QUOTE(Vilienė @ 2013 01 31, 10:15)
Jei į kolbas saulė nešviečia, jas galite jungti kad į š...
naudos nulis
Žiemą saulės pertekliaus tikrai ne turėsite, saulė turės apsčiai darbo - ir grindinio, ir boilerio šildyme. O kad grįžtamą glikolį siurblio pagalba atšaldysit iki 0C tai kolektoriui galios visiškai ne pridės. Iš saulės daugiau nei galima energijos nepaimsite.
Jau atsisakiau minties žiemą jungiant saulės kolektorius prie siurblio gauti naudos.
Dabar svarstau pagrinde dėl pavasario kai žemė šalta (COP sumažėjęs), šildymo poreikis yra, bet saulės jau nemažai. Ar verta kovo, balandžio mėnesiais atvesti kolbų šilumą į šildomas grindis ir dėl to padidinti jų skaičių?
Ir ar verta kolektoriais šildyti bačką (kai karšto vandens boileris jau karštas, grindys šiltos) ir vėliau išnaudoti jos šilumą siurbliu temperatūrų diapazone nuo +30C (kai jau per mažai tiesiai paduoti i grindis) iki +6C (kai bačkos temperatūra susilygina su grunto) karšto vandens gamybai +60C ir grindims +30C norint padidinti siurblio COP?
Gal galite duoti užuomenų kaip vadinasi tas mažas 1kW siurblys? Kol kas randu, kad LT siūloma tik +3kLt didesnė kaina ir didesnė galia.
Gal galite atskleisti tech. charakteristikas, koks kompresorius, kaip reguliuojama galia?
DEU, nemanau, kad šildomos grindys kainuoja 20kLt. Man atrodo, kad išeis mažesnė kaina nei tylių didelių ortakių sistema oriniam šildymui. Ir nemanau, kad 30-35C šilumos šaltinio užtektų oriniam šilumokaičiui pašildyti orą tyliai.
Reikėtų prisiminti, kad šilumos šaltinio (termofikacinio vandens) temperatūrą sumažinus nuo +40C iki +30C gaunamas ~ tas pats efektas kaip šilumos šaltinio (žemės) temperatūrą padidinus nuo +5C iki +15C. Taigi norint gauti ženkliai didesnį COP reikia naudoti kuo žemesnės temperatūros termofikacinį vandenį šildymui ir tai sėkmingiausiai daro grindinis šildymas.
Gal ED galėtų kontraargumentuoti ir pateikti tylaus orinio šilumokaičio nuorodą, kuriam užtektų +30C cirkuliuojančio vandens temperatūros, kad sušildytų orą?