QUOTE(mintas @ 2013 02 19, 10:00)
Nesakau kad A++ namo charakteristikos nieko neverto, bet manau, kad ženkliai teisingiau siekti norimo galutinio rezultato minimaliomis sąnaudomis, o ne uždėti visur po maksimumą ir žiūrėti kas gausis.
Aš pritarčiau DEU, kad daug geriau siekti A++ nei pasyvaus namo standarto. Juk kaip ne kaip gyvename Lietuvoje. Tačiau yra vienas esminis BET.
Pasiekti pasyvų namą padeda PHPP programa. Ja jau galima naudotis ir net yra žmonių, kurie už padorius pinigus paskaičiuoja, optimizuoja namą su PHPP.
A++ namo atveju kuriama labai panaši į PHPP programa. Naujoje lietuviškoje programoje bus naudojamos beveik tos pačios arba labai panašios formulės į PHPP naudojamas, bus vertinami saulės pritekėjimai, vidinių buities prietaisų skleidžiama šiluma, šešėliavimai, perkaitimas ir t.t. Iš esmės - tai bus lietuviškas PHPP analogas (čia aišku tik mano nuomonė).
Be to, negalima mechaniniu būdu siekti A++ namo standartų, t.y. manyti, kad pasiekus sienų ir grindų U-0,1, o stogo U-0,8, įsidėjus U-0,7 langus ir duris jau turėsime A++ namą. Jokiu būdu: jį reikia suskaičiuoti pagal galybę formulių, vertinti kaip visumą (kaip ir pasyvaus namo atveju). Būtent tai padarys minėta kuriama programa. Kol jos nėra, nemanau, kad kažkas norėtų imti visas tas formules (jos surašytos į 120 wordinius psl.) skaičiuoti primityviu rankiniu būdu.