QUOTE(ed@ @ 2013 01 27, 21:08)
Gali kas nors man paaiškinti kokią praktinę prasmę turi panašus skaičiavimai?
Vienas dalykas, kad architektas, projektuojant namą, turėtu žinoti apie tai, kad saulė yra šilumos šaltinis ir pasistengti sukurti tokią konstrukcija, kad vasara langai būtu šešėlyje, o žiema - apšviesti saulės. Gerai jei, ieškant kompromiso tarp šių dvejų prieštaringų reikalavimų, atliktų skaičiavimus ir tiksliai žinotų kas blogiau - retkarčiais gauti porą papildomų Wt žiemą, ar langus labiau apsaugoti nuo saulės ir išvengti didelio šilumos pertekliaus kiekvieną saulėtą dieną vasarą.
Tiesa sakant, aš labai abejoju ar architektai daro tokius skaičiavimus, žinant kad saulėtų valandų Lietuvoje yra ~1700 (1.9% laiko). Taip pat yra žinoma, kad net turint gerą, švarų langą pietinėje pusėje ir laikant jį be užuolaidų, vidutiniškai per šildymo sezoną galima gauti tik ~20 Wt papildomos šilumos. Net pasyviame name, kuriame šilumos poreikis yra tarkim, tik 2kW, tie 20W - sudaro tik 1% poreikio. Ar vertą sukti sau galvą dėl to kad padidinti šilumos pritekėjimus per langus?? Tarkim, padidinsite jus pritekėjimus 10%. Gausite, kad langai padengs ne 1%, o net 1.1% poreikio. Didžiulis pasėkimas!
Manau, kur kas svarbesnis prioritetas - sukurti gražų, jaukų namą, kuriame būtu pakankamai komfortiška gyventi.
Juolab, nesuprantu kam skaičiuoti kiek žiemą gal būt gausite papildomos šilumos??
Na, jei gausite - tai gerai. Tuo metų kai bus saulė, mažiau teks tą namą šildyti. Tačiau, šildymo įrangos galingumą vis vien teks parinkti tokį, kuris galėtų užtikrinti poreikį šalčiausią parą, nepaisant tuo ar bus saulė tą dieną ar ne.
Papildyta:
Ką turite omenyje?
visiskus vejus sneki, kokie dar vatai, jei pvz kaune per vasari tenka 30kwh/m2 (horizontalioj pl). O jei pietiniu langu 20m2 - tai prasom tau visi 600kwh. o kova tie skaiciai daugiau nei dvigubeja. Tokie energijos kiekiai pasyviam namui jau yra esminiai.
O del saules pertekliaus vasara tai nereik jokiu kompromisu - paziurek i minto avataro paveiksliuka, gal pagaliau suprasi, ka jis reiskia.
Papildyta:
QUOTE(BangaS @ 2013 01 27, 20:33)
Pateiktame grafike apie saules pritekejimus/siluminius nuostolius per langus nenurodoma, kad skaiciuota Lietuvoje. Ar cia gali buti visai kitos salies skaiciai?
Kazkaip labai optimistiski skaiciai pasirode.
visur iki 5pav pateikiami LT duomenys. nors ka cia burt, jei netiki, paimi 2pav duomenis, perskaiciuoji i vertikalia plokstuma, imdamas vidutini saules kampa tam menesiui ir sulygini su 5pav duomenim. Nors ir is akies matos kad skaiciai panasus i teisybe, nes 11,12,01 menesiais 5pav imta 15kwh/m2, o is antros nuorodos atitinkami skaiciai pvz Kaunui i horizontalia plokstuma yra 16, 9, 16 kwh/m2. Bet siais menesiais saule yra zemai, todel energija i vertikalia langu plokstuma bus didesne nei i horizontalia.