabaritų biggrin.gif apie montavimo bei gamybos kaną nekalbu.
Net jei ir bačka sumažėtų pusiau iki ~80m3 kaži ar tai finansiškai patrauklu blink.gif
Šveicarijoje saulėtumas visai kitoks, po 3-4 dienų debesų visad bus 1-2 diena saulėta net ir gruodį sausį, todėl bačka gali labai stipriai sukūsti...bet vis tiek investicijos palyginti su ŠS yra žvėriškai didelės.
Atsakyti
QUOTE(mintas @ 2013 01 30, 09:43)
Jei jau planuojat "salės namą 50+", tai pasirenkit už tokios sistemos įrengimą mokėti tikrai daug.


Pagalvojau, kad gal net ekonomiškai labiau pagrystas sprendimas būtų ne vandeninė su akumuliacine talpa sistema, o pakeisti kryptį į saulės elementus ir saulės pagalba gaminti elektrą. Nors saulės elementų naudingumo koeficientas ženkliai mažesnis nei saulės kolektorių, bet dėl to, kad atpuola akumuliavimo poreikis (galima jungtis prie Lesto ir perteklių pardavinėti), stipriai atpinga visa sistema. Vasarą pagrinde būtų parduodama elektra, o žiema perkama iš lesto. Jei vasarą parduotos elektros kompensuos žiemą sunaudotos elektros kainą, galima sakyti, kad namas yra pliusinės energijos namas (pliusas turėtų kompensuoti prekybinius mokesčius). Problema, kad naujasis ministras stabdo subsidijų programą, tad pasipelnyti iš šios sistemos nepavyks, reikėtų į ją žiūrėti grynai, kaip į namo energijos poreikį tenkinančią sistemą.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 30 sausio 2013 - 10:52
QUOTE(ed@ @ 2013 01 30, 01:58)
Jei domina konkretus atsakymai, užduokite konkrečius klausimus (geriau - po vieną). Nematau jokios galimybės čia filosofuoti apie visus gyvenimo atvejus iš kur atsiranda triukšmas  ir kaip tuomet su jo kovoti.
1) Teisingai sumontuota sistema nekelia triukšmo
2) Orinio šildymo sistema turi 3 kartus daugiau reguliavimo galimybių nei bet kokia kita sistema. Kaip reguliuoja kiekvienu konkrečiu atveju - tai atskiras klausimas.
3) Lietuvoje seniai prekiaujama žemė-oras ŠS su vandens pašildymo funkcija.
4) Orinio šildymo sistema seniai nėra tik teorinė. Tik per praeitą savaitę parengiau du darbo projektus orinio šildymo sistemos montavimui.

Ar dar yra klausimų?


Aš jūsų labai konkrečiai klausiau ar galite pasiūlyti orinę šildymo sistemą 150 m2 namui su maksimaliu šildymo poreikiu 5 - 6 kW. Kuri veiktų pakankamai tyliai ir būtų bent minimaliai reguliuojama, o šilumos šaltinis būtų šilumos siurblys.
Sprendžiant iš to, kad jau antrą kartą neva nesuprantate klausimo, tenka padaryti išvadą, kad ir pats nelabai įsivaizduojate kaip tokia sistema galėtų atrodyti.

Keistokai skamba teiginys, kad nematote galimybių filosofuoti apie orinį šildymą, kai tuo tarpu labai mielai filosofuojate apie grindininį šildymą arba saulės pritekėjimus.
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2013 01 29, 22:20)
Dabar su tuo rytiniu kaimynu bendraujam, bet jis ne visai sąžiningas. PHPP skaičiavimams paprašiau namo aukščio duomenų: sako namo aukštis - 6,2 m. Nepatikėjau. Nuėjau į savivaldybę ir pakėliau jo statybos leidimą, pasirodo - 7,5 m.

