QUOTE(Vilienė @ 2013 02 01, 10:48)
Tokiu atveju reikia nepamiršti trieigio ir galimybės tą šlangą aplenkti esant minusui lauke ar 10cm sniego ant stogo
Kadangi planuose savadarbių (~50m²) ir vakuuminių (2-3 m²) kombinacija, be abejo kažkoks bus reikalingas sprendimas juos suderinti. Nes priklausomai nuo sąlygų galingumas gali skirtis 10 kartų ar net daugiau tiek į vieną, tik į kitą pusę. Paprasčiausias sprendimas būtų dėti trieigį vožtuvą, kuris į išėjimą duoda iš to įėjimo, kuris yra karštesnis. Tokiu būdu srautai automatiškai susireguliuotų ir iš abiejų segmentų pradėtų tekėti vienodos temperatūros vanduo. Gal kas žino - ar būna tokių? Deja esu girdėjęs tik apie trieigius, kurie maišo taip, kad išėjime būtų fiksuota temperatūra. Jei nepavyks rasti tinkamo - atsarginis variantas yra. Du nepriklausomi kontūrai su savo siurbliais ir automatikom.
QUOTE(Vilienė @ 2013 02 01, 10:48)
Nežinau, kaip ta elektra tuos nuostolius dengia...paprasčiausiai neatbėga glikolis kol saulė jo neparuošė ir tuo viskas baigiasi.
OK, kadangi tema apie PN, tai prie nuostolių priskirkim ir nepanaudotą saulės energiją. Sakykim turim 100m² stogo ir fiksuotą pinigų sumą kolektoriams. Imam du kraštutinius variantus:
1) Visas stogas dengiamas pigiom primityviom samadielkom, kurių NK 10%, nuostoliai 90%
2) Pastatomas 2m² ploto vakuuminis su NK 95%.
Pirmu atveju visas stogas dirba tuo pačiu NK kaip pats kolektorius - NK=10%, nuostoliai - 90%. Antru atveju dirba tik 1/50 stogo, vadinasi bendras stogo NK bus 1,9%, nuostoliai - 98,1%.
Nei vienas variantas ne panacėja. Abu turi savo teigiamų savybių, todėl planuoju kombinuoti.
QUOTE(Vilienė @ 2013 02 01, 10:48)
Ko gero Cezaris teisus - tai jums šlanga iki +50C sušyla, o pasigilinus pasirodo kad ne šlanga bet oras...
Gal čia Cezariui buvo adresuoti tie makaronai apie 100kW iš vieno lito?
Kol kas iš mano darytų žiemą išbandytas tik orinis. Kokius turėjau duomenis, tokius pateikiau. Turėsiu šlangą, pateiksiu šlangos. Kadangi skiriasi tik energijos perdavimo būdas, o termoizoliacinės priemonės (stiklas+oras) tos pačios, nemanau kad iš esmės skirsis temperatūriniai ar galios parametrai. 100 kW/Lt kitaip kaip makaronais tikrai nepavadinsi. Arčiau tiesos būtų 100 Lt/kW.