QUOTE(cibulis @ 2013 02 21, 09:37)
Nelabai susišnekame. Tu įdėjai lentelę, kurioje matyti, kad tavo namo metinis energijos poreikis šildymui - 17,3 kWh. Faktas kaip blynas, kad šiam skaičiui pasiekti turėjai nurodyti labai konkrečius skaičius. Štai jų aš ir klausiu.
PHPP panašiai kaip U-verte suvedi medžiagas ir gauni bendrą sienos U. Mano atveju sienos U - 0,098, stogo U- 0,078. Programa svarbu tik U reikšmė. Jokio skirtumo kokiomis medžiagomis tai pasiekiama.
Papildyta:
QUOTE(BangaS @ 2013 02 21, 09:08)
Rotorinis papildomai valgo elektrą "būgno" sukimui (pastoviai judanti dalis = paildomas triukšmas = gendanti dalis). Būgnas be EC variklio, todėl pilnu pajėgumu dirba visada, nors ir padavimo/ištraukimo ventiliatoriai tik 20% pajėgumu.
Gerokai mažesnis efektyvumas lyginant su priešpriešinių srautų plokšteliniu ir jį dar pažemintų "būgno" variklio sunaudojama energija, kuri į efektyvumo skaičiavimus paprastai neįtraukiama.
Kam tada švaistyti pinigus ant gerų langų, jeigu per ventiliaciją prarasite žymiai daugiau su 65-80% efektyvumo rekuperatorium?
Ar pastebėjote nors viename PN rotorinį rekuperatorių?
Ar jau tikrai nebedarysite žemės šilumokaičio orui pašildyti?
Mano nuomone praktiškai neįmanoma pašildyti orą su tokios temperatūros glikoliniu "kaloriferiu". "Kaloriferio paviršiaus plotas turėtų būti panašus į žemės šilumokaičio (nuo 20m2), kas padarytų kaloriferį brangesnį už visą ventiliacijos sistemą. Manau jus suklaidino EVOY dėl šio punkto. Negi dabar pirksite REC?
Jeigu visgi liksite su rotoriniu, tai siūlyčiau pamąstyti apie oro pašildymą su geoterminiu siurbliu. Pakaks ir mažesnės temperatūros šilumnešio (auštesnis COP), todėl vietoj 500W-2kW tenui pakaktų 100W-400W šilumos siurbliui. Aišku reikėtų papildomos automatikos "kaloriferio" kontūrui valdyti, kad oro nešildytų daugiau nei reikia prieš rekuperatorių.
Mano nuomone rekuperatorius yra viena iš svarbiausių PN dalių.
Skirtumai tarp plokštelinio ir rotorinio techninių
charakteristikų kur kas mažesni nei įsivaizduojate (3 puslapyje palyginimas).
Plokštelinio pašildymui reikės netik valdymo, bet ir šildytuvo bei jo aprišimo.
Gaudamas pašildytą orą jis ir į lauką mes šiltesnį orą nei rotorinis. Logiška, kad ir šilumos praradimai bus didesni. Plokšteliniai labai tinkami didžiojoje dalyje Europos, todėl vokiečiai rotoriais visai nesidomi. Bet šiuo atveju copy paste nelabai tinka.