cibuli, cibuli, negi jau pamirsai pionieriska-skautiska objekto auskcio matavimo metodika? atstumas-kampas. kiek butum laiko ir benzo sutaupes. ir valdininku ramybe del tokiu nieku drumsti, kava su brendziu trukdai skanaut smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo madwifi: 30 sausio 2013 - 11:34
QUOTE(BangaS @ 2013 01 29, 23:38)
Saules namas - ne Lietuvos zemei...
Kadangi perskaičiau visas PN "EVOY epochos" temas, tai radau daugybę pasisakymų "PN ne Lietuvos žemei". Kad Lietuvoje galima pasiekti 15kWh/m²A įrodymų iš praktikos dar nesu matęs, todėl manau kad PN taip pat tėra tokia pat religija, kaip ir Saulės namas. Tai norėčiau PN religijos atstovų paprašyti kad nevarytų ant kitų religijų. Kol Saulės namo bažnyčia nepastatyta, laikinai tenka glaustis po PN bažnyčios stogu.
QUOTE(mintas @ 2013 01 30, 10:43)
Sandėliuoti galima smile.gif, žinau kad ir tu tai žinai kaip, bet BangaS gal dar nematė, tad konkrečiai jam siūlau žvilgtelėti į kaip tai daroma.
BangaS, pabandyk primesti, kiek vien tokio namo poreikius tenkinanti akumuliacinė talpa gali kainuoti. Spėju fantazijos greitai atšoks smile.gif.
Sandėliuoti galima. O skaičiuoti akumuliacinės talpos kainą galima ne tik pagal principą "5000 Lt už 1m³ bačką, vadinasi 100m³ bus pusė lemono". Pats modeliuojuosi, kaip 100m³ įtalpinti į 5000 Lt. Dar negaliu garantuoti kad pavyks, bet iki "pusės lemono" tai jau toli kaip iki mėnulio.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Milao: 30 sausio 2013 - 11:55
QUOTE(Vilienė @ 2013 01 30, 10:18)
Pagyvenęws pusę sezono su kolektoriais ant stogo, aš skeptiškai vertinu saulės namo realią galimybę mūsų klimato sąlygom. Nebent ta bačka vasaros metu pavyks sušildyti iki 70C.
Grubiai. Namo šilumos nuostoliai ~4kW, vidutiniai pagal šildymo sezono temperatūrą - ~2kW, 150d x 24h x 2kW = 7200kWh + 1000kWh vandens ruošimui, viso 8200kWh.
Bačkos talpa, šildymui galime naudoti 25C vandenį: (8200kWh x 3600) / ((70-25) x 4180) ~ 157m3.
Šis dydis kažkiek galėtų mažėti dėl kolektoriaus darbo žiemą, bet energija paskaičiuota ne pilnam vandens ruošimui (25C vanduo per šaltas).
Vien tokios bačkos gabenimas jau bus iššūkis dėl jos gabaritų biggrin.gif  apie montavimo bei gamybos kaną nekalbu.
Net jei ir bačka sumažėtų pusiau iki ~80m3 kaži ar tai finansiškai patrauklu blink.gif
Šveicarijoje saulėtumas visai kitoks, po 3-4 dienų debesų visad bus 1-2 diena saulėta net ir gruodį sausį, todėl bačka gali labai stipriai sukūsti...bet vis tiek investicijos palyginti su ŠS yra žvėriškai didelės.

ne backa 150m3 reik daryt, o vietoj ploksciu pamatu po namu baseina kokiu taip 2m gylio isbetonuot smile.gif ji vasara ir prisildyt iki 70C. Nusibos tokiu budu nama sildyt - bus galima kaip rusi bulvikems panaudot, arba kaip sleptuve armagedonui smile.gif
primeciau, jei sienus stori imt 20cm o gabaritai butu 10x10x2m, tai gaunasi apie 60m3 betono - pamatistu kainomis koks 40-50kLt, be apsitinimo, nu sakyciau visai normali kaina, ivertinus kad iskart pamatus ir grindis gauni smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo madwifi: 30 sausio 2013 - 12:20
QUOTE(Milao @ 2013 01 30, 12:55)
Kadangi perskaičiau visas PN "EVOY epochos" temas, tai radau daugybę pasisakymų "PN ne Lietuvos žemei". Kad Lietuvoje galima pasiekti 15kWh/m²A įrodymų iš praktikos dar nesu matęs, todėl manau kad PN taip pat tėra tokia pat religija, kaip ir Saulės namas. Tai norėčiau PN religijos atstovų paprašyti kad nevarytų ant kitų religijų. Kol Saulės namo bažnyčia nepastatyta, laikinai tenka glaustis po PN bažnyčios stogu.
Sandėliuoti galima. O skaičiuoti akumuliacinės talpos kainą galima ne tik pagal principą "5000 Lt už 1m³ bačką, vadinasi 100m³ bus pusė lemono". Pats modeliuojuosi, kaip 100m³ įtalpinti į 5000 Lt. Dar negaliu garantuoti kad pavyks, bet iki "pusės lemono" tai jau toli kaip iki mėnulio.

Jei būsite pranašu - pažadu bent asmeniškai neskriausti biggrin.gif
Jei jau prabilta apie 5000+ sumą, tai yra beveik pusė šilumos siurblio 4u.gif be baseinų po namu, be bačkų vertikaliai namui smile.gif nepamirškite, kad ir geotermija, ir aerotermija yra ta pati Saulė 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(madwifi @ 2013 01 30, 13:13)
ne backa 150m3 reik daryt, o vietoj ploksciu pamatu po namu baseina kokiu taip 2m gylio isbetonuot smile.gif ji vasara ir prisildyt iki 70C. Nusibos tokiu budu nama sildyt - bus galima kaip rusi bulvikems panaudot, arba kaip sleptuve armagedonui smile.gif
primeciau, jei sienus stori imt 20cm o gabaritai butu 10x10x2m, tai gaunasi apie 60m3 betono - pamatistu kainomis koks 40-50kLt, be apsitinimo, nu sakyciau visai normali kaina, ivertinus kad iskart pamatus ir grindis gauni smile.gif

Esate gudrus diedas, gerai kad naudojate " smile.gif " ir neprarandate jumoro jausmo drinks_cheers.gif Manau galėtumėte visai ne blogus plaukimo baseinus projektuot biggrin.gif
Atsakyti