QUOTE(cibulis @ 2013 02 09, 15:02)
Jei 1 kWh šildymo kaina 0,18 Lt - per metus sutaupome 286 Lt. Investicija atsipirks per 49 metų.
Jei 1 kWh šildymo kaina 0,28 Lt - per metus sutaupome 445 Lt. Investicija atsipirks per 32 metus.
Vidutiniškai investija atipirks per 41 metus
Jei pasistatai namą kurio energijos sąnaudos 14,9 kWh/m2, tai pats skaičiavai ir pripažinai, kad ekonomiškiausias šildymo sprendimas - elektra.
Pasirinkus šildymo šaltinį susitaupytų maždaug 35000 Lt ant geoterminio, taip šiltesnio namo statybos atpigtų, o ne pabrangtų ant ~10000.00 Lt, ir šildymo kainą reikėtų vertinti didesnę.
Šilumos siurblį šildantį paduodamą orą po rekuperatoriaus, kaip ir priklauso PN, be recirkuliacijos, galėsi pasistatyti bet kada vėliau, kai elektra pabrangs ant tiek, kad nuspręsi, kad jau laikas tokiai investicijai. Kaip sakant, paliekama rezervo upgreidui į aukštesnį ekonomiškumo lygį vėlesniems laikams, kai tai apsimokės labiau.
Upgreidint mažiau šilto namo su ŠS į šiltesnį nepavyks be ženkliai didesnių išlaidų.
Papildyta:
QUOTE(cibulis @ 2013 02 09, 18:20)
Klausimas būtų toks: kokį variantą sienai geriau rinktis: keramines plytas (siena būtų per dvi plytas 25 cm storio) ar Arko M-24 blokelį (24 cm storio). Visi skaičiai rodo, kad silikatas geriau, bet vidinis balsas (ar keraminių plytų sukurtas įvaizdis) kalba, kad keramika solidžiau.
Nesuprantu kaip tai gali būti. Skylėtos keraminės plytos to pačio storio yra tikrai didesnės termo varžos už silikatinių plytų ar blokelių sieną, be to, kadangi plytos mūrijamos dviem eilėm su persidengimu, o silikatinių blokelių vertikalios siūlės iš vis laisvos, plytų mūras turėtų būti sandaresnis. Tas sandarumas aišku net iš tolo nepanašus į pakankamą, bet vis tiek, tai lašas į sandarumą, o lašas po lašo...
Kur radot skaičius rodančius, kad silikatiniai blokeliai geriau nei keraminės plytos?