QUOTE(ed@ @ 2013 01 29, 01:51)
Gal jau užtenka tusčiai malt? Gal kas iš jūsų, tiesiog, parašys koks, jūsų manymu yra vidutinis galingumas tų saulės pritekėjimų, kurias jus taip dievinote?
Apytiksliai saulės pritekėjimus galima pasiskaičiuoti tokiu būdu.
1. Reikėtų susiskaičiuoti langų plotą atskirai pagal orientaciją į pasaulio šalis.
2.
7.3 lentelėje pateikiami duomenys kiek vidutiniškai tam tikrą mėnesį gaunama saulės spinduliuotės į tam tikros orientacijos paviršių. Padauginę iš langų ploto gausite saulės energijos kiekį į langų plotą.
3. Langą sudaro stiklas ir rėmas, o rėmas prie tam tikrų saulės kampų meta tiek vertikalų, tiek horizontalų šešėlį. Į vidų saulės energija patenka tik per nešešėliuotą stiklą. Galima bandyti tiksliai suskaičiuoti kiek to skaidraus stiklo turite. Skaičiuojant Phpp apytiksliai gaunasi kad rėmai, šešėliai ir kiti trukdžiai užstoja apie 50 procentų saulės. Paprasčiau skaičiuojant siūlyčiau anksčiau gautą skaičių padalinti iš dviejų. Tokiu būtų gausite saulės spinduliuotę į lango stiklą.
4. Lango stiklo paketas turi tokį rodiklį g faktorių. Jis parodo kiek saulės energijos stiklo paketas praleidžia į vidų. Jei šis rodiklis žinomas saulės energijos kiekį reikėtų atitinkamai sumažinti. Dauguma dviejų kamerų paketų į vidų praleidžia tik 50 procentų saulės energijos.
Paprasčiau skaičiuojant prieš tai gautą skaičių reikėtų padalinti dar kartą iš dviejų.
Toks maždaug saulės energijos kiekis pasiekia namo vidų.
Kas visai tingi skaičiuoti, norėdami gauti saulės pritekėjimus į vidų, per daug nesuklysite jei saulės spinduliuojamos energijos kiekį į tam tikrą vertikalų paviršių padalinsite iš keturių.
Dar šiek tiek apie teigiamą pietinių langų balansą. Žiemos mėnesiais balansas yra aiškiai neigiamas. Aiškiai teigiamas jis rudenį ir pavasarį. Kuo daugiau rudens ir pavasario dienų įtrauksime į šildymo sezoną tuo geresnis bus pietinių langų balansas. Stumdydami šildymo sezono ribas galime įrodyti ir vieną ir kitą tiesą.
Pavyzdžiui pas mane vidutiniai saulės pritekėjimai balandžio mėnesį 200 kWh viršija šildymo poreikį. Tačiau saulė gali 2 savaites visai nepasirodyti ir tuo metu reikės šildyti šilumos siurbliu. Tuomet kokią savaitę saulė gali gerokai pakepinti ir teks atsidaryti langus, o kas ruošiasi pataupyti ant varstomų jungti vėsinimo sistemą.
Patys spręskit ar korektiška traukti ankstyvo rudens ir vėlyvo pavasario pritekėjimus į bendrą balansą.
Akivaizdu, kad langai į pietus geriau nei kur kitur. Todėl kuo daugiau langų į turėtų būti orientuoti būtent taip.
Langų kiekis mano nuomone turėtų atitikti asmeninius poreikius, nes pietiniai langai, jei jų ne per daug, nei didelės naudos, nei didelės žalos energetiniam balansui nedaro.