QUOTE(madwifi @ 2013 02 17, 19:26)
DEU, tu ir vel apie ta pati -prie ko cia geguzes menuo, jei tapati kova, jau nesnekant apie balandi, cia kazkada mineti saltiniai rodo vidutinius silumos kiekius patenkancius pro langus, gerokai virsijancius nuostolius per tuos pacius, beje gana neipatingus, langus. Jei nesutinki su tais vidurkiu skaiciavimais, pateik kitus, besiremiancius sauletu-apniukusiu dienu statisktika. O dabar toks jausmas kad cia pasyvaus namo baznycia, paremta vien tikejimu
Pateikiau paprastą pavyzdį nenorintiems ar neturintiems laiko skaičiuotis. Iš ties jau nekartą apie tai rašyta su formulėmis, skaičiavimais ir nuorodomis į šaltinius.
Saulės pritekėjimų problemos neišeina supaprastinti iki arba taip, arba taip. Per daug jeigu. Daug kas priklauso nuo langų orientacijos, paketo struktūros, rėmų ploto, u verčių, šešėliavimo ir pan.
Jei čia apie pavyzdį kur paimtas teorinis stiklo paketas orientuotas į pietus ir skaičiuota teorinis pritekėjimų ir nuotolių balansas, tai taip vertinti iš vis nelabai korektiška. Kaip jau minėjau balandžio ir gegužės mėnesį šilumos nuostoliai gali būti labai maži. Neretai juos pilnai gali padengti ir vidiniai pritekėjimai. Todėl per langus gauta šiluma visiškai ar iš dalies nereikalinga. Dar nemažai priklauso nuo namo akumuliacinių savybių ir šildymo sistemos inertiškumo.
Aš tik atkreipiu dėmesį į problemą kad pritekėjimai pavasarį toli gražu ne tas pats kas žiemą. Pavasarinius pritekėjimus išnaudoti kur kas sunkiau ir nemaža dalis jų greičiausia bus paleisti vėjais. Todėl savęs apgaudinėjimas tarp žiemos ir pavasario saulės pritekėjimų dėti lygybės ženklą ir išvesti vidurkį.
Papildyta:
QUOTE(cibulis @ 2013 02 17, 21:51)
Deu, tu labai abejoji dėl saulės pritekėjimų skaičiavimų. Kažkada sakei, kad PHPP nevertina ar langai švarūs, ar apdulkėję, užuolaidų ir pan. Dabar kaip tik skaitinėju PHPP knygą. Pasirodo, kad skaičiuojant per langus papuolantį saulės kiekį PHPP ima, kad langas nėra visiškai švarus. Skaičiuojama, kad lango purvinimo koeficientas yra 0,95 (Dirt). Tai standartinė reikšmė. Jei žmona ar pats labiau apsileidęs, gali šį skaičių mažinti, pvz. nurodyti, kad reikšmė bus 0,8. Vadinasi, langus valysi tik kas du metus.
Visada laikiausi nuomonės, kad PHPP tikrai kruopščiai apskaičiuoja stiklo plotą, šešėlius, dulkes ir pan. Čia tikriausia su kuriuo kitu supainiojai
Nors užuolaidų iš ties neskaičiuoja.
Visada stebėjausi, kad PHPP nelabai kreipia dėmesio į realias galimybes pritekėjusią saulę panaudoti. Tai yra nekreipia dėmesio į namo akumuliaciją ir pavasarinės saulės perteklių. Gal tiksliau į perteklių dėmesį kreipia, bet laiko, kad saulė šviečia tolygiai, dėl ko rezultatai gaunasi gana iškreipti.
Papildyta:
QUOTE(narvid @ 2013 02 17, 22:37)
programa pas tave gauna 20,9 nuostolei ir 23,4 pritekėjimai čia ivertinus nešvarumus, angokraščiu užstojima bei vos ne puse netenkama pritekėjimų dėl kaiminu. tai ideliom saligom phpp priskaičiuotu daugiua nei dvigubai didesnius pritekėjimus nei nuostolei. aš ir pritarčiau deu kad lt tai perdaug optimistiška.
Labai taiklus pastebėjimas.
Dar reikėtų pridurti, kad čia balansas per visus langus, ne tik pietinius.
Gal Cibuli gali paprašyti, pas skaičiuotoją, "Monthly method". Ten matosi kiekvieno mėnesio pritekėjimai per langus.