Dabar architektas jau braižo galutinį namo projekto variantą. Po to ateis eilė konstruktyvui. Kai bus baigtos abi šios dalys, tuomet dar kartą jau labai tiksliai suskaičiuosim visą namą su PHPP. O dabartinius rezultatus pridedu žemiau. Skaičiavimuose naudoti tokie duomenys.
1. Pamatai - plokštė. Grindų apšiltinimo storis - 40 cm EPS'o, kurio šilumos laidumas - 0,037.
2. Sienos. Keraminės plytos. Apšiltinimas - 35 cm neoporo, kurio šilumos laidumas - 0,032.
3. Stogas. Medinės gegnės. Apšiltinimas - 60 cm akmens vatos, kurios šilumos laidumas - 0,033.
4. Sandarumas - 0,4h-1 prie 50Pa.
5. Šilumogražos efektyvumas - 94 proc.
6. Langai. Skaičiavimai atlikti su Aluplast Energeto, kurio U vertė 0,62.
Jei visas šias sąlygas įvykdysiu, namo šilumos poreikis bus 15,31 kWh. Žemiau paveiksliuke matyti, kad pirminės energijos poreikis - 95 kWh. Skaičiuota, kad šilumą ir karštą vandenį gamina šilumos siurblys. Karšto vandens sąnaudos - 4 kūbai mėnesiui (realiai mūsų šeima per mėnesį sunaudoja apie 2 kūbus karšto vandens. Tai daugiamečių stebėjimų vidurkis). Įvertinu ir šį faktą, pirminės energijos sąnaudos turėtų būti dar mažesnės.
Visos sąlygos, kurias reikia įvykdyti, kad būtų pasiektas pasyvus namas man atrodo daugiau mažiau priimtinos. Kiek sunkiau gali būti su dviem punktais: sandarumu ir 60 cm vatos stoge. Gal kas turite kokių minčių, kaip į stogą pridėti 60 cm vatos?
Architektas sako, kad paprasčiausias variantas toks: dedam standartines gegnes 200x60 mm ir vėliau papildomą vatos svorį priauginam su išilginiais tašais. Gal kas įsivaizduojate ar matėte dar kokį variantą dėl dvišlaičio stogo apšiltinimo. Mano stogo nuolydis - 45 proc.
Dar vienas dalykas. PHPP skaičiuotojas sako, kad esant dabartinėms elektros kainoms, apytiksliai galima skaičiuoti, kad 1 kv. namui per metus energijos sąnaudos bus apie 17,6 Lt. Kadangi mano namo plotas - 136,88 kv (į PHPP suvesta 137,5 kv, nes PHPP naudojasi vokišku STR'u, todėl atsiranda šioks toks ploto skirtumas), tai metinės išlaidos turėtų siekti apie 2412 Lt. Mėnesio vidurkis - 201 Lt. Labai gražūs skaičiai, bet greičiausiai realybė turėtų būti šiek tiek didesnės.
Truputi nesutinku su skaičiais. Pagal STR pastatu energinio naudingumo, tai EPS ir neoporo silumos laidumas tikrai netoks, nebent turite projektuojamas vertes gamintoju, o deklaruojamos vertes i tokios skaiciavimus itraukti negalima. Pati atlieku pastatu ekspertize energine, tai tvirtinu is patirties.
Cibuli, sutinku su tavo nuomone del U werciu. Aisku musu NRG2 programa neprilyksta PHPP, po kol kas, bet ji jau keiciama, tai bet esme ta pati, negauti A+ klasės naujai statomiems namams kol sienu U verte nebuna apie 0,08.