QUOTE(BangaS @ 2013 01 31, 13:49)
Gal galite duoti užuomenų kaip vadinasi tas mažas 1kW siurblys? Kol kas randu, kad LT siūloma tik +3kLt didesnė kaina ir didesnė galia.
Gal galite atskleisti tech. charakteristikas, koks kompresorius, kaip reguliuojama galia?
Gal ED galėtų kontraargumentuoti ir pateikti tylaus orinio šilumokaičio nuorodą, kuriam užtektų +30C cirkuliuojančio vandens temperatūros, kad sušildytų orą?
Gal galite atskleisti tech. charakteristikas, koks kompresorius, kaip reguliuojama galia?
Gal ED galėtų kontraargumentuoti ir pateikti tylaus orinio šilumokaičio nuorodą, kuriam užtektų +30C cirkuliuojančio vandens temperatūros, kad sušildytų orą?
Raktažodis - energysave
Orinio šildymo galia - tai temperatūra ir debitas, jei nėra temperatūros, turi būti debitas. Rizika su triukšmu, arba dideli ortakiai - kad tyliai susitvarkytų su dideliais debitais.
Papildyta:
QUOTE(Milao @ 2013 01 31, 16:26)
Nereik skubėt atsisakyt. Jei jums saulės kolektoriai - tik kolbos, o kitokių nebūna, tada viskas tvarkoj, neduos naudos siurblio ir kolektoriaus kombinavimas. Bet jei pripažinsit kad elementari juoda šlanga irgi gali atlikti saulės kolektoriaus darbą (nors mažiau efektyviai),
Gal norite plačiau pasidalinti samprotavimais apie juodą šlangą? Ką ji veiks -15C šaltyje, kaip žadate minimizuoti nuosavus šilumos nuostolius? Geresnio termoizoliatoriaus nei vakuumas abejoju kad rasite, nerimtas man atrodo atvejis su šlangom
Papildyta:
QUOTE(BangaS @ 2013 01 31, 16:44)
Jeigu esate "prijaučiantis" saulei, gal galite pateikti informacijos kiek 1 m2 saulės kolektorius gali prigaudyti kWh gruodžio mėnesį Lietuvoje? Ir kokiais šaltiniais remiatės?
NASA programa gruodžiui dave labai liūdnus skaičius, turiu kažkur jei rasiu būtinai sudėsiu visus mėnesius. Tikrai jus ir nuliūdins, ir ataušins
Papildyta:
QUOTE(biesas66 @ 2013 01 31, 17:45)
Jo,rezultatas ju tai tikrai nustebino. Isivaizduok koks sandarumas bus kai apdaila padarys..
Beveik nepasikeis. 50Pa prabėga tik per rimtesnius plyšius, todėl iš dažymo bei tapetavimo kažkokio rimtesnio pokyčio nereiktų tikėtis. O kam tikėtis, kai jau dabar viskas liuks.
Papildyta:
QUOTE(BangaS @ 2013 01 31, 18:10)
Klausimas tik ar išvis saulės kolektorius jungti prie likusios grindinio šildymo sistemos ir/ar siurblio vasarį, kovą, balandį ir dar sukišti litus į didesnę bačką?
Situacija panaši į ŠS: kuo žemesnė glikolio temperatūra, tuo mažesni šilumos nuostoliai perdavime bei pačiame kolektoriuje. Todėl žieminę kolektoriaus šilumą naudoju tik grindiniam. Boileriui galėjau naudoti, kai buvo tokia supersaulė kaip praeitą sekmadienį. Bet jei nors truputi debesuota - aukštesnė temperatūra pasidaro labai sunkiai pasiekiama.
Papildyta:
QUOTE(mintas @ 2013 01 31, 18:27)
Vamzdis kainuoja ir jei pirkti 100m ruloną, būtų ~300 Lt., kai už 236,32 Lt galima pasigaminti plokščią saulės kolektorių.
Pagrindinė problema yra ne saulės pagavime, bet šilumos išsaugojime. Jei nepavyks kokybiškai izoliuoti tos šlangos nuo aplinkos temperatūros poveikio, tas kolektorius bus tik vasarai ir sudilusio skatiko vertas.